خط تولید زغال لیمو – انواع ذغال لیمو – 09104385456

خط تولید زغال لیمو – انواع ذغال لیمو – 09104385456

راه اندازی خط تولید زغال لیمو ، یکی از مهم ترین و رایج ترین انواع زغال تولید زغال لیمو است .امروزه از زغال برای تهیه انواع کباب و غذاهای خوشمزه در رستوران و قهوه خانه های سنتی  هم چنین در مجالس دور همی استفاده می شود. و چون با کیفیت می باشد و کاربرد فراوانی نیز دارد شروع کسب و کار در این حوزه می تواند سود آور باشد.

5مرحله تولید زغال لیمو

 1. مرحله سفت شدن چوب در کوره صنعتی حرارت دیده در محیط خلاء کوره می باشد .
 2.  اسید زدایی از چوب که همان سرکه گیری اولیه است انجام می شود.از سرکه چوب در بخش های مختلف صنعت کشاورزی از جمله از بین بردن آفات و گیاهان و علف های هرز و بیهوده استفاده می شود .
 3.  اسید زدایی تا اندازه خلوص ۶۰ درصد همراه با کربونیزاسیون اولیه تا دمای ۲۰۰ درجه می باشد .از علامت های زمانی این مرحله می توان به رنگ سرکه قهوه ای چوب و هم چنین رنگ قهوه ای چوب در قسمت خارجی آن اشاره کرد .
 4.  گازها وارد فیلتر می شوند و عملیات کندانسیون یعنی تبدیل گاز به مایع انجام می شود .این مرحله از تولید زغال تخریب و مشکلات محیط زیستی ندارد و یکی از مهم ترین مراحل در فرآیند تولید زغال چوب و کربونیزاسیون می باشد .
 5.  عبور از مرحله گاز زدایی و ورود به مرحله انتهایی کربونیزاسیون است .در این مرحله به دامنه دمایی زغال سفید وارد می شود که علائم مشخصی از دریچه کوره زغال خارج می شود که با چشم غیرمسلح در طول روز قابل تشخیص نمی باشد

ویژه گی ها و کاربرد زغال لیمویی

 1. زغال لیمو از بین زغال های تولیدی جزو بهترین و با کیفیت ترین زغال ها محسوب میشود.
 2. معمولا از چوب درختانی که ترک نداشته باشند استفاده می کنند.
 3. امروزه مورد استفاده‌ترین زغال موجود در ایران برای قلیان، زغال لیمویی می‌باشد که کیفیت آن با توجه به خط تولید تعیین می‌شود.
 4. کاملا بدون جرقه بوده و گازهای سمی که باعث ایجاد سردرد میشوند کمتر تولید میکند
 5. به آرامی و به صورت یکنواخت میسوزد و مدت روشن بودن آن طولانی است
 6. زغال لیمو از بهترین زغال هایی است که برای مصرف قلیان استفاده میشود.

خط تولید زغال لیمو

1- قیمت مواد اولیه ( چوب لیمو)

زغال لیمو در بازار ترکیبی از چوب های لیمو،نارنج و پرتقال است و قیمت چوب در 6 ماه اول سال به طور میانگین 6000 تومان است. این قیمت چوب با محاسبه هزینه کارگری برای بارگیری در کف کوره است.

2- هزینه حمل و نقل مواد اولیه

هزینه حمل چوب تا مقصد و پای کوره برای تمام نقاط کشور برای هر کیلو چوب 300 تومان است .

3- ضریب تبدیل وزنی چوب لیمو به زغال لیمو

ضریب تبدیل چوب لیمو به زغال 4 به 1 به صورت میانگین است. یعنی میانگین هر 4 کیلو چوب لیمو به 1 کیلو زغال تبدیل میشود.

4- هزینه های ثابت شامل :

الف) اجاره سالن : میانگین اجاره سالن تولید زغال 4 میلیون تومان است

ب) نیروی کار: 2 نیروی کار در سالن تولید نیاز سالن را برآورده میکند که با احتساب هزینه ی 3 میلیون وپانصد هزار تومان بابت هر نیرو مجموع میشود 7 میلیون تومان

ج) هزینه ی آب ،برق،گازو هزینه های جانبی : مجموع هزینه های سالن حداکثر 1 میلیون و پانصد هزار تومان میشود

مجموع هزینه های ثابت در ماه :

– اجاره سالن +نیروی کار +هزینه های آب و برق و گازو هزینه جانبی

4،000،000+7،000،000،+1،500،000 = 12،500،000

خرید زغال لیمو

همه ما برای یکبار هم که شده از انواع زغال برای قلیان و کباب کردن خوراکیهای مختلف استفاده کرده‌ ایم، اما نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که زغال لیمو تهران جهرم شیراز از بهترین محصولات موجود در بازار بوده که به دلیل کیفیت بسیار بالا توانسته است جایگاه ویژه را به خود اختصاص دهد.

زغال لیمو و زغال گردو کاربردهای بی نظیری خواهد داشت و البته روند تولید این کالا به گونه ای طی شده تا نهایتا محصولی کاربردی حاصل شود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که زغال لیمو از کیفیت و البته محبوبیت زیادی برخوردار است، و از چوب درخت لیمو ترش و لیمو شیرین تولید می‌ شود و به همین دلیل است که به آن زغال لیمو گفته می شود.

انواع لیمو زغال – خط تولید زغال لیمو

زغال لیمویی که در شهرستان تهران، جهرم و شیراز تولید می شود کیفیت بالا و طول عمر بی نظیری دارد و پس از روشن شدن و کاملاً گر گرفتن، برای مدت طولانی خاکستر نشده و همواره می توانید از حرارت بی نظیر آن استفاده کنید.

مدت زمان سوخت زغال لیمو

اگر یک تکه زغال لیمو را دیده باشید، متوجه خواهید شد که پس از روشن شدن این وسیله کاربردی برای ساعات طولانی داغ و فعال باقی خواهد ماند و تا زمانی که بر روی آب نریزید و یا تماما زغال به خاکستر تبدیل نشود هرگز خاموش نشده و حرارت آن از بین نمی رود.

زغال لیمو جهرم

از زمانهای گذشته تاکنون یکی از بهترین و پرکاربردترین زغال هایی که مورد استفاده قرار می گرفت، زغال جهرم بود که به دلیل کیفیت بالا در سراسر بازارهای داخلی کاملا شناخته شده بوده و بسیاری از افراد تمایل زیاد به خرید این نوع زغال دارند.

ناگفته نماند که زغال جهرم با روشهای کامل خاص تولید می‌ شود که البته از بهترین چوب درخت لیمو ترش و لیمو شیرین به دست آمده و به همین دلیل است که کیفیت بسیار بالایی دارد. قطعاً زغالی که از چوب تولید می شود با یکدیگر متفاوت بوده و بستگی دارد که از چوب کدام درختها تولید شده باشند.

همواره توجه داشته باشید زغالی که از درخت لیمو ترش و لیمو شیرین به دست می‌ آید کیفیت بالا و طول عمر زیادی داشته و در مدت زمان کوتاه به خاکستر تبدیل نمی شود، همچنین ممکن است حتی یک تکه زغال لیمو بعد از دو الی سه ساعت خاموش نشود، و این خاموشی تا زمانی که زغال به طور کامل خاکستر نشود اتفاق نخواهد افتاد و حتی تا آخرین تکه، هرچند کوچک این زغال حرارت خود را حفظ کرده و کارایی خواهد داشت.

با توجه به تقاضای زیاد برای زغال لیمو، این محصول در فروشگاه های مختلف به متقاضیان عرضه می گردد، قطعاً تقاضا برای خرید زغال بسیار زیاد است و بسیاری از مراکز تفریحی و سفره خانه ها همواره به زغال نیاز مبرم خواهند داشت و البته بیشترین استفاده زغال لیمو برای چنین مراکزی خواهد بود.

هر چند که استفاده از قلیان اصلا کار درستی نبوده و می‌ تواند در صورت استمرار خطرات و آسیبهای زیادی را برای سلامت افراد به همراه آورد، اما بهترین زغال برای تکمیل روند قلیان، زغال لیمو جهرم می باشد. البته این نوع زغال برای پخت و پز غذاهای کبابی استفاده می شود و در اکثر مواقع مورد توجه رستورانها و مراکز غذاخوری قرار می‌ گیرد.

این مراکز می توانند با پرداخت بهای بیشتر به صورت دائمی از زغالهای معمولی استفاده کنند و ترجیح می‌ دهند زغالی را تهیه کنند که طول عمر بیشتری داشته و بتوانند ساعات بیشتری از آن استفاده کنند، با این شرایط زغال جهرم بهترین محصول بوده که می‌ توانند برای ساعات طولانی از آن استفاده کرده و همواره حرارت بسیار خوبی را از خود ساطع خواهد کرد.

زغال لیمو شیراز

با توجه به کاربردهای بی نظیر و تقاضای زیادی که برای خرید زغال لیمو شیراز وجود دارد، صنایع و تولیدهای زیادی سعی دارند زغال لیمو شیراز را با کیفیت بالا تولید کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. بسیاری از فروشگاه های دایر در سراسر کشور همواره زغال شیراز را با کیفیت بالا به متقاضیان ارائه می دهند تا بتوانند در کنار رفع نیاز افراد جامعه، سود بالاتری کسب کرده و چرخه تولید خود را گسترش دهند.

ایا زغال جهرم بهتر هست یا زعال تولید شده توسط کوره های صنعتی ماشین سازی دانیال

اوایل تمام زغال های لیمو تولید شده در کشو بصورت سنتی تولید میشدن در روش سنتی اگر رطوبت چوب زیاد باشد باعث ترک دار شدن زغال در نتیجه باعث افت کیفیت زغال میشود چوب های شهر های جنوبی کشور مخصوصا جهرم  خشک تر هستند از جاهای دیگربدلیل اب هوای خشک این باعث می شد که زغال بهتری نسبت به مناطق دیگر داشته باشند.

اما امروزه با رونمایی شرکت دانیال از کوره های صنعتی زغال می توانیم زغال با کیفیت را در همه جای استان ها تولید نماییم زیرا کوره صنعتی ابتدا چوب را خشک و سپس تبدیل به زغال می کند و به همین خاطر زغال باکیفیت و یکدست تولید میباشد.

همچنین بخوانید:

دستگاه سانتریفیوژ، مکنده زغال

دستگاه فشرده ساز یا اکسترودر

انواع دستگاه خشک کن زغال

فیلتر کندانسور دود

خط تولید زغال باربیکیو