دستگاه سانتریفیوژ، مکنده زغال – 09104385456

دستگاه سانتریفیوژ، مکنده زغال – 09104385456

فن های سانتریفیوژ به دو شکل فن بکوارد و فن سانتریفوژ فوروارد تولید می شود انتقال نیرو می تواند به دو صورت ( کوپل مستقیم ، تسمه پولی ) ساخته می شود. در فن های که با فن آوری لیزر برش داده شده باشد ، پروانه با دقت بسیار بلایی ساخته می شود ، که صدا و لرزش کمتر ، عمر طولانی و توانایی کارکرد در دور های بالا را دارد.

فن سانتریفیوژ (مکنده فشارقوی، فشاربالا) از جنس فولاد و یا استنلس استیل بنا به سفارش مشتری ساخته می شود. انواع فن ها به نام های فن مکنده، فن گریز از مرکز،فن سانتریفیوژ ، فن بکوارد وفن سانتریفیوژ فوروارد،و فن های انتقال مواد نیز نامیده می شوند.

دستگاه سانتریفیوژ

در خط تولید زغال قرار گرفتن دستگاهی برای افزایش سرعت و کیفیت تولید زغال بسیار مهم می‌باشد.یکی از این دستگاه که در یک خط تولید باعث افزایش کیفیت,سرعت و بازدهی تولید روزانه شما می‌شود دستگاه سانتریفیوژ یا مکنده می‌باشد.

دستگاه سانتریفیوژ در یک خط تولید زغال از یک طرف مواد اولیه و حرارت را مکیده و به طرف دیگر مکنده که به لوله‌های سینوسی متصل است می‌دمد و باعث می‌شود تا این مواد اولیه با بهترین کیفیت و با بالاترین سرعت آماده استفاده شوند.

دستگاه سانتریفیوژ یا مکنده دارای سرعت و قدرت مکش و دمش بالایی می‌باشد که باعث افزایش کیفیت محصول شما و بازدهی روزانه خط تولید شما می‌شود.

مزایای دستگاه سانتریفیوژ

 •  طراحی کاملا جدید و مدرن
 •  بدونه لرزش
 • دقت بالا در بالانس و مونتاژ
 •  کلاس IP55
 • ولتاژ کار ۴۰۰V-50HZ
 • کاملاً ایرانی
 •  کم صدا
 •  قطعات قابل تعویض و تعمیر
 •  رنگ پوششی از نوع الکترو استاتیک
 •  کم مصرف
 •  یک سال گارانتی

آشنایی با عملکرد فن های سانتریفیوژ

فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هوا را در جهت عمود بر محور گردش پروانه تخلیه می کنند. هوای ورودی به موازات محور گردش پروانه وارد فن شده و با حرکت شعاعی به سمت پیرامون پروانه و نوک بالک ها حرکت می کند. همزمان با این حرکت، جریان هوا مقداری انرژی جنبشی دریافت می کند که افزایش فشار استاتیک را همزمان با آهسته شدن حرکت جریان هوا قبل از ورود به مسیر تخلیه را در پی دارد.

فن های سانتریفیوژ قابلیت عملکرد در مکان هایی که جریان هوا کثیف و دارای ناخالصی است و یا دارای دمای بالا می باشند را دارند. اما مهمترین ویژگی سانتریفیوژ توانایی آنها در غلبه بر افت فشار استاتیک بالا در سیستم های با مقاومت بالا می باشد.

مکنده اجزای دستگاه سانتریفیوژ مکنده زغال

 1. بدنه اصلی (Body housing)
 2.  پره فن
 3. موتور الکتریکی
 4. رول برینگ و شافت
 5.  پولی و تسمه
 6. شاسی و لرزه گیر

مکنده

مکنده قلب سیستم خشک کن میباشد، این دستگاه مواد اولیه سرند شده را به همراه حرارتی که توسط مشعل تولید شده از طریق لوله های سینوسی به سیکلون انتقال میدهند. انتخاب مکنده مناسب و پر قدرت در مواد رسانی به اکسترودر نقش به سزایی دارد.

مشخصات دستگاه مکنده زغال فشرده
کارکرد انتقال خاک اره در سیتن خشک‌کن
موتور دارای موتور 10 اسب بخار
شیفت دور 3 شیفت مستقیم
ظرفیت ظرفیت در هر شیفت 5 تن می‌باشد

خط تولید زغال فشرده شامل چه دستگاه هایی می‌باشد؟

برای راه اندازی خط تولید ذغال فشرده به دستگاه های زیر احتیاج داریم :

آسیاب

برای خرد کردن پوست گردو، خاک زغال و ضایعات تولید شده در خط تولید و استفاده مجدد به عنوان مواد اولیه.

سرند

برای غربالگری (الک کردن) مواد اولیه و تنظیم حجم ورود مواد اولیه به سیستم خشک کن.

دستگاه خشک کن

سیستم خشک کن خود شامل ۴ بخش می‌شود و برای کاهش رطوبت مواد اولیه حضورش در خط تولید الزامیست:

 1. مشعل دمنده
 2. مسیر خشک کن( لوله های سینوسی یا لوله دوار)
 3. مکنده توربینی
 4. سیکلون گریز از مرکز

دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر زغال بعنوان اصلی ترین دستگاه خط تولید می‌باشد که کار فشرده سازی مواد را انجام می‌دهد.

سود خط تولید زغال فشرده چه قدر است؟

سود خط تولید ذغال فشرده به ازای ۸ ساعت کار روزانه برای فروش در داخل ایران ماهیانه حدودا ۱۵ میلیون تومان می‌باشد و بعد از ۱۰ ماه منجر به بازگشت سرمایه خواهد شد.

نحوه تهیه دستگاه های خط تولید زغال به چه صورت هست؟

شرکت دانیال ماشین بعنوان اولین سازنده ماشین آلات زغال در ایران فعالیت تخصصی خود را از سال ۱۳۹۰ برای طراحی، ساخت و توسعه خط تولید زغال فشرده شروع کرده است و طی این سال ها موفق به راه اندازی خط تولید های متعدد در سطح ایران و کشور های دیگر اعم از ترکیه و عراق و آذربایجان و… شده است.

با توجه به سوابق درخشان موجود در کارنامه ، هر شخصی که قصد ورود به این صنعت را دارد، می‌تواند با خاطری آسوده با مراجعه حضوری و یا غیر حضوری نسبت به عقد قرارداد ساخت و راه اندازی خط تولید اقدام نماید.

آموزش طرز کار با این دستگاه تولید زغال

بعد از ارسال ماشین آلات به محل خریدار کارشناسان ما جهت نصب، راه اندازی و آموزش تولید به اپراتورهای خط تولید، در محل حاضر خواهند بود و یک دوره تولید را انجام می‌دهند. سپس یک دوره تولید را اپراتورهای خط تولید انجام خواهند داد تا ایراداتشان برطرف شود تا کارشناسان ما محل شما را ترک کنند و هر موقع نیاز به مشاوره داشتید، می‌توانید با شماره 09104385456 یک تماس مشاوره های لازم را دریافت نمایید.