خط تولید زغال فشرده – هزینه خط تولید ذغال چینی

خط تولید زغال فشرده – هزینه خط تولید ذغال چینی

خط تولید زغال فشرده به دلیل صنعت نوظهور بودن در کشورهای خاورمیانه که بازار فروش خوبی دارد و از جمله شغل‌های پردرآمد محسوب می‌شود، بسیار حائز اهمیت است. با این حال، دستگاه‌های زغال چینی جدید و کارآمد می‌توانند سود شما را به طور چشمگیری افزایش دهند.

با توجه به فراهم بودن منابع خاکی فراوان، مانند مواد دور ریختنی، در ایران، زغال به صورت ارزان و با هزینه مناسبی از کارگاه‌های چوب‌بری و کارخانه‌های مبلمان تهیه شده و سپس به کارخانه‌های تولید زغال منتقل می‌شود.

برای راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده چینی، ضروری است که بدانید زغال به دو روش سنتی و صنعتی تولید می‌شود. در روش سنتی، مواد اولیه از چوب و فضای کوره اتاق کاهگلی استفاده می‌شود.

استفاده از کوره صنعتی تولید زغال برای راه‌اندازی خط تولید زغال، نیازمند دستگاه‌های تولید زغال مدرن است که با پیشرفت تکنولوژی ساخته شده‌اند. مواد اولیه برای کارگاه‌های تولید زغال صنعتی شامل سه ماده اصلی خاک اره، پوست گردو و بادام، و خاک زغال هستند.

اگر تمایل به ورود به حوزه تولید زغال را دارید، بهتر است با مشاوران و کارشناسان ما در ماشین سازی دانیال با شماره 09104385456 تماس بگیرید. آن‌ها می‌توانند شما را در خرید دستگاه‌های زغال فشرده و راه‌اندازی خط تولید زغال صنعتی راهنمایی کنند.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده

باید اظهار کنم که بسیاری از افرادی که تصمیم به راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده می‌گیرند، بدون داشتن هیچگونه اطلاعات و آگاهی از عملکرد و استفاده صحیح از این دستگاه‌ها، آن‌ها را تهیه کرده و بدون دریافت مشاوره از شرکت‌های با تجربه و برند معروف، به راه اندازی می‌پردازند.

این اقدامات ناشی از عدم آگاهی و عدم مشورت، به شکلی کاملاً قابل تأسف، به شکست منجر می‌شود. برای دستیابی به موفقیت در این زمینه، ضروری است که از افراد متخصص و با تجربه مشاوره بگیرید و سطح آگاهی خود را درباره هزینه‌ها و روش‌های راه‌اندازی خط تولید زغال افزایش دهید.

هزینه‌های راه‌اندازی خط تولید زغال چینی، با توجه به قیمت مناسب مواد اولیه، بسیار بالا نیست. در واقع، بیش از ۹۰٪ از مواد اولیه شما خاک اره و تکه های چوب هستند.

به طور متوسط شما باید بین 100 تا 400 میلیون تومان برای شروع خط تولید زغال فشرده چینی هزینه کنید.

بهترین راه برای راه اندازی خط تولید زغال

امروزه انواع مختلفی از مراکز و کارخانه ها وجود دارند که زغال فشرده با کیفیت‌های گوناگون تولید می‌کنند. کیفیت زغال فشرده بستگی به کیفیت مواد اولیه، عملکرد و کارایی دستگاه‌ها دارد.

یکی از بهترین منابع که می‌توانید با استفاده از آن زغال فشرده با کیفیت تولید کنید و به فروش برسانید، شرکت ماشین سازی دانیال است. این شرکت علاوه بر ارائه دستگاه‌ها و ماشین آلات با کیفیت، آموزش تولید زغال فشرده را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. با استفاده از این آموزش‌ها، حتی بدون داشتن دانش تخصصی، قادر به تولید زغال با کیفیت می‌شوید.

این تنها مزیت ماشین سازی دانیال نیست. این شرکت مواد اولیه با کیفیت را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد و در صورت بروز مشکل، پشتیبانی و مشاوره رایگان ارائه می‌دهد. با کمک ماشین سازی دانیال، می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین زغال را تولید کرده و به درآمد بالایی دست یابید.

بهترین راه برای راه اندازی خط تولید زغال

 

انواع دستگاه تولید زغال فشرده چینی

دستگاه‌های تولید زغال شامل اکسترودر و کوره است. اکسترودر توانایی تولید بریکت با کیفیت متفاوت را دارد و توانایی تولید زیادی دارد که از جمله محصولات تیم ماشین سازی دانیال است که با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها طراحی شده است.

کوره‌های تولید زغال توسط تیم ماشین سازی دانیال طراحی و ساخته می‌شوند. این کوره‌ها دارای ۳ و ۴ جداره هستند و با بهترین مواد ساخته شده‌اند. همچنین، این کوره‌ها دارای سیستم‌های اتوماسیون کامل برای کنترل دما، دودگیری، فیلتراسیون، و خنک کردن محصول هستند.

در نهایت، خشک‌کن و سرند نیز بخشی اساسی از خط تولید زغال هستند. این دستگاه‌ها با استفاده از مشعل‌های گازی یا گازوئیلی، رطوبت مواد را کاهش می‌دهند و مواد را برای ورود به اکسترودر آماده می‌کنند.

تجهیزات لازم برای شروع یک خط تولید زغال فشرده

مشعل

یک دستگاه است که برای فراهم کردن حرارت مورد نیاز برای خشک کردن خاک اره استفاده می‌شود و از برق تک فاز استفاده می‌کند.

مکنده

یک دستگاه است که با نام‌های دستگاه سانتریفیوژ یا دمنده نیز شناخته می‌شود و وظیفه آن مکش خاک اره و همچنین انتقال حرارت تولید شده توسط مشعل به داخل لوله‌های سینوسی است. مکنده نیز از برق برای کارکرد خود استفاده می‌کند.

سیکلن

یک دستگاه است که وظیفه جداسازی خاک اره از هوای تولید شده توسط مکنده را بر عهده دارد و بدون نیاز به برق عمل می‌کند. هر چه اندازه آن بزرگتر باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت زیرا باعث کاهش پرتاب خاک اره می‌شود.

لوله‌های سینوسی

این لوله‌ها مسیری را شامل می‌شوند که خاک اره در طول آن، تحت تأثیر حرارت قرار گرفته و خشک می‌شود. بنابراین، طول این لوله‌ها باید با دقت مهندسی شده باشد، زیرا طول کم باعث نشدن خشک شدن کامل خاک اره می‌شود و طول زیاد باعث خشک شدن بیش از حد آن خواهد شد.

اکسترودر

مرحله سوم اکسترودر کردن می‌باشد که در این مرحله، خاک اره خشک شده در مرحله دوم، توسط دستگاه اکسترودر یا پرس، فشرده شده و به بریکت خام تبدیل می‌شود.خط تولید ذغال

قبل از نصب کوره، اقدامات زیر را انجام دهید

  1. محیط سوله را به طور کامل آماده کنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که انشعابات برق، گاز و آب به درستی متصل شده‌اند قبل از راه‌اندازی خط تولید زغال.
  3. برای بهترین تسلط بر کارها، قبل از راه‌اندازی خط تولید زغال، حتماً دوره آموزشی را کامل کنید.

مزایا و معایب تولید ذغال چینی

زغال فشرده نسبت به زغال سنگ، مزایای بیشتری دارد، زیرا احتراق بهتر و کاهش آلاینده‌ها از جمله از مزایای آن هستند. با این حال، معایبی مانند آلودگی محیط زیست نیز وجود دارد که برای رفع آن، تکنولوژی‌های جدیدی در حال توسعه است.

زغال فشرده در صنایع مختلف مانند تولید برق، گرمایش، و تولید آب گرم به کار می‌رود. در بسیاری از کشورها، نیروگاه های حرارتی که از زغال سنگ به عنوان سوخت استفاده می‌کردند، اکنون از زغال فشرده نیز استفاده می‌کنند. همچنین، زغال فشرده به عنوان یک منبع انرژی جایگزین در برخی از کشورها برای کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زغال فشرده از زغال سنگ خرد و فشرده‌شده تولید می‌شود. این محصول، معمولاً با تحت فشار و حرارت بودن بر روی زغال سنگ، در شرایط کنترل شده تولید می‌شود. زغال فشرده دارای خواص سوزشی بالا و محتویات حرارتی بالا است که آن را به یک منبع انرژی مطلوب برای گرمایش و تولید برق تبدیل کرده است.

برای راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده، شرایط زیر لازم است:

مورد نیاز تعداد/میزان
سوله مسقف به متراژ 300 متر 1
انشعاب گاز 1
برق (به میزان 50 آمپر) 1
نیروی کار برای هر دستگاه 3 نفر
نیروی کار برای دو دستگاه اکسترودر 4 نفر
کوره 1 عدد

نکاتی درمورد سود دهی تولید زغال

اگر قادر باشید نیازهای منطقه خود را شناسایی کنید و بفهمید که در آن منطقه از چه نوع زغالی استفاده می‌شود و مردم آنجا به کدام نوع زغال نیاز دارند، می‌توانید به خوبی درک کنید که چگونه خط تولید و کارخانه‌ای موفق راه‌اندازی کنید.

امروزه به دلیل فراوان بودن چایخانه‌ها، قهوهخانه‌ها، رستوران‌ها و به طور کل وجود غذاهایی که در پختن آنها از زغال استفاده می‌شود و در واقع میل بالا به تهیه غذا به صورت سنتی، راه‌اندازی یک خط تولید زغال فشرده می‌تواند وضعیت مالی و کاری شما را بهبود بخشیده و به سطح بالاتری برساند.


برای اطلاع دقیق از هزینه راه اندازی خط تولید زغال می توانید با مشاورین ماشین سازی دانیال با شماره 09104385456 در تماس باشید و از راهنمایی های افراد متخصص و کاربلد در این مجموعه استفاده لازم را داشته باشید .

7 دیدگاه

ناصر حوریزاد

سلام وقتتون بخیر برای راه اندازی خط تولید زغال چه کوره ای رو معرفی میکنین؟
و چه زغالی تولید کنم ک سودش زیاد باشه

سلام
من چند ماه پیش یک کوره زغال از دانیال خریداری کردم و از کیفیت و عملکرد آن بسیار راضی هستم. این کوره زغال بسیار با کیفیت و مقاوم ساخته شده است و از ظرفیت بالایی برخوردار است. من با استفاده از این کوره زغال توانستم زغال با کیفیت و با راندمان بالا تولید کنم.
ممنون از خدماتتون 🙏🏻

سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون من از شما یک کوره زغال تهییه کردم که واقعا کیفیت عالی داره قیمتشم خیلی مناسب بود

ارسال دیدگاه