خط تولید زغال فشرده در اراک | کوره صنعتی زغال | 09104385456

خط تولید زغال فشرده در اراک | کوره صنعتی زغال | 09104385456

خط تولید زغال اراک

کوره صنعتی زغال در اراک

گروه صنعتی ماشین سازی دانیال، یکی از گروه های فعال و موفق در عرصه صنایع و تولید کوره صنعتی ذغال در اراک می باشد ،که علاوه بر خدمات دهی به هموطنان عزیز و راه اندازی خط تولید زغال در اکثر شهرهای ایران آماده صادرات نیز هستند و تاکنون هم با چندین کشور قرارداد همکاری داشتند.

زغال یکی از پرکاربردترین محصولات جهت تسهیل بخشیدن به امور و تولید آتش است. این محصول سال‌های طولانی است به عنوان یکی از نیازهای اصلی زندگی بشر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه برای تهیه ی زغال از کوره ی صنعتی زغال استفاده می شود.زغال در قدیم به شیوه های سنتی عرضه میشد و مردم با سوزاندن دسته های چوب به روش سنتی، زغال تهیه می کردند؛ اما این کار سخت و وقت گیر بود و باعث آلودگی هوا می شد.

نحوه کار کوره ذغال صنعتی به چه شکل است؟

کوره های صنعتی ذغال نسبت به کوره های قدیمی ایمنی بیشتری دارند و در دراز مدت مشکلات سلامتی برای کارکنان در این صنعت ایجاد نمی کنند؛ اما این ها تنها مزایای کوره های تولید ذغال صنعتی نیستند. چیزی که باعث می شود از نظر اقتصادی کار با کوره های ذغال صنعتی به صرفه تر باشد، توانایی بالای آن ها در تولید ذغال با سرعت بالا و بدون هدر رفتن چوب است.

بسیاری از کوره ها درون محوطه احتراق دارای قفسه بندی مخصوصی هستند که برای قرار دادن انواع چوب ها طراحی شده اند. جالب است بدانید که شما می توانید حتی از خاک اره و قطعات کوچک چوب نیز در این کوره ها استفاده کنید و ذغال فشرده مرغوب تولید نمایید. این یعنی با در اختیار داشتن یک کوره صنعتی مدرن و مجهز، می توانید با ارزان ترین مواد اولیه به تولید ذغال مشغول شوید و از این راه به درآمد بالایی دست یابید.

بعد از قرار دادن چوب ها درون کوره، تنها کاری که شما باید انجام دهید فشردن دکمه های پنل کنترل است که در قسمت بیرونی کوره قرار دارند. این پنل کنترل برای کوره های مختلف کمی متفاوت است اما عملکرد کلی آن ها به یک شکل است.

ساخت کوره ی صنعتی زغال در اراک

ساخت و تولید کوره های زغال صنعتی توسط کارگاه های مخصوص دانیال ماشین صورت می گیرد، برای تهیه و سفارش کوره ی مورد نظر خود می توانید به دانیال ماشین مراجعه نمایند و پس از ارائه ی سفارش خود، در زمانی که از قبل تعیین می گردد نسبت به دریافت کوره ی صنعتی سفارش داده شده ی خود مجددا به کارگاه مراجعه نمایند. افراد در کارگاه های ساخت کوره زغال صنعتی می توانند تمامی سوالات خود را در ارتباط با نحوه کار کوره زغال صنعتی نیز بپرسند.

قیمت کوره زغال صنعتی در اراک

کوره های تولیدی که توسط شرکتهای مختلف ساخته می شوند بنا به نوع برند و کشور سازنده و ویژگی ها و کارایی کوره ها ، دارای قیمت های متفاوت می باشد و با سطح کارایی و مزیت های کوره قیمت آن نیز فرق می کند.

ازکوره های صنعتی که در پخت زغال مورد استفاده قرار می گیرند می توان به کوره تک منظوره ، کوره کومپیند و کوره جی پلاس اشاره کرد که هر کدام با توجه به دقت و کارایی که دارند دارای قیمت های مختلفی می باشند.

 • کوره تک منظوره که برای پخت زغال کبابی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با کمک این کوره ، زغال تولید شده با کیفیتی را داشت . هزینه تهیه این کوره به دلیل شرایط اقتصادی و تحریماتی که وجود دارد با افزایش قیمت مواد اولیه ای که جهت ساختن کوره به کار می رود متغیر است و همانطور که پیشتر گفته شد به شرکت سازننده نیز بستگی دارد.
 • کوره کومپیند نوع دیگری از کوره های صنعتی می باشد که قادر به تولید هر دو زغال کبابی و قلیانی است . قیمت این کوره نیز به شرکت تولیدکننده و درجه کیفیت آن بستگی دارد .
 • کوره جی پلاس نوع دیگر از کوره های صنعتی می باشد که به نسبت دو مدل قبلی پیشرفته تر است و ویژگی های مثبت بیشتری دارد مانند صرفه جویی در مصرف انرژی که به میزان چشم گیری سبب کاهش هزینه ها می گردد. قیمت این نوع کوره نیز وابسته به قیمت تمام شده شرکت تولیدی دارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کوره زغال صنعتی

عوامل ریز و درشت بسیاری بر قیمت کوره صنعتی تاثیر گذار است . کوره های سنتی به نسبت کوره صنعتی دارای قیمت کمتری هستند و البته در مقایسه با کوره صنعتی زحمت زیادی می طلبند بنابراین می توان از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کوره صنعتی به راحتی انجام کار ، کاهش تولید آلودگی محیط زیست و میزان بهره وری بالای آن اشاره کرد .

از دیگر عوامل تاثیر گذار می توان به زمان پخت کوره ها اشاره کرد هر چه سرعت پخت بالاتر میزان قیمت هم بالاتر است.دیگر مورد تاثیر گذار مدل ساخت و طراحی کوره می باشد که باعث می شود نوع کوره مشخص شود و قیمت نهایی بنا به نوع کوره و ویژگی های هر کدام متفاوت است.

البته تاثیرات عدم ثبات اقتصادی و نوسانات قیمت را نمی توان نادیده گرفت به همین دلیل برخی از قطعات استفاده شده در چرخه تولید کوره به شدت تحت تاثیر افزایش و کاهش قیمت ارز قرار می گیرند و باعث ثبات قیمت کوره یا افزایش آن میشوند.

ویژگی های کوره های زغال صنعتی با هم دیگر تفاوت دارد ، این تفاوت به طور مستقیم بر روی قیمت کوره تاثیر دارد . کوره ای که قابلیت پخت هر دو نوع زغال کبابی و قلیانی را داشته باشد گران تر از کوره تک منظوره است.

با تمام این تفاسیر و روشن بودن این قضیه که کوره صنعتی گران تر از کوره سنتی است ، به دلیل مزایا و ایمنی و سرعت بالای انجام کاری که این کوره ها دارند و کیفیت نهایی محصولی که تولید می کنند می توان با صراحت بیان کرد که بکار گیری کوره صنعتی به صرفه تر است البته کارگاه هایی هستند که با استفاده از کوره سنتی توانسته اند محصول با کیفیت بالا تولید کنند و بازار فروش خوبی داشته باشند در این جا می توان ماهر بودن اپراتور را از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر کیفیت زغال دانست.

مشکلات کوره زغال سنتی

 1. در تمام مراحل تولید زغال می بایست شخصی پای کوره زغال باشد و تمام وقتش را صرف رسیدگی به تولید زغال کند.
 2. هر پخت تولید زغال زمان بسیار زیادی طول می کشد.
 3. موجب آلودگی محیط زیست می شود.
 4. چوب مستقیم می سوزد و این سبب تولید خاک زغال زیادی شده و در نتیجه زغال تولید شده سبک می شود.
 5. کیفیت بهداشتی بسیار پایین

مزیت های کوره های صنعتی زغال

 1. کوره های صنعتی زغال آلاینده محیط زیست نبوده و دود و همچنین ضرر زیست محیطی ندارند.
 2. مدت زمان پخت و تولید زغال در این کوره ها بسیار کمتر از کوره های سنتی می باشد.
 3. چوب در این روش مستقیم نمی سوزد و وزن زغال تولید شده کم نمی شود.
 4. نیازی به وجود یک نفر به صورت تمام وقت برای تولید زغال پای کوره نیست.
 5. و تنها در همین حد که یک نفر روزی ۲ بار فقط چک کند که برق نرفته باشد.
 6. کیفیت بالای بهداشت

دستگاه تولید پوشال در اراک

شرکت صنعتی ماشین سازی دانیال در راستای طراحی و تولید دستگاه های  تولید پوشال با بیش ازچندین سال سابقه توانسته است گامی بلند در پیشرفت و خودکفایی و ارائه خدمت به تولیدکنندگان پوشال بردارد. افتخار ما کیفیت در ارائه محصول و راندمان بالا در تولید و همچنین پشتیبانی و خدمات بعد از فروش در اراک میباشد. صنایع ماشین سازی دانیال با بهره گیری از متخصصین مجرب و کارکشته توانسته است انواع دستگاه پوشال مرغداری،کولر و پوشال میوه را تولید کند.

تولید ماسک پزشکی در اراک

«ماسک صورت» یکی از انواع ماسک های پزشکی بوده و ماسکی یک بار مصرف است که برای حفاظت از محیط روی دهان و بینی قرار می گیرد.ماسک های صورت برای اهداف مختلفی در دسترس هستند. برای مثال، ماسک صورت هایی هستند که برای حفظ بهداشت در حین تهیه ی غذا استفاده می شوند، و معمولا «ماسک های کاغذی» نامیده می شوند که برای اهداف پزشکی از جمله جلوگیری از بیماری های عفونی و … مناسب نیستند.

تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید ماسک پزشکی

 • دستگاه دوخت آلتراسونیک
 • بخش بسته بندی اتوماتیک
 • بند دوز دستگاه تولید ماسک
 • موتور کم صدا
 • بخش بدنه دوز
 • ماشین اتصال کش
 • نوار نقاله
 • جت پرینتر
 • پانل لمسی
 • تیغه برش بند

خط تولید زغال فشرده اراک

زغال فشرده یک واژه آشنا بوده و در زمره منابع سوختی پر مصرف قرار دارد. هر چند در کشور ما منابع تولید زغال فشرد به وفور یافت می شود. اما مصرف و تقاضای بالایی دارد.

تولید زغال فشرده به علت اینکه کسب و کاری پر رونق است.امروزه زغال فشرده به سرعت در حال جایگزینی با زغال های سنتی می باشد و بازار مصرفی گسترده ای برای آن هم در داخل و هم در خارج از کشور وجود دارد. در نتیجه راه اندازی خط برای تولید این زغال ها یک کار آفرینی و کسب و کاری پر سود است که نیاز به مواد اولیه و سرمایه چندانی هم ندارد.


جهت دریافت مشاوره رایگان فروش و خدمات پس از فروش ماشین سازی دانیال کافیست با شماره ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶ تماس بگیرید.