قیمت دستگاه خط تولید زغال حبه ای | 09104385456

قیمت دستگاه خط تولید زغال حبه ای | 09104385456

ذغال حبه ای زغالی هست که از خاک زغال چوب و خاک زغال هسته سخت درختان ایجاد و بصورت حبه 2.5 در2.5 برش داده میشود.

از معروف ترین این نوع زغال میتوان زغال تولید شده از نارگیل را نام برد.

خط تولید زغال حبه ای

بسیار آسان می باشد که با حذف فرآیند پخته شدن در کوره های سنتی و صنعتی در کمترین زمان ممکن ،تولید کننده را به محصول مورد نیاز می رساند و در آن ضریب اشتباه یا خطا تقریبا” صفر می باشد،

زیرا اگر محصول تولید شده با ابعاد و کیفیت دلخواه و استاندارد منطبق نباشد می توان آنرا به آسیاب برگرداند و از ابتدا تولید را شروع کرد.در خط تولید زغال فشرده عمل فشرده‌سازی بر حسب نوع و اندازه ماده اولیه، نوع محصول موردنظر و یک فرآیند تولید اندازه‌گیری می‌شود،

اگر ماده خام موردنظر خاک‌اره یا براده چوب باشد، لیگنین چوب (یکی از ترکیبات اصلی تمام گیاهان آوندی) تحت فشار زیاد که با افزایش دما نیز همراه است، آزاد شده و موادی را که قرار است فشرده یا بریکوت شوند را به هم می‌چسباند.
در طی فشردن مواد، دما به قدر کافی افزایش می‌یابد تا از مواد اولیه (خاک اره) هم جوشی یا مواد چسبنده مختلفی آزاد شود. در انجام موفقیت‌آمیز این فرآیند مقدار رطوبت مواد خام باید حداقل ۱۰% باشد. به این نکته  توجه کنید که دمای بالا سبب تبخیر رطوبت در مواد خام می‌شود

و در رطوبت‌های بالا نیز ممکن است بخار داغ زیاد تولید و خروج آن از سیلندر باعث انبساط و تخریب بریکوب شود. در خط تولید زغال فشرده باید تمامی این مراحل حفظ شود.

 

زغال حبه ای

ماشین الات خط تولید زغال حبه ای

 • کوره صنعتی تولید کربن
 • اسیاب
 • میکسر
 • اکسترودر
 • خشک کن

ذغال حبه ای ، زغال پرسی ، زغال خاک زغالی چیست؟

زغال حبه ای نوعی زغال است که از خاک زغال پوست سخت پسته، گردو، نارگیل و هسته بادام تولید و فرآوری شده و جهت استفاده در اندازه ۲.۵ در ۲.۵ برش داده می شود. علت نامگذاری این نوع زغال با این نام شکل مکعبی، مربعی، سکه ای و یا لوزی شکل آن است که تقریبا آن را شبیه به حبه قند کرده است.

ذغال حبه ای به دلیل اندازه نسبتا کوچک خود بیشتر برای استفاده در قلیان مصرف می شود.‌ یکی از بهترین و پرطرفدارترین زغال حبه ای، زغال تولید شده از خاک زغال یا کربن پسته، بادام یا گردو می باشد. به زبان ساده اینگونه می توان گفت که از ترکیب مواد دیگر با خاک زغال و شکل دادن به آن طی یک فرایند مشخص زغال پرسی تولید می شود.

مهمترین فاکتور برای تولید زغال پرسی نوع مواد اولیه انتخاب شده آن می باشد. بهتر است از پوست پسته، گردو، هسته بادام و یا چوب درختان سخت مثل افرا، راش و غیره باشد. از چوب درختان میوه یا مرکبات مثل پرتقال و لیمو هم ممکن است برای تولید زغال فشرده استفاده شود که بیشتر برای قلیان کاربرد دارند.

ذغال حبه ای از کیفیت و دوام خوبی برخوردار است و به شکل آرام و یک دست می سوزد. بطور کلی زغال خاک زغالی نوعی از زغال است که از کربن پوست پسته، گردو و یا بادام در طی یک فرایند فرآوری به وجود می آید. بهترین مواد برای ساخت زغال خاک زغالی استفاده از زغال پوست پسته و گردو است که باعث بالا رفتن کیفیت زغال تولیدی می شود.

زغال حبه ای

راه اندازی خط تولید زغال پرسی یا زغال حبه ای

راه اندازی خط تولید زغال پرسی یا ذغال حبه ای می تواند راهی مطمئن برای رسیدن به نتیجه مطلوب و سود دهی مناسب باشد. چرا که هزینه تهیه مواد اولیه این نوع زغال بسیار پایین تر بوده بنابراین بصرفه است. اگر فرآیند تولید آن به شکل مناسب مدیریت شود می تواند از بازده خوبی برخوردار باشد.

از دلایل راه اندازی خط تولید ذغال حبه ای یا زغال پرسی می توان به سادگی فرمول مواد اولیه، دور ریز نداشتن مواد اولیه، حذف کوره، نداشتن آلایندگی ها و دود زایی، داشتن متقاضی در بازار های داخلی و خارجی، نداشتن جرقه، دود، بو و حساسیت در هنگام سوختن، سرعت بالای تولید، لازم نبودن انجام حرارت دهی برای خشک شدن در کوره های صنعتی و سنتی و …. اشاره کرد.

دستگاه تولید زغال حبه ای یا زغال پرسی

دستگاه تولید ذغال حبه ای یا زغال پرسی یک دستگاه مجزا نیست. بلکه تعدادی دستگاه است که بشکل شبکه ای باید در امتداد هم قرار گیرند تا مواد اولیه پس از طی کردن روند تولید تبدیل به زغال پرسی شود.

ماشین آلاتی که در روند تولید زغال پرسی مورد استفاده قرار می گیرند با توجه به اولویت انجام کار به میکسر، اکسترودر ، دستگاه برش و یک اتاق خشک کن تقسیم می شوند. بدون وجود هریک از آن ها ممکن است روند کار دچار اختلال شود و زغال با کیفیت مناسب تولید نشود.

دلایل راه اندازی خط تولید ذغال حبه ای

1- ساده ترین فرمول برای مواد اولیه
2- کمترین زمان برای آزمون و خطا
3- بدون دور ریز مواد اولیه
4- بدون آلایندگی ودود زایی
5- صادرات راحت تر به کشورهای همسایه
6- بدون ایجاد جرقه، دود، بو و حساسیت
7- سرعت تولید بالای محصول
8- بسیار مقرون به صرفه و با زمان سوخت بالا

مواد تشکیل دهنده بریکت ذغالی

التیام بخش سوخت: زغال چوب ، ذغال سنگ ذغال سنگ ، کربن معدنی ، زغال سنگ و زیست توده خوب عمل می کنند.
شتاب دهنده ها: نیترات سدیم و واکس ها انتخاب های خوبی هستند ، اما از خاک اره نیز می توان استفاده کرد. خاکستر سفید: سفید ، آهک ، سنگ آهک یا کربنات کلسیم گزینه های ارزان قیمت هستند.
سفت کننده ها: نشاسته (کاساوا ، ذرت یا گندم) ، صمغ اقاقیا و خمیر کاغذ ضایعات به خوبی عمل می کنند.
مطبوعات: بوراکس به طور کلی بهترین است.
پرکننده ها: سیمان ، خاک رس یا خاک شنی می تواند به انباشتن بریکت های شما کمک کند.

روش تولید ذغال حبه ای

 • چوب یا پوست گردو یا پوست نارگیل وارد کوره می شود.
 • کوره مواد ورودی را تبدیل به کربن می کند.
 • کربن خارج شده از داخل کوره وارد اسیاب می شود.
 • خروجی اساب که همان زغال پودر شده می باشد وارد میکسر میشود.
 • داخل میکسر اب و نشاسته به خاک زغال می زنیم تا تبدیل به خمیر زغال شود.
 • خمیر زغال را داخل اکسترودر می ریزیم تا به شکل شمش 2.5در2.5 شود.
 • شمش بریکتی 2.5را از دستگاه برش رد میکنیم.
 • خروجی برش را داخل خشک کن میگذاریم.
 • بعد از ۱۲ ساعت محصول اماده بسته بندی می شود.

قیمت دستگاه تولید زغال حبه ای چقدر است؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مسائل برای راه اندازه خط تولید زغال حبه ای، اطلاع از قیمت دستگاه تولید زغال حبه ای و همچنین مواد اولیه و سایر تجهیزات و ابزار مورد نیاز می باشد. در واقع قیمت دستگاه تولید ذغال حبه ای اولین گزینه ای است که افراد علاقمند به این حرفه می خواهند از آن آگاه باشند.

به طور کلی تمامی افراد تمایل دارند تا در کنار کیفیتی مناسب، قیمتی مناسب و معقول نیز پرداخت کنند. از سوی دیگر نیز می توان گفت که قیمت های بیش از انتظار پایین و ارزان، بی دلیل نیستند و می توانند نشانی از کیفیت پایین تر و ارائه خدمات در سطح پایین تری باشند. همچنین قیمت بالا نیز همیشه نشان دهنده کیفیت نیست. متاسفانه برخی افراد برای سودجویی بیشتر، قیمت هایی بیش از هزینه های واقعی در نظر می گیرند.

شرکت ماشین سازی دانیال بهترین تولید کننده دستگاه ذغال حبه ای، با بالاترین کیفیت طراحی و ساخت و همچنین بهترین شرایط برای شما عزیزان فراهم کرده است تا ضمن پرداخت هزینه های معقول و مناسب، کیفیتی درخور و بالا را نیز تجربه کنید.

همچنین بخوانید:

خط تولید تمام اتوماتیک زغال فشرده

خط تولید زغال لیمو – انواع ذغال لیمو

هزینه راه‌ اندازی خط تولید زغال فشرده چقدر است؟

سخن پایانی

یکی از بهترین تولید کنندگان انواع دستگاه خط تولید زغال در ایران، شرکت ماشین سازی دانیال می باشد. این مجموعه با استفاده از تجهیزات و متریال با کیفیت، انواع دستگاه خط تولید زغال را طراحی کرده و می سازد. ماشین سازی دانیال با بیش از ۲۰ سال تجربه موفق و درخشان در زمینه تولید و فروش دستگاه زغال ساز و انواع زغال آماده خدمت رسانی به شما سروران گرامی می باشد.


شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت دستگاه تولید زغال حبه ای با شماره 09104385456 در ارتباط باشید.