کوره صنعتی تولید زغال

bg page

کوره زغال چیست ؟‌

کوره زغال صنعتی به کوره ای گفته میشود که با حرارت غیر مستقیم چوب را تبدیل به زغال می کند. اغلب این کوره ها دارای کنترل دمای اتوماتیک ، جداره های عایق بندی شده ، فیلتر یا کندانسور حذف دود می باشند.

از مشخصات کوره های شرکت توسعه فناوری و مکانیزاسیون دانیال ، اتوماتیک بودن ، بدون دود بودن ، مجهز به سیستم همرفتی و دارا بودن سرکه گیر می توان نام برد. این کوره ها قابلیت پخت هر گونه چوب را دارا هستند. زغال طاق ، ذغال لیمو ، زغال بلوط ، ذغال پسته ، زغال کبابی را می توان با این کوره ها تولید کرد.

شرکت ماشین سازی دانیال افتخار دارد کوره ها را در چهار مدل معمولی (سری n) ، سنگین (سری H) و استوانه (سری C) وکوره ترمو  طراحی نماید .

ابعاد 200*300*250
وزن 2750 کیلوگرم
رنگ سبز ، ابی ، بنفش ، سیاه
سوخت گاز 10متر مکعب، گازوئیل 200 لیتر
(نوع سوخت انتخاب مشتری)
برق  تک فاز 220 ولت خانگی
ترابری قابل حمل با خاور
ظرفیت خروجی تولید 500 کیلو زغال در هر پخت
ظرفیت ورودی 2000 کیلو گرم چوب برش خورده
فضای مورد نظر 100 متر پوشیده 150 متر سرباز
تعداد جداره دو الی شش

انواع کوره های صنعتی دانیال ماشین

کوره صنعتی معمولی سری N : این کوره ها بیشتر برای تولید زغال کبابی و بریکت مورد استفاده قرار می گیرند ورق کف این کوره ها از استیل و یا ورق آتشخولر می باشد و ظرفیت آن از یک تن الی 20 تن میباشد. در این کوره ها حرارت دهی فقط از کف کوره می باشد. به این کوره ها کوره های جداره ای نیز گفته میشود.

کوره های سنگین سری H+ : این کوره ها چهار منظوره می باشد و برای تولید زغال کبابی ، بریکت ، لیمو و زغال مجلسی مورد استفاده قرار می گیرند. ورق کف این کوره ها استیل و یا ورق آتشخوار می باشد ورق بیرونی بصورت گارمانی شده می باشند تا در مقابل حرارت مقاومت بیشتری داشته باشند . در این کوره ها حرارت علاوه بر کف کوره از کناره های کوره نیز اعمال می شود( استفاده از سیستم همرفتی ) به این کوره ها کوره همرفتی نیز میگویند.

کوره های استوانه سری C : ساختار این کوره ها بصورت استوانه می باشد و هم میتواند بصوت معمولی و یا همرفتی ساخته شوند.به این کوره ها کوره ی هلندی نیز میگویند.

کوره های ترمو(termo):  این کوره ها تک جداره بوده و از نظر قیمتی ارزان می باشد کوره های ترمو باید یک لایه اجر چینی شود.

نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ؟‌

همین حالا با شماره ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶ تماس حاصل نمایید .

انواع کوره های تولید زغال

کوره های تولید زغال به دو نوع سنتی و صنعتی تقسیم میشوند. کوره­ تولید زغال سنتی که قدیمی هستند با استفاده از سیمان یا آهک در داخل زمین درست میشوند و زغال ها تحت حرارت به روش سنتی تولید می‌شوند.

اما در روش صنعتی که با سرعت بالایی همراه است، چوب ها با سرعت بالا به زغال تبدیل میشوند. کوره صنعتی زغال نسبت به کوره سنتی قیمت بالاتری دارد اما مزایای بسیار زیادی نسبت به این کوره دارد.

کوره های سنتی زغال معمولا دود زیادی تولید می کنند و در نتیجه آسیب زیادی به محیط زیست می رسانند . اما کوره های ساخته شده توسط شرکت ها به دلیل تولید دود کمتر با محیط زیست سازگار می باشند ، مانند کوره صنعتی زغال یا دستگاه زغال ساز ساخته شده توسط این مجموعه

تفاوت کوره زغال صنعتی و کوره سنتی

همان طور که ذکر شد در کوره های سنتی برای اینکه چوب ها خشک شوند باید در هوای آزاد رها شوند و پس از خشک شدن می توانید چوب ها را بسوزانید . اما در کوره صنعتی زغال برای خشک شدن چوب ها نیازی نیست آن ها را انبار کنید در این کوره خشک شدن و سوزاندن چوب ها به صورت همزمان قابل انجام است .

خرید دستگاه کوره زغال نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انواع محصولات و میزان بازدهی و بازخورد محصول و همچنین سرعت خط تولید و میزان سود و شرایط آب و هوایی دارد به همین جهت نیاز به یک مشاوره جهت خرید کاری ضروری می باشد و تا زمانی که از شخص متخصص مشاوره و راهنمایی نگرفته اید بهتر است که اقدام دیگری نداشته باشید

مشکلات کوره های سنتی

 • تمیز نبودن کار در عصر تکنولولوژی
 • زمان بر بودن پروسه تولید زغال در یک پخت
 • خطر سلامتی و بهداشتی برای افراد در محیط کار
 • آلایندگی محیطی و زیستی که خسارت جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می آورد
 • سوخت مستقیم چوب که باعث سبک شدن وزن زغال و تولید خاک زغال زیادی می شود
 • صرف وقت فراوان برای رسیدگی به کوره به صورتی که در تمام مراحل و زمان پخت باید شخصی تمام وقت در مکان حاضر باشد

مزایای کوره صنعتی ذغال

 • زمان پخت کم نسبت به پخت سنتی
 • آلایندگی و دود مخربی و ضرری برای محیط زیست ندارد
 • تمیزی کار در محیطی سالم و بالا رفتن انگیزه و کیفیت کار
 • پخت غیر مستقیم چوب و عدم سوختن مستقیم چوب باعث دوام بالای زغال
 • پس از روشن نمودن کوره فرایندی اتوماتیک تا پایان پخت طی خواهد شد و نیازی به بودن مداوم پای کوره صنعتی نیست.

سوالات متداول درباره کوره های ذغال

مشتريان عزيز پس از اطلاع از قيمت کوره ها به صورت الکترونيکی و يا حضوری در دفتر شرکت دانیال ماشین ، نسبت به عقد قرارداد همکاری ، اقدام بعمل می آورند . پس از عقد قرارداد و بيان شرايط طرفين، فرآيند توليد و فروش دستگاه ها به مشتری آغاز می گردد .

بنا بر تغيير قيمت مواد اوليه در برهه های زماني مختلف، از اعلام قيمت مشخص در فضای وبسايت معذور خواهيم بود. اما برای اطلاع از قيمت روز و حال حاضر دستگاه ها و ماشین آلات موردنظر خود کافيست با شماره تلفن کارشناس مربوطه شرکت دانیال ماشین با شماره تماس ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶ تماس حاصل بفرماييد.

تکنسين های شرکت ماشین سازی دانیال  در تمام مراحل مختلف نصب ، تعمير و نگهداری به طور کامل و حرفه ای آموزش ديده اند. تمام فرآيند هاي نصب دستگاه ها به صورت کاملا رايگان توسط تکنسين های ما در محل مورد نظر مشتريان عزيز انجام می پذيرد و آموزش های مورد نياز کار با دستگاه نيز به صورت رايگان به مشتریان عزیز داده خواهد شد.

به ازای هر خط تولید، در هر شیفت کاری 8 ساعته میزان 1 تن و نیم مواد اولیه تبدیل به بریکت می شود. لازم به توضیح می باشد که هر 3 کیلو بریکت منجر به تولید 1 کیلو زغال فشرده خواهد شد.

دانیال ماشین برای رفاه حال مشتريان عزيز ، امکان اين موضوع را فراهم نموده است تا مشتريان بهترين مواد اوليه با بهترين قيمت و کيفيت را تهيه و استفاده کنند.

از آنجا که برای توليد دستگاه ها و ماشين آلات از بهترين متريال و مواد اوليه و بالاترين دانش فنی بهره گرفته مي شود، امکان خرابی و مشکل فنی عمده در دستگاه ها به پايين تر حد ممکن می رسد. اما با اين توضيح شرکت دانیال ماشین تمام فرآيند پشتيبانی 24 ساعته ، قطعات و رفع مشکل دستگاه ها را برای خط توليد مشتريان عزيز ضمانت می کند.

خدمات پس از فروش دانیال ماشین به صورت 5 ساله بودن و نه تنها در مورد کوره های ساخته شده ما ، بلکه تعمیرات و پشتیانی کوره های ساخته شده توسط همکاران نیز در صورت درخواست مشتری توسط گروه ماشین سازی دانیال پذیرفته خواهد شد.

با توجه به نوع فعالیت و ساخت کوره های صنعتی قطعات مورد نظر مشتری با توجه به نیاز و ابعاد طراحی و سپس پس از ساخت تحویل مشتری خواهد شد.

وزن تقریبی کوره های ساخته شده متناسب با نوع دستگاه و حجم چوب مورد استفاده متفاوت است اما بطور کلی از 1 تن به بالا می باشد .

سوخت آنها گاز یا گازوئیل هست بنا به دلخواه مشتری

برای تولید زغال تنها یک نیروی کار به عنوان اپراتور کوره نیاز است و برای تخلیه کوره و بارگیری مجدد هم یک نیروی کار ساده . بنابراین مجموع 2 نیری کار کافیست.

فضای مورد نیاز بستگی به تناژ کوره دارد ولی از تناژ 2 تا 5 تن ، فضای نصب کوره 20 تا 30 متر است و تولید کننده میتواند کار خود را از فضای 100 متری هم شروع کند.

8 دیدگاه

من چند ماه پیش یک کوره زغال از شرکت دانیال ماشین خریداری کردم و از کیفیت و عملکرد آن بسیار راضی هستم. این کوره زغال بسیار با کیفیت و مقاوم ساخته شده است و از ظرفیت بالایی برخوردار است. من با استفاده از این کوره زغال توانستم زغال با کیفیت و با راندمان بالا تولید کنم.

سلام خسته نباشید
من یه مدت پیش از شما کوره صنعتی زغال گرفتم و بسیار راضیم .

خدمات عالی ارائه میکنید
همچنین وب سایت تخصصی در مورد کوره صنعتی تولید زغال و محتوای مفیدی دارید. موفق باشید

من از شرکت دانیال ماشین کوره زغال صنعتی گرفتم و خیلی راضیم از کیفیت و قیمت.

سجاد قربانی

قیمت کوره زغال صنعتی رو لطف میکنید کمی اطلاعات بدید؟

فرید خالقی

من برای کارگاهم از شما کوره ذغال رو خریدم و بسیار باکیفیت هست و راضی هستم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *