زغال چینی ( ذغال قالبی ) | کوره زغال چینی | 09104385456

زغال چینی ( ذغال قالبی ) | کوره زغال چینی | 09104385456


ذغال چینی یا زغال فشرده  به علت فراوانی منابع خاک اره (مواد دور ریختنی) در ایران، از کارگاه های چوب بری و مبلمان چوبی و غیره با هزینه بسیار مناسب و ارزان خریداری شده سپس به کارخانه های تولید زغال چینی با دستگاه زغال چینی منتقل می گردد .

به دلیل اینکه یک صنعت جدید درکشورهای خاورمیانه محسوب می شود دارای بازار خرید و فروش خوبی بوده و جزو شغلهای پردرآمدی می باشد.

زغال چینی

کاربردهای زغال چینی

در زندگی روزمره ما زغال چوب نقش بسزایی دارد از جمله کاربرد زغال فشرده استفاده در شومینه ، ایجاد شعله برای پخت غذا ، ساخت ماسک ضد گاز می توان اشاره کرد در پزشکی هم این نوع ماده بصورت قرص یا پودر وجود دارد از گرافیت به شکل پودر و سفت شده به عنوان زغال چوب در آثار هنری بکار گرفته می شود.

همان طور که در بالا گفتم کوره زغال چینی کاربرد های بسیار فراوانی دارد.و اما این سوال برای خیلی از ما ها پیش میاید که زغال چینی از چه چیزی ساخته شده است؟

خب شرکت دانیال ماشین این جواب را به شما می دهد! زغال فشرده یا همان زغال چینی منبعی دارد که ابتدا باید آن منبع را که خاک اره هست را جمع آوری کرد سپس آن را دانه بندی می کنیم و در دستگاه فشرده سازی هیدرولیک می گذاریم.

بدلیل فشار زیاد ذرات خاک اره بدون ریختن هیچ چسبی به پودر خاک می چسبند.پس از سفت شدن به شکل استوانه چهار گوشه می شود و حسابی سفت می شود، پس از آن خاک اره شکل گرفته .بعد از انجام این مراحل  خاک اره را در کوره های کنترل شده می گزاریم. دقت کنید که حتما بدون هوا باید گذاشته شود.و بعد به زغال تبدیل می شود.

شرایط مورد نیاز برای تولید زغال چینی؟

 • فصل
 • رطوبت خاک اره
 • میزان پوست گردو
 • میزان خاک زغال
 • مشعل
 • لوله سینوسی
 • درجه المنت
 • سیلندر
 • کارگاه دارای برق و گاز

مواد اولیه به کار رفته در ذغال چینی

همانطور که گفته شد، مواد اولیه زغال چینی شامل خاک اره، پوست گردو، نوعی چسب شیمیایی مخصوص و خاک زغال است. خاک اره‌ای که برای تولید ذغال چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و کاملا مرغوب باشد. در غیر این صورت، ذغال چینی تولید شده کیفیت چندانی نخواهد داشت.

بهتر است خاک اره دارای رطوبت استاندارد بوده و خیلی خشک یا مرطوب نباشد. پوست گردو نیز باید از بهترین درختان گردو تهیه شود. زیرا باعث افزایش مدت زمان سوختن زغال و افزایش دوام و ماندگاری آن می‌شود. خاک زغال نیز به دو صورت آسیاب شده و آسیاب نشده مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با توجه به نوع زغال چینی، از یکی از انواع خاک زغال استفاده کنید.

زغال چینی

کامل ترین فرمول ساخت زغال فشرده :

بهترین فرمول برای تهیه زغال فشرده یا زغال چینی ، فرمولی است که در آن از خاک اره ، پوست گردو و خاک زغال استفاده می شود .

در این فرمول زغال فشرده که از هیچ گونه چسبی استفاده نمی کنند که از میزان کربن زغال و مضرات آن کاسته شده

در این فرمول از دستگاه اکسترودر تسمه ای استفاده می شود که سرعت تولید بالایی دارد. از کوره های سنتی نیز برای پخت استفاده می شود که چون حرارتی مستقیم دارند، به خوبی فرآیند پخت ، گازگیری و کربنازیسیون در آن انجام می شود.

در ذهن افرادی که دارند این مقاله را میخوانند این است که چرا سایت مارا انتخاب کرده اند؟

شرکت ماشین سازی دانیال یکی از بهترین و مورد اطمینان ترین شرکت ها است که به شما ای دوست عزیز این اطمینان را میدهد که خریدی منحصر به فرد را با ما تجربه کنید.

چرا زغال فشرده به زغال چینی معروف است؟

با وجود اینکه زغال فشرده در داخل ایران تولید می‌شود، اما هنوز هم به عنوان زغال چینی شناخته شده و نام آن تغییر نکرده است. در گذشته که تجهیزات و دستگاه‌های تولید زغال تا این اندازه پیشرفته نبودند، از روش‌های سنتی برای تولید زغال استفاده می‌شد. در روش‌های سنتی تکه‌های چوب بریده می‌شدند و بعد از ترکیب شدن با برخی مواد اولیه، برای پخت و پز و کرسی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

اما به مرور زمان، دانشمندان متوجه شدند این روش تولید زغال به هیچ وجه برای محیط زیست مناسب نیست. زیرا گازهای حاصل از سوختن زغال معمولی بسیار خطرناک هستند و بعد از ورود به اتمسفر باعث آلوده شدن محیط می‌‌شوند. علاوه بر این، سرعت زمان سوختن این نوع زغال بسیار کم است و به مرور زمان، تعداد صنایع و افرادی که به زغال نیاز داشتند گسترش پیدا کرد.

بزرگترین مشکل این بود که کسب و کارهای تولید کننده زغال نمی‌توانستند تمامی درختان را ببرند و از چوب‌های تکه شده استفاده کنند. به همین دلیل، مجبور شدند به واردات زغال از چین روی بیاورند. در آن زمان، کشور چین از دستگاه زغال فشرده برای تولید زغال استفاده می‌کرد. بعد از مدتی، فناوری تولید زغال فشرده به ایران راه پیدا کرد؛ اما همچنان نام این زغال‌ها به عنوان ذغال چینی شناخته می‌شود.

ماشین آلات لازم برای تولید زغال چینی

ماشین آلاتی که برای تولید ذغال چینی مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل موارد زیر هستند:

سرند مخصوص

با استفاده از دستگاه سرند، خاک اره و خاک زغال از مواد زائد جدا می‌شوند. این دستگاه به طور کامل خاک اره و خاک زغال را الک می‌کند و ترکیبات درشت و بلا استفاده را جدا خواهد کرد.

دستگاه خشک کن زغال

این دستگاه رطوبت مواد اولیه را تبخیر می‌کند. خاک اره باید دارای مقداری رطوبت باشد تا به راحتی در دستگاه حرکت کند؛ اما مقدار شدید رطوبت، بر کیفیت و استحکام زغال چینی موثر خواهد بود. به همین دلیل، باید با استفاده از دستگاه خشک کن زغال، رطوبت اضافی خاک زغال و سایر مواد اولیه تبخیر شود.

دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر زغال وظیفه فشرده سازی مواد اولیه را بر عهده دارد. ابتدا مخلوط اولیه وارد این دستگاه می‌شود؛ سپس با استفاده از نوعی چسب شیمیایی مخصوص، تمامی ترکیبات به طور کامل با یکدیگر ادغام می‌شوند.

کوره زغال

کوره زغال صنعتی برای خشک کردن و حرارت دادن به زغال مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب، استحکام زغال و کیفیت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

فروش دستگاه تولید زغال چینی

دستگاه تولید زغال چینی

دستگاه تولید زغال چینی به روز ترین فناوری کربونیزاسیون (تبدیل مواد ترکیبی خاک اره با دیگر مواد به کربن) رابه کار گرفته است که مواد دورریز بیومس, زباله شهری و زباله های فاضلابی را به زغال و دیگر محصولات تبدیل کند. زغال تولیدی، مخلوطی از مواد بیومس می باشد که می توان از آن در نیروگاه های تولید برق استفاده نمود.

از این رو گروه ماشین سازی دانیال در تولید هر چه با کیفیت این دستگاهها و فروش دستگاه تولید زغال فشرده تمام تلاش خود را بکار گرفته تا رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. لذا با فروش دستگاه تولید زغال فشرده و ارائه محصولات با کیفیت و برتر خود و پیشی گرفتن از رقبای توانای حاضر در میدان رقابت درصدد خدمت به هموطنان گرانقدر می باشد.

نصب و راه اندازی دستگاه زغال چینی

شرکت دانیال ماشین با داشتن گروهی متخصص آماده نصب و راه اندازی دستگاه ذغال چینی می باشد . ما از بهترین دستگاه زغال فشرده استفاده می کنیم و نصب و راه اندازی این دستگاه ها حدودا ۲۵ روز زمان می برد .

پیشنهاداتی که ما قبل از نصب به شما می دهیم :

 1. قبل از نصب محیط سوله را کاملا آماده نمایید
 2. پیش از نصب دستگاه زغال فشرده از وصل شدن انشعابات برق و گاز و آب خود مطمئن شوید
 3. برای تسلط بیشتر به کار قبل از راه اندازی دستگاه زغال فشرده ، حتما دوره آموزش خود را تکمیل نمایید

آموزش نصب و راه اندازی خط تولید زغال

در مجموعه دانیال ماشین ، آموزش مهمترین نقش را دارد . ما تاکید داریم که شما آموزش نصب و راه اندازی خط زغال را کامل ببینید . چرا که باید بتوانید روی کار خود مسلط باشید و باید بتوانید در صورت ایجاد مشکل در خط تولید ، خودتان مشکل را حل کنید . البته که ما همیشه در کنارتان خواهیم بود و در صورتی که نتوانستید ما برایتان انجام میدهیم .

اما آموزش راه اندازی خط تولید زغال به شما کمک میکند که در زمان خود صرفه جویی کنید و کمترین خواب را در روند تولید و خط تولید خود داشته باشید . آموزش نصب خط تولید به شما کمک می کند که با اجزای دستگاه بیشتر آشنا شوید و هر چه علم شما بالا تر رود توانایی شما نیز افزایش پیدا می کند .

سود تولید زغال چینی

به جهت دسترسی آسان به مواد اولیه زغال فشرده و همچنین قیمت مناسب و ارزان این مواد، تولید زغال فشرده همراه با سود فراوانی خواهد بود. البته لازم به ذکر است که باید اطلاعات و آگاهی لازم نسبت به چگونگی تولید و عملکرد دستگاه ها و ترکیب مواد با یکدیگر و دیگر موارد را کسب نمود تا در روند کار تولید مشکلی ایجاد نشود.

مواد اولیه زغال فشرده شامل خاک اره، خاک زغال و پوست گردو یا بادام می باشد. خاک اره در کارگاه های چوب بری و تولیدی لوازم منزل چوبی به وفور یافت می شود که قبلا به عنوان مواد دورریز و ضایعات به محیط زیست وارد می شد و آنرا آلوده می کرد. ولی امروزه از این مواد به عنوان ماده اولیه زغال فشرده استفاده می شود. پوست چوبی گردو را نیز می توان از باغداران و کشاورزان مناطق سردسیر کشور با قیمت بسیار مناسب تهیه نمود.

از این رو جهت رفاه حال مشتریان عزیز پس از سفارش و تهیه دستگاه های خط تولید زغال فشرده، گروه دانیال ماشین اقدام به آموزش متقاضیان محترم نموده تا شما عزیزان راحت تر و آگاه تر تولید زغال فشرده را انجام دهید.


جهت خرید کوره زغال و مشاوره رایگان با شماره 09104385456 تماس حاصل فرمایید.