زغال فشرده | 09104385456

زغال فشرده | 09104385456

زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود. این ماده با آسیاب کردن خرده زغال چوب و ترکیب آن با گونه‌ای چسب که معمولاً چسب طبیعی است به همراه برخی افزودنی‌های دیگر تولید می‌شود. مخلوط به دست آمده سپس تحت فشار و گرما قرار داده و به شکل‌های گوناگون (معمولاً چهارگوش یا استوانه‌ای یا تخم مرغی) قالب‌گیری می‌شود.

زغال فشرده چیست؟

زغال فشرده یا زغال قالبی پر استفاده ترین نوع بریکت چوب شناخته می شود که با گرد زغال چوب ساخته می شود.دستگاه های شرکت دانیال ماشین همچون اکسترودر، کوره صنعتی زغال و دستگاه ذغال فشرده، با توجه به طراحی و ساختاری که دارند و ایده های خلاقانه ای که در آنها اجرا شده است.

علاوه بر کیفیت تولید بالایی که دارند، درصد آلایندگی را ۹۶٪ کاهش داده است و شما با یک سرمایه حدودا ۵۰۰ میلیونی، میتوانید اشتغالزایی کنید و به درآمد مطمئن هم دست یابید. در اینجا علاوه بر بررسی نحوه تولید زغال فشرده، به معرفی دستگاه زغال ساز دانیال ماشین و قیمت دستگاه ذغال فشرده، خواهیم پرداخت.

مزایای تولید زغال فشرده

پیش از اینکه به آموزش تولید ذغال فشرده برسیم، باید مزایایی به جز سودآوری بالای تولید ذغال چینی را بررسی کنیم. این مزایا به اختصار به شرح زیر است:

بدون گاز و بو بودن

زغال های فشرده، برخلاف زغال سنتی با سوختن گاز ساطع نمی کنند و بو هم ندارد. البته این مزیت در صورتی وجود خواهد داشت که زغال فشرده تولیدی، کیفیت مناسبی داشته باشد.

داشتن حرارت و ماندگاری بالا

مهمترین مزیت ذغال چینی، ماندگاری بالای آن است، به این معنا که مدت طولانی تری می سوزد و می توان بیشتر از آن استفاده کرد. همچنین حرارت بالایی دارد و می می توان از آن در موارد بسیاری استفاده کرد. با این حال این موضوع کاملا به کیفیت زغال فشرده بستگی دارد.

استفاده آسان و داشتن شکل قالبی

یکی دیگر از مزیت های زغال فشرده این است که به دلیل داشتن شکل قالبی، بسته بندی و استفاده از آنها ساده تر می شود. به علاوه از هدر رفتن آن جلوگیری می شود و به صرفه تر خواهد بود.

مقرون به صرفه بودن

دو مزیت پیشین یعنی سوختن طولانی تر و قالبی بودن شکل آنها، موجب هدر نرفتن این محصول و در نتیجه مقرون به صرفه بودن آن می شود. همه این مزیت ها تقاضا برای ذغال چینی را افزایش می دهد.

مزایای تولید زغال فشرده

بهترین دستگاه تولید ذغال فشرده

دستگاه زغال فشرده، یکی از تجهیزاتی است که با استفاده از آن می توان یک کسب و کار جدید و سودآوری راه اندازی کرد. استفاده از دستگاه زغال ساز فشرده، علاوه بر سوددهی بالا، مزایای بسیاری دیگری نیز دارد. از جمله اینکه شما با خرید دستگاه تولید زغال و استفاده از آن، دیگر درختی را برای تولید زغال قطع نمی کنید و می توانید از ضایعات سلولزی و ضایعات چوبی که در محیط رها می شوند، مجددا استفاده کنید.

شما حتی می توانید در صورت تولید محصولات با کیفیت، صادرات هم انجام دهید و در نتیجه حاشیه سود خود را بیشتر کنید. برای تولید زغال فشرده، علاوه بر کیفیت مواد اولیه، کیفیت دستگاه زغال ساز صنعتی، هم نقش بسیاری مهمی در کیفیت محصول نهایی دارد.


جهت خرید کوره زغال فشرده با شماره 09104385456 تماس بگیرید.


مراحل تولید زغال فشرده

تولید ذغال چینی طی ۴ مرحله صورت می گیرد که عبارتند از:

خشک کن :

در خط تولید زغال فشرده خاک‌ اره‌ ی حاصل از دستگاه در این خشک‌ کن ریخته می‌ شوند.این دستگاه از لوله‌ های متناوب تشکیل شده است که هوای گرم در داخل آن‌ ها جریان دارد.گذر از این مرحله باعث خشک شدن کامل خاک‌ اره می‌ شود.

سیکلون :

در قسمت انتهایی خشک‌ کن یک مخزن مخروطی شکل وجود دارد.بعد از خشک شدن خاک اره‌ های گذرنده از لوله‌ های خشک‌ کن، در این مخزن جمع می‌ شوند و آماده پرس‌ شدن می‌ شوند.

اکسترودر :

در خط تولید ذغال چینی برای پرس کردن خاک اره مرحله قبل و تبدیل به بریکت کردن آ نها به این دستگاه تعلق می‌ گیرد.

کوره :

به منظور پخت زغال که در دو نوع صنعتی و سنتی صورت می‌ گیرد بریکت برای پخته شدن وارد کوره می شود.

کاربرد زغال فشرده

از زغال فشرده برای تولید انرژی و گرما استفاده می شود که حرارت بالایی دارد.برای تهیه کردن زغال فشرده یا قالبی که درصد بالایی از آن از خاک زغال و خاک اره یا مخلوطی از آن ها است، تهیه می شود.در فرمول ساخت ذغال چینی از ریزترین و کوچک ترین ضایعات چوب که خاک اره نام دارد و ارزان قیمت و دور ریختنی است استفاده می کنند.این موضوع باعث جلوگیری از قطع درختان و همچنین نگهداری جنگل های طبیعی می شود.

سود دهی دستگاه تولید زغال چینی (فشرده)

مهمترین عاملی که باید قبل از خرید یک دستگاه زغال چینی یا همان زغال فشرده در نظر بگیرید، این است که از آن چقدر می توانید کسب درآمد و سوددهی داشته باشید.

عوامل بسیاری بر سودآور بودن یک کسب و کار تاثیرگذارند. به صرفه بودن، میزان تقاضا، در دسترس بودن مواد اولیه و هزینه های تولید، از عواملی هستند که بر سودآوری این کسب و کار تاثیر مهمی دارند.

تولید زغال کسب و کاری است که می تواند با کمترین سرمایه گذاری به نسبت سایر روش های درآمد زایی، بیشترین سودآوری را برای شما ایجاد کند.شما برای تولید این محصول می توانید با پرداخت یک هزینه کلی برای تجهیزات و دستگاه های تولیدی، به بیشترین درآمد برسید.

علت های بسیاری وجود دارد که می تواند این موضوع را تایید کند. از جمله اینکه تقاضای بالایی برای زغال وجود دارد. همچنین مواد اولیه ذغال چینی، عموما ضایعات چوبی بوده که همواره در دسترس هستند. این موضوع به همراه هزینه کمی که برای نیروی انسانی پرداخت می شود؛ کاهش هزینه های تولید را سبب می شود که مستقیما بر سودآوری تاثیرگذار است.

در واقع شما می توانید با توجه به هزینه های تولید زغال صنعتی و تقاضای بالای آن، حداکثر سوددهی را کسب کنید. فقط کافی است ابتدای کار، سرمایه گذاری های لازم را برای تهیه دستگاه تولید زغال چینی با کیفیت انجام دهید. به این ترتیب خواهید دید که سوددهی این خط تولید نسبت به هزینه های اولیه بسیار بیشتر است.

در این مسیر می توانید روی کمک ما در دانیال ماشین حساب کنید. کارشناسان ما در تمام این مسیر با شما همراه هستند.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه زغال ساز فشرده صنعتی

همانطور که گفته شد، قیمت دستگاه زغال ساز صنعتی، یکی از عوامل مهم در شروع این کسب و کار است. قیمت دستگاه زغال فشرده هم به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به قیمت آهن؛ مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت این دستگاه، میزان تورم و نوسانات بازار، اشاره کرد.

نوع دستگاه زغال فشرده و عملکرد آن

اولین عاملی که تاثیر بسیار مهمی بر قیمت دستگاه زغال ساز دارد، نوع دستگاه و نحوه عملکرد آن است. به عنوان مثال اینکه یک دستگاه دست دوم یا نو باشد و یا دستگاهی باشد که بازسازی شده است (اورهال)، همه بر قیمت نهایی آن تاثیرگذارند. به این ترتیب، دستگاه اورهال از دستگاه دست دوم قیمت پایین تری داشته و طبعا دستگاه نو، قیمت بالاتری از دستگاه دست دوم خواهد داشت.

همچنین نحوه عملکرد و کیفیت محصولات تولیدی، بر قیمت نهایی این دستگاه، تاثیرگذار است. به عنوان مثال هرچه ظرفیت تولید دستگاه زغال ساز، بیشتر باشد، قیمت آن هم طبعا بیشتر خواهد بود.

مواد اولیه تولید زغال فشرده

کیفیت دستگاه ذغال چینی

کیفیت خط تولید زغال، اجزاء تشکیل دهنده و متریال به کار رفته در آن، عاملی است که بر میزان دوام و کیفیت زغال هایی که تولید می کند، موثر است. به همین دلیل هر چه کیفیت دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

خدمات پس از فروش

آخرین عاملی که بر قیمت تاثیرگذار است، خدمات پس از فروش است. هر چه شرکتی خدمات پس از فروش بهتری داشته باشد، قیمت محصولات آن بیشتر خواهد بود. با این حال در صورت داشتن خدمات پس از فروش، شما می توانید هنگام بروز مشکل، با پشتیبانی به موقع شرکت، آن را برطرف کنید و از ضررهای بیشتر جلوگیری کنید.

زغال فشرده دارای مزایای بسیاری نسبت به زغال چوب سنتی است، از جمله:

  • ماندگاری بیشتر: زغال فشرده نسبت به زغال چوب سنتی ماندگاری بیشتری دارد و می‌تواند برای مدت طولانی‌تری بدون نیاز به سوخت مجدد روشن بماند.
  • گرمای بیشتر: زغال فشرده گرمای بیشتری نسبت به زغال چوب سنتی تولید می‌کند.
  • آلایندگی کمتر: ذغال چینی آلایندگی کمتری نسبت به زغال چوب سنتی تولید می‌کند.
  • دود و جرقه کمتر: زغال فشرده دود و جرقه کمتری نسبت به زغال چوب سنتی تولید می‌کند.

زغال فشرده در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود، از جمله:

  1. کباب کردن: زغال فشرده برای کباب کردن گوشت، مرغ، ماهی و سبزیجات بسیار مناسب است.
  2. گرمایش: ذغال چینی برای گرمایش فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود.
  3. صنایع: زغال فشرده در صنایع مختلف مانند فولادسازی، شیشه‌ سازی و تولید سیمان استفاده می‌شود.

در ایران، زغال فشرده به دو روش تولید می‌شود:

روش اول: در این روش، خرده زغال چوب با چسب طبیعی و برخی افزودنی‌های دیگر ترکیب شده و سپس تحت فشار و گرما قرار می‌گیرد.

روش دوم: در این روش، خاک اره با چسب طبیعی و برخی افزودنی‌های دیگر ترکیب شده و سپس تحت فشار و گرما قرار می‌گیرد.

ذغال چینی تولید شده در ایران در کیفیت‌های مختلف در بازار عرضه می‌شود. قیمت زغال فشرده بسته به کیفیت آن متفاوت است.

خرید دستگاه زغال ساز

شما می توانید با خرید دستگاه زغال ساز فشرده دانیال ماشین، قدمی بزرگ در جهت راه اندازی و توسعه کسب و کار خود بردارید. اینکه شما از چه منبعی، با چه اعتبار و خدماتی خرید می کنید، تاثیر مستقیمی بر نتیجه کار شما خواهد داشت.

شما می توانید با خرید این دستگاه از دانیال ماشین، علاوه بر خرید یک محصول با کیفیت، آموزش های لازم را برای تولید محصولی با کیفیت ببینید، مواد اولیه با کیفیت را به راحتی و بدون واسطه تهیه کنید و در هر مرحله ای که دچار مشکل شدید، پشتیبانی های لازم را دریافت کنید. همچنین در نهایت و پس از تولید هم با سپردن فروش محصولات به دانیال ماشین، دغدغه ای برای نحوه فروش آنها نخواهید داشت. به این ترتیب، شما می توانید با کمترین مشکلی، بیشترین سودآوری ممکن را داشته باشید.

روش تولید زغال فشرده چگونه است؟

برای تولید ذغال فشرده نیاز به راه اندازی خط تولید با تجهیزات با کیفیت و دستگاه های مناسب می باشد.در فرآیندی خاک اره تبدیل به بریکت می شود.در واقع خاک اره با دیگر مواد ترکیب می شود در قالب فشرده قرار می گیرد.بعد از طی فرآیند گفته شده وارد کوره می شود و در آنجا به ماده هموژن تبدیل می شود.در انتهای این فرآیند، ذغال به وجود می آید که بعد از بسته بندی به بازار انتقال می یابد.

نکته: هموژن به عملیاتی می شود که در آن خواص فیزیکی ماده به کربن خالص تبدیل می شود.پس از تولید بریکت، نوبت به پخت در کوره می شود.برای پخت بریکت هر دو نوع کوره یعنی هم کوره سنتی و هم کوره صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.کوره های صنعتی در کارگاه های تولید زغال کارایی خوبی ندارند.به همین علت این نوع کوره پیشنهاد نمی شود.