خط تولید زغال لیمو – 09104385456

خط تولید زغال لیمو – 09104385456

 خط تولید زغال لیمو

برای خط تولید زغال لیمو معمولا از چوب درختانی که ترک نداشته باشند استفاده می‌کنند .چوب مرکباتی مانند پرتغال، نارنج، چوب سفت درختان جنگل که شامل بلوط ،انار، شمشاد می‌شود و هر نوع چوب درختی که ترک نداشته باشد می‌توان استفاده کرد.

زغال چینی لیمو نوعی بریکت یا زغال فشرده می باشد که به صورت صنعتی در کوره زغال صنعتی تولید می شوند و به دلیل قیمت مناسب و فراوانی آن در شهرهای بزرگ بسیار خرید و فروش می شود.

تنها باید به نحوه پخت آنها توجه کنیم که تمام مراحل به درستی رعایت شده باشند. مراحل پخت و تولید زغال لیمو شامل پنج مرحله می‌شود که مدت زمان 30 الی 40 ساعت را به خود اختصاص می‌دهد.اگر قطر چوب زیاد باشد امکان افزایش زمان پخت و تولید زغال افزایش پیدا می‌کند و به 50 ساعت نیز می رسد.


جهت مشاوره رایگان و خرید کوره زغال لیمو با شماره 09104385456 تماس بگیرید.


بهترین دستگاه زغال لیمو

بهترین عرضه کننده دستگاه زغال لیمو، شرکت دانیال ماشین است که تولید کننده انواع دستگاه های تولید زغال صنعتی جهت راه اندازی خط تولید زغال است. دستگاه های تولیدی شرکت ما از جمله دستگاه تولید زغال لیمو و دیگر دستگاه های تولید زغال، دارای درجه کیفی بالایی هستند. دستگاه تولید زغال لیمو دانیال ماشین، دارای قیمت مناسب و بازدهی بالا بوده و شما می توانید پس از سرمایه گذاری، سود مناسبی کسب کنید.

در تمامی فرآیند ساخت دستگاه شما به عنوان مشتری، می توانید نظارت کنید. همچنین نقشه دستگاه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و تمامی مراحل با همکاری شما پیش خواهد رفت. علاوه بر نظارت مشتری، در تمامی بخش های طراحی و تولید دستگاه های مختلف ساخت شرکت، کارشناسان متخصص و مجرب حضور خواهند داشت تا ضمن نظارت بر روند کار، در صورت لزوم، کارهای فنی و تخصصی لازم را انجام دهند.

ما فقط فروشنده نیستیم و پس از خرید دستگاه توسط شما و سرمایه گذاری، نصب به صورت رایگان انجام خواهد پذیرفت و برای استفاده از دستگاه، آموزش خواهید دید. کیفیت دستگاه تولید زغال لیمو دانیال ماشین، بسیار بالاست و تمامی مواد اولیه خطوط تولید، از بهترین آلیاژهای ممکن تهیه می شوند.

کارگاه تولید زغال لیمو چه شرایطی باید داشته باشد؟

فرقی نمی‌کند که شما قصد تولید چه نوع زغالی را داشته باشید، در هر صورت باید یک فضای مناسب برای راه اندازی خط تولید ذغال و قرار دادن تجهیزات ایجاد کنید. در ادامه به طور کامل تمامی نکات مهم مربوط به اجاره کارگاه خط تولید زغال را برای شما بازگو خواهیم کرد:

کارگاه تولید زغال لیمو چه شرایطی باید داشته باشد؟

الف) ابعاد فضا برای راه اندازی خط تولید زغال

محیطی که شما برای راه اندازی خط تولید زغال در نظر می‌گیرید، باید ابعاد مشخصی داشته باشد تا تمامی تجهیزات به راحتی در این فضا قرار بگیرند. به عنوان مثال کارگاهی که برای تولید زغال انتخاب می‌کنید باید حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر باشد. ارتفاع این کارگاه باید حداقل ۴ متر به بالا باشد.

بهتر است محیط کارگاه شما حداقل حدود ۳۰۰ متر باشد تا مشکلی برای کارکرد تجهیزات وجود نداشته باشد. برق لازم برای این کارگاه می‌تواند سه فاز و حتی تک فاز باشد.

ب) شرایط کارگاه تولید زغال

به دلیل اینکه محصولات شما ممکن است آلودگی محیطی ( بوی سرکه و درصورت تولید زغال کبابی همراه با دود نسبتا شدید ) داشته باشد بهتر است مکان کارگاه خود را در خارج از شهر انتخاب کنید. همچنین شرایطی را برای از بین بردن آلودگی در نظر بگیرید. زیرا نباید هیچ گونه آلودگی وارد محیط زیست کنید. در این حالت علاوه بر اینکه به محیط زیست آسیب می رسانید؛ ممکن است که اداره محیط زیست شهر این وضعیت را بررسی کرده و از شما ایراد بگیرد.

ج) تهیه گاز برای خط تولید

گازی که شما برای تولید زغال لیمو و کبابی نیاز دارید می‌تواند فشار قوی باشد و حتی می‌تواند گاز شهری باشد. در صورتی که گاز مورد نیاز شما فشار و قدرت لازم را نداشته باشد، ( بیش از حد ضعیف ) زغالی که در نهایت تولید می‌شود، کیفیت و کارایی لازم را نیز نخواهد داشت.

برخی از کسب و کارها سعی می‌کنند از منابع دیگر مثل گازوئیل استفاده کنند. ولی باید در نظر داشته باشید که استفاده از گازوئیل هزینه بسیار زیادی دارد و در این حالت خلوص محصولات چندان زیاد نخواهد بود.

د) شرایط مناسب برای جابجایی

مکان کارگاه باید به گونه‌ای باشد که شرایط برای حمل و نقل آسان باشد. مواد اولیه مثل انواع چوب باید توسط ماشین‌ها یا کامیون‌های بزرگ از منبع به سمت کارگاه حمل شود. بنابراین دسترسی به مکان کارگاه باید راحت باشد. سعی کنید قبل از راه اندازی خط تولید زغال، زیرساخت‌های لازم را برای حمل و نقل ایجاد کنید.

ذ) وجود سقف با ارتفاع مشخص

یکی از مهمترین نکات در راه اندازی خط تولید زغال لیمو و کبابی، وجود سقف با ارتفاع مشخص است. بعضی از قسمت های کارگاه شما باید حتماً دارای سقف باشد؛ زیرا هنگام کار کردن کارگرها ممکن هست گرما یا سرما یا بارندگی موجب کندی و عقب افتادن کار شما شود. ارتفاع سقف باید حداقل ۴ متر باشد؛ چرا که ارتفاع پایین‌تر از این عدد ممکن است باعث بروز مشکلات حمل و نقل و جابه جایی شود.

مراحل تولید زغال لیمو

 1.  مرحله سفت شدن چوب در کوره صنعتی حرارت دیده در محیط خلاء کوره
 2. اسیدزدایی از چوب که همان سرکه‌گیری اولیه است( از سرکه چوب در بخش‌های مختلف صنعت کشاورزی از جمله از بین بردن آفات و گیاهان و علف‌های هرز و بیهوده استفاده می‌شود)
 3. اسید زدایی تا اندازه خلوص ۶۰ درصد همراه با کربونیزاسیون اولیه تا دمای ۲۰۰ درجه می باشد (از علامت های زمانی این مرحله می توان به رنگ سرکه قهوه ای چوب و هم چنین رنگ قهوه ای چوب در قسمت خارجی آن اشاره کرد)
 4. عملیات کندانسیون یعنی تبدیل گاز به مایع ،این مرحله از تولید زغال تخریب و مشکلات محیط زیستی ندارد و یکی از مهم ترین مراحل در فرآیند تولید زغال چوب و کربونیزاسیون می باشد
 5. عبور از مرحله گاز زدایی و ورود به مرحله انتهایی کربونیزاسیون است،در این مرحله به دامنه دمایی زغال سفید وارد می شود که علائم مشخصی از دریچه کوره زغال خارج می شود که با چشم غیرمسلح در طول روز قابل تشخیص نمی باشد

فرآیند گازگیری زغال ها یکی از مهم ترین مراحلی است که باید در دستگاه زغال لیمو به طور کامل و بدون نقص صورت گیردچرا که در غیر این صورت در هنگام استفاده علاوه بر خرد شدن زغال با جرقه هایی همراه است که به اطراف پراکنده می شوند

زغال لیموویژگی های تولید زغال لیمو

 • حرارت بالا
 • دوام بالا
 • هنگام سوختن جرقه ندارد
 • خاکستر کمی دارد
 • زود سرخ می شود
 • دیر خاموش می شود
 • زغال لیمو از بین زغال های تولیدی جزو بهترین و با کیفیت ترین زغال ها محسوب میشود
 •  به آرامی و به صورت یکنواخت میسوزد و مدت روشن بودن آن طولانی است،به طور کلی دوام آن به نسبت بقیه زغال ها بیشتر است
 •  کاملا بدون جرقه بوده و گازهای سمی که باعث ایجاد سردرد میشوند کمتر تولید میکند
 • زغال های تولیدی کاملاً صاف و یک دست هستند.
 • هیچ ترک و حتی شکافی روی آن ها وجود ندارد
 • ویژگی ذغال لیمو درجه یک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سود خط  تولید زغال لیمو چه قدر است؟

در ایران به علت فراوانی مواد اولیه جهت تولید زغال فشرده، سرمایه‌ گذاری و راه‌ اندازی خط تولید زغال کار دشواری نخواهد بود همچنین اغلب با کمبود مواد اولیه مواجه نیستند هزینه گمرک برای صادرات زغال به این محصول به تولید کننده‌ های زغال تعلق نمی‌ گیرد
به همین دلیل سود تولید زغال بالاست.

راه اندازی خط تولید زغال لیمو در ایران کاری است نه چندان سخت که با سرمایه ای متوسط قابل راه اندازی است. برای ساخت انواع زغال، می توان از چوب درختان مختلف همچون درخت پرتقال، بلوط و… و حتی خاک اره نیز استفاده کرد.

به دلیل دسترسی راحت به مواد اولیه فراوان برای تولید انواع زغال همچون زغال فشرده و زغال لیمو، با مشکلاتی همچون کمبود مواد اولیه دست و پنجه نرم نخواهید کرد و سرمایه گذاری شما، خاک خوری نخواهد داشت. به محض تهیه دستگاه تولید زغال لیمو و راه اندازی خط تولید زغال، فرایند بازگشت سرمایه و شروع سوددهی آغاز خواهد شد.

نکته جالب توجه آن است که برای صادر کردن زغال به خارج از کشور، هزینه گمرک به تولیدکنندگان این محصول تعلق نمی گیرد و در نتیجه صادرات این محصول بسیار پرسود خواهد بود. با توجه به نکات تشریح شده در این بخش، باید جمع بندی کرد که کسب و کار تولید زغال، کسب و کاری پربازده و دارای حاشیه سود بالا بوده که امکان پیشرفت و گسترش کسب و کار در آن بسیار است و شما قادر هستید محصولات خود را به داخل کشور یا کشورهای دیگر عرضه کرده و از این طریق کسب و کار خود را توسعه دهید.

مشخصات کوره صنعتی زغال لیمو

مشخصات کوره صنعتی زغال لیمو

 1. سوخت: گاز
 2. ورودی: انواع چوب
 3. تعداد جداره: 2 یا 3 جداره
 4. عایق حرارتی کوره: پشم سنگ
 5. با قفسه بندی و واگن دار
 6. قابلیت تحمل ۸۰۰ درجه گرما
 7. ظرفیت : ۱ تن،۲ تن و ۳ تن
 8. مدت زمان پخت: یک الی شش روز
 9. دارای کندانسور تصفیه دود با اب خنک و هوای خنک
 10. راندمان: از 2000 کیلوگرم چوب، 500 کیلوگرم ذغال بدست می‌آید
 11. دارای تابلو برق اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور و مشعل ایران رادیاتور

تولید زغال لیمو به روش سنتی

در روش سنتی ابتدا چوب ها را داخل کوره یا محفظه ای در بسته قرار می دهند.با آتش زدن چوب ها و تبدیل به زغال در پایان زغال های تولید شده را جمع آوری کرده و برای مصارف خانگی، آشپزی و … استفاده می کردند.این روش یکی از متداول ترین روش های تولید زغال محسوب می شود.
اما به علت تولید دود، بو برای محیط زیست مضر می باشد.چنانچه از چوب درخت مرکبات استفاده شود زغال لیمو با کیفیتی را تولید خواهد کرد.

تولید زغال لیمو به روش صنعتی

در کوره های صنعتی زغال روش تولید کمی تفاوت دارد.کوره صنعتی زغال اتلاف انرژی حرارتی نداریم و تمام حرارت و گرما در کوره صنعتی زغال به یک اندازه پخش خواهد شد.در روش صنعتی تولید زغال لیمو در کوره تولید زغال لیمو روش سرکه گیری از چوب به صورت قطران گیری انجام می شود.از سرکه چوب در صنعت کشاورزی برای دفع آفات و سموم مختلف و از بین بردن علف های هرز استفاده می شود.

قیمت کوره صنعتی زغال لیمو

کوره صنعتی زغال قیمت های متفاوتی دارد به این دلیل که در انواع و ظرفیت‌های گوناگون (از 500 کیلوگرم تا 3 تن) ساخته می‌شود.برای اطلاع از لیست قیمت کوره‌های زغال دانیال ماشین، با شماره  09104385456 تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

دانیال ماشین ، اولین، برترین و بزرگ ترین تولید کننده کوره زغال لیمو در ایران می باشد.این شرکت با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه تولید ماشین آلات صنعتی و برخورداری از به روزترین تکنولوژی و تجهیزات توانسته است تبدیل به مجموعه ای معتبر و وسیع در عرصه تولید دستگاه و کوره تولید زغال باشد.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت دستگاه تولید زغال لیمو با مشاوران ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.