نحوه کار و عملکرد کوره صنعتی زغال – 09104385456

نحوه کار و عملکرد کوره صنعتی زغال – 09104385456

در این راهنمای دقیق و آموزنده همه چیز را در مورد نحوه کار کوره زغال (کوره زغال چوب صنعتی) و نحوه عملکرد آن بیاموزید. فرآیند، مزایا و کاربردهای کوره های زغال چوب صنعتی را بررسی کنید. نکات و نکات مربوط به عملکرد آن را کشف کنید و بینش های ارزشمندی را از متخصصان این حوزه به دست آورید.


برای خرید دستگاه کوره زغال با شماره  09104385456 تماس بگیرید.


روش کار کوره زغال صنعتی

نحوه کار کوره زغال (کوره زغال چوب صنعتی) با ارائه روشی مطمئن و مقرون به صرفه برای تولید زغال چوب با کیفیت بالا، نقش مهمی در صنایع مختلف ایفا می کند.

از درک فرآیند احتراق تا یادگیری در مورد انواع مختلف کوره های زغال چوب صنعتی، این مقاله همه آن ها را پوشش می دهد. بنابراین، بیایید غواصی کنیم و دنیای جذاب کوره های زغال چوب صنعتی را کشف کنیم.

آشنایی با نحوه کار با کوره زغال صنعتی

در این بخش، به جنبه های اصلی نحوه کار کوره زغال صنعتی می پردازیم. ما روند گام به گام تولید زغال چوب را بررسی خواهیم کرد و بینشی در مورد مکانیسم های اساسی به دست خواهیم آورد.به طور کلی می توان تفاوت های زیادی بین انواع کوره صنعتی و سنتی در نظر داشت.

با این حال هنوز هم نمی توان برتری خاصی میان این دو گروه کوره در نظر گرفت.چون هر یک از این محصولات ویژگی های مثبت و منفی زیادی دارند و برای تولید یک نوع زغال مناسب هستند.این محصولات می توانند در کوتاه ترین زمان، مقدار زیادی زغال را آماده سازی کنند.
علاوه بر آن این محصولات توانایی تولید کمترین میزان مواد اضافی و پسماند های صنعتی را دارند.

با استفاده از کوره های صنعتی، می توان پخت زغال را سریع تر و راحت تر انجام داد.بدین معناست که مدت زمانی که شما برای پخت زغال در این کوره ها صرف می کنید، بسیار کمتر از مدت زمان پخت در کوره سنتی است.در کوره صنعتی بعد از اینکه زغال خام داخل دستگاه قرار می گیرد به وسیله جریان برق، حرارتی وارد دستگاه می شود که موجب گرم شدن آن می شود.

دستگاه دارای کنترل هستند، که می توان با استفاده از آن حرارت داخل را تنظیم نماید.در حقیقت زمانی که کوره صنعتی به وسیله جریان برق گرم شود، زغال پخته خواهد شد.همانطور که قبلاً نیز گفته شد ابعاد و ظرفیت آن گوناگون می باشد.

نحوه کار با کوره زغال صنعتی

انواع کوره های زغالی صنعتی

کوره‌های زغال‌سنگ صنعتی در طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام متناسب با کاربردها و ظرفیت‌های تولیدی خاص طراحی شده‌اند. درک این انواع مختلف می تواند به صنایع کمک کند تا بر اساس نیازهای خود تصمیمات آگاهانه بگیرند.

کوره زغال کومپیند

یکی از انواع کوره های تولید زغال کوره صنعتی کومپیند می باشد که توانایی گاز گیری آن ۱۰۰% می باشد.یکی از مهم ترین کارایی های کوره زغال کومپیند، سالم بودن زغال های تولیدی هستند.چون زغال های تولیدی در این دستگاه شکسته نمی شوند، این دستگاه مصرف انرژی پایینی دارد و در عوض کارایی و بازدهی بالایی خواهد داشت.

کوره پلاس جی

پلاس جی با استفاده از علوم متالوژی تولید می شود که بدون کف و حفاظ حرارتی است.این دستگاه نیز مانند دستگاه قبلی زغال ها را به صورت سالم تولید نموده و دارای سیستم کنترل فشار می باشد.همچنین باید اینگونه بیان کرد که در تمام سطح این کوره حرارت به صورت یکسان پخش خواهد شد.

کوره زغال جداره ای

برای تولید زغال های کبابی از این نوع کوره استفاده می ‌شود که می ‌توان توسط آن زغال های گوناگونی را با استفاده از انواع چوب تولید نمود.این دستگاه هیچ محدودیتی نخواهد داشت.همچنین این دستگاه قابلیت کنترل فشار و گاز گیری دارد.

کوره زغال چند منظوره

همانطور که از نام این نوع کوره زغال صنعتی مشخص است، این کوره ها قابلیت تولید انواع زغال را دارند و دقیقا به همین دلیل انتخاب به صرفه تری برای افراد مشتاق به کار در این زمینه است. با استفاده از کوره های زغال چند منظوره می توان انواع زغال فشرده، زغال لیمو، مرکبات و … را تولید کرد. کوره زغال چند منظوره دانیال ماشین ، بهترین و با کیفیت ترین ذغال کبابی، فشرده و .. را تولید می کند و محصولی قابل عرضه در این بازار پر رقابت تولید می کند.

کوره زغال همرفتی

یکی دیگر از انواع کوره صنعتی زغال، کوره زغال همرفتی است که یکی از بهترین و پرفروش ترین کوره های چند منظور محسوب می شود. این کوره زغال، از همرفت هوا در فضای داخل کوره برای کمک به سوختن یکنواخت چوب استفاده می کند. نحوه کار کوره زغال همرفتی به این شکل است که جریان هوا، گرما را در سرتاسر کوره پخش کرده و این موضوع سبب می شود، زغال ها به شکل یکنواخت پخته شوند.

کوره زغال تک منظوره

یکی دیگر از انواع کوره های زغال، کوره تک منظوره است. به عنوان مثال کوره زغال لیمو، یکی از این دستگاه های تک منظوره است که از آن برای تولید زغال لیمو استفاده می شود.

بهترین کوره صنعتی زغال

همانطور که پیش تر گفته شد، کیفیت کوره زغال، مستقیما بر کیفیت محصول نهایی تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل در این بخش قصد داریم بهترین کوره صنعتی زغال را به شما معرفی کنیم.

کوره صنعتی دانیال ماشین، یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که قصد راه اندازی خط تولید زغال شامل دستگاه زغال فشرده، اکسترودر، کوره زغال و … را دارد. این دستگاه از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه و به شکل کاملا استاندارد ساخته شده است. به نحوی که شما می توانید با کمک آن به بازدهی بالایی در کسب و کار خود برسید.

به غیر از کیفیت بالای این کوره زغال، عامل دیگری وجود دارد که خرید آن را به صرفه تر می کند. شما می توانید با خرید تجهیزات تولید زغال، علاوه بر خرید این محصول، آموزش تولید زغال فشرده را دریافت کنید. همچنین دانیال ماشین، تامین مواد اولیه باکیفیت را برای شما انجام می دهد و می توانید صفر تا صد تولید این محصول پرتقاضا را با کمک دانیال ماشین و بدون نیاز به هیچ پیش نیاز یا تجربه ای در این زمینه انجام دهید.

مزایای کوره های زغالی صنعتی

کوره‌های زغال‌سنگ صنعتی مزایای زیادی نسبت به روش‌های سنتی تولید زغال دارند. درک این مزایا می تواند اهمیت پذیرش این فناوری را برجسته کند.

  • سرمایه اندک مورد نیاز برای راه اندازی
  • سود آوری بالا
  • عدم نیاز به دانش تخصصی
  • زغال چوب با کیفیت بالا
  • مقرون به صرفه بودن
  • تطبیق پذیری
  • بازار تقاضای گسترده
  • صادرات و ارزآوری

مقایسه کوره زغال صنعتی و سنتی

کوره زغال صنعتی در گذشته از روش های سنتی برای تولید زغال استفاده می کردند که محدودیت های فراوانی را به همراه داشت،اما امروزه بیشتر از هر زمان دیگری از کوره های صنعتی برای تولید زغال استفاده می شود.با استفاده از کوره های زغال صنعتی، تولید زغال راحت تر و مقرون به صرفه تر شده است.امروزه با ماشینی و مدرنیته شدن کار ها رو به رو هستیم به گونه ای که کوره ی صنعتی زغال جایگزین کوره های سنتی شده است.

ماشین سازی دانیال سازنده کوره های صنعتی زغال لیمو و ذغال مجلسی  تنها شرکتی هستیم که به شرط تست به مشتری می دهیم چوب های حاصل از هرس درختان که معمولا در شهرهای های بزرگ توسط شهرداری ها یا جاهای دیگر که باغات بزرگی دارن هرس شده و استفاده خاصی از ان ها نمی شود میشه به قیمت ارزان خرید و تبدیل به زغال کرد و وارد بازار فروش نمود .
این چوب های دور انداخته شده را به صورت منظم برش بدید یل چهار تراش کنید و داخل کوره گذاشته در محیط هموژن در نبود اکسیژن یا همان محیط خلع تبدیل به کربن خالص یا زغال نمود.

مشخصات فنی کوره صنعتی زغال

کوره صنعتی ساخته شده استاندارد بوده و مجوز محیط زیست را دارد یعنی بدون دود و بدون بو بوده و مشکلات زیست محیطی را ندارد.کوره صنعتی دارای سیستم اتوماتیک هوشمند بوده و فرایند پخت را بدون نیاز به اپراتور انجام می دهد .سیستم هوشمند خطاهای انسانی پخت را حین کار ندارد و با توجه به برنامه نرم افزاری ان مراحل پخت را انجام میدهد.

از الیاژها و ورق های استیل نمره 316 ساخته شده که از 4 جداره تا بیشتر طراحی و ساخته میشود.که مقاوم در مقابل حرارت های بالا می باشد.کوره صنعتی به گونه ای طراحی شده که سیستم پخش حرارت داشته که باعث گردیده حرارت در تمام نقاط کوره به یک اندازه پخش شود تا تمام زغال ها به یک کیفیت و 99 درصد سالم از کوره بدون پرتی و شکستگی پخته شود.

بخش فیلتر به صورتی طراحی شده که سرکه چوب و گازاهای خارج شده از هم تفکیک می کند و در مخزن خود ذخیره میکند.
کوره صنعتی چهار منظوره بوده که توانایی پخت زغال لیمو ، زغال مجلسی ، زغال کبابی و زغال فشرده را دارد که برای هرکدام زمان های پخت متفاوت می باشد.

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید زغال

در صنعت تولید زغال، از ضایعات چوب باقی مانده در کارگاه های تولیدی، تولیدی مبلمان و … به همراه پوست گردو به میزان کم، به عنوان مواد اولیه استفاده میشود که بسیار کم هزینه بوده و چون این ضایعات کاربرد دیگری به جز تولید زغال ندارند، همیشه در هر تناژی به وفور یافت میشوند و هیچ نگرانی بابت کمبود مواد اولیه وجود ندارد.

کوره زغال

قیمت کوره زغال

قیمت هر محصولی به عوامل متعددی همچون کیفیت اجزاء و قیمت هر یک از آنها، برند محصول، بازدهی آن و … وابسته است. در خصوص کوره زغال همچنین عواملی بر قیمت نهایی تاثیرگذارند. به عنوان مثال ظرفیت تولید، یکی از عواملی است که می تواند بر قیمت نهایی تاثیر بگذارد. شما می توانید در اینجا ظرفیت مورد نظر خود برای تولید را تعیین کرده و تفاوت قیمتی کوره را در ظرفیت های متفاوت ببینید.

همچنین نوع کوره صنعتی زغال و محصولی که تولید می کند هم بر قیمت نهایی آن موثر است. شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص کوره صنعتی زغال دانیال ماشین و دریافت مشاوره در این زمینه، با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

 

ردبف پرسش پاسخ
1 مواد اولیه مورد استفاده در کوره های زغال صنعتی چیست؟ چوب‌های سخت مانند بلوط یا راش است که به دلیل محتوای کربن بالا معروف است.
2 آیا کوره های زغال چوب صنعتی سازگار با محیط زیست هستند؟ بله، کوره های زغال چوب صنعتی دوستدار محیط زیست هستند زیرا از زباله های زیست توده به عنوان یک منبع پایدار استفاده می کنند.

 

3 زغال چوب در کوره های آجرپزی سنتی چه تفاوتی با کوره های مدرن دارد؟ کوره‌های آجرپزی سنتی ساده و مقرون‌به‌صرفه هستند، اما فاقد ویژگی‌های پیشرفته‌ای هستند که در کوره‌های مدرن، مانند سیستم‌های مخزن بسته، یافت می‌شوند.

 

4 چرا تنظیم دما در طول کربن سازی ضروری است؟ تنظیم دما فرآیند کربنیزاسیون کنترل شده را تضمین می کند که منجر به تولید زغال چوب با کیفیت بالا می شود.

 

5 مزیت استفاده از زغال فعال در صنعت داروسازی چیست؟ خواص جذب زغال فعال آن را برای سم زدایی و جذب سم در صنعت داروسازی موثر می کند.

 

نتیجه

روش کار کوره صنعتی زغال (کوره زغال چوب صنعتی) روشی پایدار، کارآمد و همه کاره برای تولید زغال چوب با کیفیت بالا برای صنایع مختلف ارائه می دهد. از درک اصول کار تا بررسی کاربردهای آن، این راهنما یک نمای کلی از موضوع ارائه می دهد. استقبال از پیشرفت‌ها در کوره‌های زغال‌سنگ صنعتی می‌تواند راه را برای روش‌های سازگار با محیط زیست و مقرون‌به‌صرفه‌تر در آینده هموار کند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت کوره زغال صنعتی با شماره  09104385456 تماس بگیرید.