آشنایی با فرآیند تبدیل چوب به زغال

آشنایی با فرآیند تبدیل چوب به زغال

زغال يکي از عناصر مهم در زندگي روزمره انسان ها است، که باعث گرم کردن غذا و درست کردن کباب ميشود زغال کاربرد هاي بسيار زياد ديگري نيز دارد که در بخش هاي ديگر نيز به آن پي ميبريم! تولید زغال در کوره زغال فرآیندی چند مرحله‌ای است که طی آن، چوب به زغال تبدیل می‌شود.

با ما همراه باشيد تا نحوه درست کردن زغال از چوب را به شما آموزش دهيم.

همان طور که در بالا گفتم زغال در ميان مردم اهميت خاصي دارد و در زندگي روزمره مردم از زغال استفاده هاي گوناگوني ميکنند.

شايد براي شما هم مشکل باشد که زغال از چه چيزي ساخته شده است؟ و چگونه ساخته شده است؟

ماده اوليه اي که زغال از آن ساخته ميشود کربن است که در چوب ها نيز اين ماده وجود دارد! (کلا زغال از کربن ساخته شده است)

همان طور که گفتم زغال از کربن ساخته شده و نه چيز ديگري ولي ماده اوليه زغال ها که چوب است از مقداري ناخالصي نيز ساخته شده است به همين دليل براي ساخت يک زغال خوب بايد ناخالصي هاي آن را از بين برد که اين کار را ميتوانيد با حرارت (غير مستقيم) انجام بدهید.

درنهايت وقتي ناخالصي ها از بين رفتن زغال کربن خالص ميشود وبايد گذاست خنک شود.

بعضي از افراد خيال ميکنند که شعله را اگر زياد کنند زغال آن ها سريع تر درست ميشود اما اين يک تفکر اشتباه است همچنين به ياد داشته باشيد که حتما غير مستقيم بايد حرارت دهيد.

روش هاي مختلفي از جمله راه هاي دستي و صنعتي مختلف براي توليد زغال از چوب وجود دارد.

اگر شما دوست داريد که راه هاي صنعتي را امتحان کنيد ميتوانيد از دستگاه هاي توليد زغال استفاده کنيد که با مراجعه به سايت ماشين سازي دانيال ميتوانيد آن ها را خريداري کنيد.

شرکت ماشين سازي دانيال با تولید محصولاتی دستگاه پوشال و کوره زغال فشرده مانند اين اطمينان را به مشتريان گرامي ميدهد که خريدي منحصر به فرد را تجربه کنند.

نکته: هر چه قدر زمان حرارت دهي شما براي ساخت زغال کمتر باشد ميتوانيد زغال با کيفيت و با کربن بيشتري را برداشت کنيد.
واما براي تهيه زغال خانگي که هرکسي ميتواند آن رابسازد بايد چيکار کرد؟

شما ميتوانيد در يک مخزن کوچيک به طور غير مستقيم حرارتي معادل با 120تا180 درجه سانتيگراد به مدت 7 تا8 ساعت به چوب ها وارد کنيد تا کاملا ناخالصي هاي آن ها از بين برود و فقط کربن آن باقي بمتند در غير اينصورت اگر اين موارد را رعايت نکنيد چوب شما فقط به خاکستر تبديل ميشد و آنگاه تمامي زحمات شما از بين ميرود.

در نهايت بعد از تمام شدن موارد بالا بگذاريد خنک شود زغال ها و در آن مخزن را پلمپ کنيد.

واما چه درختانی برای تهیه زغال مناسب اند؟

در کل گفته می شود که چوب های درختان مرکبات مانند لیمو و یا پرتقال و غیره زغال بهتر و مناسب تری را ارائه می دهند. هر چند که زغال دیگر درختان مانند سیب، بلوط و یا اکالیپتوس نیز از کیفیت خوبی برخوردار هستند.