خط تولید زغال حبه ای | قیمت کوره ذغال حبه ای | 09104385456

خط تولید زغال حبه ای | قیمت کوره ذغال حبه ای | 09104385456

زغال حبه ای زغالی است که از خاک زغال چوب و خاک زغال هسته سخت درختان تولید شده و به صورت حبه های ۲.۵ در ۲.۵ برش داده می شود. از معروف ترین زغال های تولید شده از این مدل می توان به زغال تولید شده از نارگیل اشاره نمود. به طور کلی نحوه تولید زغال حبه ای بسیار راحت و آسان است.

زغال های حبه ای با توجه به حذف فرآیند پخته شدن در کوره های سنتی و یا صنعتی در کم ترین زمان ممکن تولید می شوند. از این رو به سرعت به دست مشتری می رسند. همچنین ضریب اشتباه یا خطا در آن تقریباً صفر است. چرا که اگر محصول تولید شده با ابعاد و کیفیت دلخواه و استاندارد منطبق نباشد می توان آن را به آسیاب برگرداند و از ابتدا تولید را آغاز نمود.


برای خرید انواع کوره صنعتی زغال با شماره 09104385456 تماس خاصل فرمایید.


زغال حبه ای

زغال حبه ای در واقع زغال در قالب مکعب یا مربع می باشد٬ در واقع فقط شکل آن با سایر زغال ها متفاوت می باشد و به مانند حبه قند می باشد.

کاربرد زغال حبه ای بیشتر برای مصرف قلیان می ‌باشد چرا که اندازه کوچک آن برای قلیان مناسب تر است و همچنین ظاهر آن نیز زیباتر می باشد و این یک ویژگی مثبت برای قهوه خانه ها می ‌باشد چرا که سبب جذب مشتری می شود و ظاهر آن زیبای آن باعث می شود تمایل به استفاده از آن در میان مشتریان بیشتر شود.

روش تولید زغال حبه ای

 1. چوب یا پوست گردو یا پوست نارگیل وارد کوره می شود.
 2. کوره مواد ورودی را تبدیل به کربن می کند.
 3. کربن خارج شده از داخل کوره وارد اسیاب می شود.
 4. خروجی اساب که همان زغال پودر شده می باشد وارد میکسر میشود.
 5. داخل میکسر اب و نشاسته به خاک زغال می زنیم تا تبدیل به خمیر زغال شود.
 6. خمیر زغال را داخل اکسترودر می ریزیم تا به شکل شمش 2.5در2.5 شود.
 7. شمش بریکتی 2.5را از دستگاه برش رد میکنیم.
 8. خروجی برش را داخل خشک کن میگذاریم.
 9. بعد از ۱۲ ساعت محصول اماده بسته بندی می شود.

خط تولید زغال حبه ای

برای تولید زغال حبه ای، خاک زغال آسیاب شده را به همراه بایندر و آب به مخلوط کن انتقال داده و در مدت زمان معین با یکدیگر ترکیب می کنند. در مرحله بعد مواد به دستگاه اکسترودر (چلنجر) انتقال داده می شود تا فشرده سازی صورت گیرد.

پس از مرحله فشرده سازی، مواد را به روی نوار نقاله قرار داده می شود. روی مواد با تیغه هایی که در نوار نقاله تعبیه شده، برش هایی یکسان می خورد و به قطعات کوچک تر تبدیل می شوند. سپس زغال ها را روی سینی چیده شه و داخل اتاق گرم قرار داده می شوند.

پس از این که مواد کاملاً خشک شد و رطوبت خود را از دست داد، زغال ها قابل بسته بندی و عرضه به بازار می باشند. اتاق گرم حداقل فضایی است که تا دمای ۱۲۰ درجه گرم شده است تا رطوبت نسبی زغال از بین برود.

زغال حبه ای

دستگاه ها و ماشین آلات خط تولید زغال حبه ای

برخی دستگاه‌های خط تولید زغال حبه‌ای، با ماشین آلات مربوط به تولید زغال فشرده مشترک هستند. بنابراین اگر از قبل دستگاه‌ها و ماشین آلات مربوط به خط تولید زغال فشرده را خریداری کرده‌اید، برای راه اندازی خط تولید زغال حبه ای نیازی به خرید مجدد این ماشین‌آلات نیست.

دستگاه آسیاب

یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای تولید زغال حبه‌ ای، دستگاه آسیاب است. با توجه به اینکه مواد اولیه زغال حبه‌ای شامل هسته میوه‌ها مثل گردو یا پسته هستند، ابتدا باید تمامی مواد اولیه را درون دستگاه آسیاب قرار داد تا به طور کامل پودر شوند.

هسته میوه‌ها یا خاک زغال نباید همراه با ذرات درشت وارد دستگاه‌های دیگر مثل میکسر یا اکسترودر شوند. این ذرات درشت می‌توانند به سایر دستگاه‌ها آسیب زده و ضرر مالی بسیار زیادی به کسب و کار شما وارد کنند.

میکسر

ترکیبات پودر شده که از دستگاه آسیاب خارج می‌شوند، وارد دستگاه میکسر شده و همراه با آب و نشاسته مخلوط خواهند شد تا یک ترکیب خمیر مانند تولید شود.

اکسترودر

یکی از مهم‌ترین تجهیزات تولید زغال حبه ‌ای، دستگاه اکسترودر است. دستگاه اکسترودر زغال نقش فشرده سازی مواد اولیه را بر عهده دارد. خمیری که در مرحله قبل توسط دستگاه میکسر تولید شد، بعد از ورود به دستگاه اکسترودر به طور کامل فشرده می‌شود.

نوار نقاله

نوار نقاله، دستگاهی برای انتقال مواد اولیه فشرده شده به سمت دستگاه برش است. این دستگاه می‌تواند مخروط فشرده شده را از دستگاه میکسر دریافت کرده و درون دستگاه برش قرار دهد.

دستگاه برش

دستگاه برش، وظیفه برش زدن مخلوط زغال را دارد. توجه داشته باشید هنگامی که مخلوط فشرده شده از دستگاه اکسترودر خارج می‌شود، هنوز مقداری رطوبت دارد. این مخلوط هنگام برش زدن نیز دارای درصدی از رطوبت بوده و کاملا خشک نشده است. برای اینکه تمام رطوبت از زغال خارج شود، باید از یک سینی مخصوص استفاده کرد.

سینی مخصوص

مخلوط ذغالی که به کمک دستگاه برش به قطعات دلخواه تقسیم شده است، روی سینی مخصوص قرار گرفته و سپس وارد دستگاه خشک کن می‌شود. این دستگاه با کمک حرارت، تمامی رطوبت و آب را از مخلوط زغال خارج می‌کند. توجه داشته باشید زغال حبه ‌ای نیاز به کوره زغال دارد و تنها دستگاه خشک کن برای تبخیر رطوبت زغال کافی نیست.

دلایل انتخاب و را اندازی خط تولید زغال حبه ای

1- ساده ترین فرمول برای مواد اولیه
2- کمترین زمان برای آزمون و خطا
3- بدون دور ریز مواد اولیه
4- بدون آلایندگی ودود زایی
5- صادرات راحت تر به کشورهای همسایه
6- بدون ایجاد جرقه، دود، بو و حساسیت
7- سرعت تولید بالای محصول
8- بدون نیاز به پخته شدن در کوره های سنتی و صنعتی
9- بدون ضریب ورودی به خروجی ( هر کیلوگرم مواد اولیه به همان اندازه محصول می دهد)
10- بدون نیاز به تخصص خاص
11- بسیار مقرون به صرفه و با زمان سوخت بالا

مواد تشکیل دهنده بریکت ذغالی:

التیام بخش سوخت: زغال چوب ، ذغال سنگ ذغال سنگ ، کربن معدنی ، زغال سنگ و زیست توده خوب عمل می کنند.
شتاب دهنده ها: نیترات سدیم و واکس ها انتخاب های خوبی هستند ، اما از خاک اره نیز می توان استفاده کرد. خاکستر سفید: سفید ، آهک ، سنگ آهک یا کربنات کلسیم گزینه های ارزان قیمت هستند.
سفت کننده ها: نشاسته (کاساوا ، ذرت یا گندم) ، صمغ اقاقیا و خمیر کاغذ ضایعات به خوبی عمل می کنند.
مطبوعات: بوراکس به طور کلی بهترین است.
پرکننده ها: سیمان ، خاک رس یا خاک شنی می تواند به انباشتن بریکت های شما کمک کند.

قیمت دستگاه تولید زغال حبه ای چقدر است؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مسائل برای راه اندازه خط تولید زغال حبه ای، اطلاع از قیمت دستگاه تولید زغال حبه ای و همچنین مواد اولیه و سایر تجهیزات و ابزار مورد نیاز می باشد. در واقع قیمت دستگاه تولید زغال حبه ای اولین گزینه ای است که افراد علاقمند به این حرفه می خواهند از آن آگاه باشند.

به طور کلی تمامی افراد تمایل دارند تا در کنار کیفیتی مناسب، قیمتی مناسب و معقول نیز پرداخت کنند. از سوی دیگر نیز می توان گفت که قیمت های بیش از انتظار پایین و ارزان، بی دلیل نیستند و می توانند نشانی از کیفیت پایین تر و ارائه خدمات در سطح پایین تری باشند. همچنین قیمت بالا نیز همیشه نشان دهنده کیفیت نیست. متاسفانه برخی افراد برای سودجویی بیشتر، قیمت هایی بیش از هزینه های واقعی در نظر می گیرند.

شرکت دانیال ماشین بهترین تولید کننده دستگاه زغال حبه ای، با بالاترین کیفیت طراحی و ساخت و همچنین بهترین شرایط برای شما عزیزان فراهم کرده است تا ضمن پرداخت هزینه های معقول و مناسب، کیفیتی درخور و بالا را نیز تجربه کنید.

زغال حبه ای

طرح توجیهی تولید زغال حبه‌ ای

زغال حبه‌ای به‌ عنوان یک محصول متنوع و بازده اقتصادی بالا، امکانات زیادی برای کسب سود و رشد صنعتی فراهم می‌کند. این طرح توجیهی به منظور بررسی و توجیه اقتصادی راه‌اندازی خط تولید زغال حبه‌ای با هدف تأمین نیاز بازار داخلی و همچنین صادرات به کشورهای هدف ارائه می‌شود.

اهداف طرح:

1- تأمین نیاز بازار داخلی به زغال حبه‌ای با کیفیت بالا
2- صادرات زغال حبه‌ای به کشورهای هدف بازاریابی
3- اشتغال‌زایی و کمک به رونق اقتصادی منطقه
4-حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و دودزایی

توصیف محصول:

زغال حبه‌ای به‌ عنوان یک ماده گیاهی یا زغالی با خواص جذب بالا شناخته می‌شود. محصول نهایی به‌صورت حبه‌های کوچک و یکنواخت با طرح‌ها و ابعاد مشخص خواهد بود.

توصیف فرآیند تولید:

 • جمع‌آوری مواد اولیه: زغال حبه‌ای از مواد زغالی یا گیاهی نظیر پوسته زردآلو، پوست خشکباران، چوب‌های بازیافتی و … به‌دست می‌آید.
 • فرآیند کربن‌کردن: مواد اولیه در شرایط خاص حرارتی بالا و بدون اکسیژن قرار می‌گیرند، که باعث تبدیل آنها به زغال حبه‌ای می‌شود.
 • غربال‌بندی و بسته‌بندی: زغال حبه‌ای تولید شده پس از غربال‌بندی بسته‌بندی و آماده‌سازی برای عرضه به بازار می‌شود.
  بازارهدف:
 • بازار داخلی: مصارف خانگی، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، ماسک‌های تصفیه‌کننده هوا و آب، صنایع شیمیایی و …
 • صادرات: کشورهای هدف بازاریابی با توجه به نیازهای آنها به زغال حبه‌ای و محصولات مشابه.

سرمایه‌گذاری و هزینه‌ها:

-احداث و تجهیزات خط تولید زغال حبه‌ای
-تهیه مواد اولیه و هزینه‌های تولید
-هزینه‌های بسته‌بندی و نگهداری محصول
– بازاریابی و تبلیغات
-هزینه‌های حمل و نقل و توزیع محصولات

درآمد و سودآوری:

-فروش زغال حبه‌ای در بازار داخلی و خارجی
-صادرات به کشورهای هدف
-درآمد حاصل از محصولات جانبی و فرآورده‌های مرتبط

تحلیل اقتصادی:

-محاسبه هزینه تمام شده و هزینه‌های متغیر و ثابت
-برآورد درآمد و سود مورد انتظار
-تعیین مدت بازگشت سرمایه و نرخ بازگشت سرمایه

مزیت‌ها:

-هزینه مواد اولیه کمتر نسبت به منابع سوختی دیگر
-کمترین دورریز مواد اولیه
-حذف کوره در فرآیند تولید
-کاهش آلاینده‌ها و دودزایی
-بازارهدف گسترده در داخل و خارج از کشور

در نتیجه

راه‌اندازی خط تولید زغال حبه‌ای به‌ صورت صحیح و بهره‌برداری اقتصادی از آن با توجه به مزایا و موقعیت مناسب می‌تواند منجر به کسب سود قابل توجه و اشتغال‌ زایی منطقه شود. همچنین، اهمیت حفظ محیط زیست و مقابله با آلودگی هوا نیز از مزیت‌های این طرح است.


جهت کسب اطلاعات بیشتر قیمت و خرید محصول با شماره 09104385456 تماس بگیرید.