انواع کوره زغال صنعتی – 09104385456

انواع کوره زغال صنعتی – 09104385456

امروزه جوانان جویای کار می توانند با راه اندازی خط تولید انواع کوره زغال صنعتی که کاری بی دردسر و بسیار سود آور می باشد کار جدیدی را راه اندازی کنند.پس در ابتدا نیازمند خرید دستگاه کوره زغال می باشید.

حال باید اطلاعات کامل و جامعی را در مورد انواع کوره زغال صنعتی به دست آورید تا بهترین کوره زغال را خریداری کنید.در این مقاله می خواهیم شما را با انواع کوره زغال صنعتی آشنا کنیم.

تولید زغال

تولید زغال یکی از حرفه های موفق و نسبتا پر درآمد در ایران محسوب می شود. در گذشته از کوره های سنتی برای تولید ذغال استفاده می شد اما این نوع کوره ها قابلیت تولید زغال در مقیاس صنعتی را نداشتند.

به همین دلیل امروزه انواع کوره زغال صنعتی در بازار وجود دارند که کمک می کنند تا با صرف هزینه و زمان کمتر، ذغال بیشتر و با کیفیت بالاتر تولید کنید.

انواع کوره زغال صنعتی

کوره زغال صنعتی جداره ای

کوره زغالی جداره ای اصولا برای ساخت زغال کبابی طراحی شده است. این یعنی شما نمی توانید در این کوره، زغال لیمویی با کیفیت بالا تولید کنید اما در عوض این امکان را دارید تا ذغال کبابی مرغوب و با کیفیتی تولید کنید که قابلیت رقابت در بازار را داشته باشند. به همین دلیل به کوره ذغال جداره ای کوره تک منظوره نیز گفته می شود.

دلیل عدم توانایی این نوع کوره در تولید ذغال لیمویی این است که نحوه کار کوره جداره ای به شکلی است که در بدنه ذغال شکستگی ایجاد می کنند و این خصوصیت این کوره است که باعث می شود نتوان از آن زغال لیمویی یک دست و با کیفیت به دست آورد.

کوره های ذغال فشرده

امروزه از زغال فشرده بیشتر از زغال های معمولی استفاده می شود. زغال های فشرده در حالت قالبی شکل در ابعاد کوچک و بزرگ به فروش می رسد. مواد اولیه زغال فشرده ضایعات چوبی ، پوست گردو ، پسته و بادام و یا خاک اره می باشد. در کوره ها صدمات کمتری به محیط زیست وارد می شود و علاوه بر آن زغال فشرده با کیفیت بالاتری تولید خواهد شد.

کوره زغال صنعتی چند منظوره

همان طور که از نام آن مشخص است، انواع کوره زغال صنعتی چند منظوره قابلیت تولید انواع ذغال ها را دارند. به همین دلیل برای تولیدی های ذغال خرید این نوع از کوره ها به صرفه تر است. از جمله چوب هایی که می توانید به وسیله کوره های چند منظوره از آن ها بهترین ذغال را به دست بیاورید عبارت هستند از: چوب درختان مرکبات، سیب، انگور، انجیر و لیمو. اکثر تولیدی هایی که از کوره های چند منظوره استفاده می کنند، روی تولید ذغال کبابی و زغال ویژه قلیان تمرکز دارند.

کوره زغال تک منظوره

یکی دیگر از انواع کوره های زغال، کوره تک منظوره است. به عنوان مثال کوره زغال لیمو، یکی از این دستگاه های تک منظوره است که از آن برای تولید زغال لیمو استفاده می شود.

کوره زغال G+

کوره زغال جی‌پلاس، کوره های نسل جدیدی هستند که کف کوره ندارد، به طوری که در کوره های همرفتی، مشعل زیر کف کوره قرار می گیرد و در کوره های جی پلاس مشعل در بالای کف کوره و در محوطه ی داخلی ای که چوب قرار میگیرد نصب می شود. انتقال حرارت سریع تر، در نتیجه مصرف انرژی (مصرف سوخت) پایین تر است.

در این کوره های زغال عایق بندی دوبل است در نتیجه اتلاف حرارت بسیار بسیار پایین تر می باشد، به طوری که در زمان روشن شدن کوره باید به بدنه کوره دست زد تا از روشن بودن کوره مطلع شوید. در کوره های همرفتی عدم شکستگی زغال تا ۹۰٪ است ولی در کوره های جی پلاس تا ۱۰۰٪ می باشد. انتقال حرارت در کوره های فوق صنعتی همرفتی به صورت همرفت ولی در کوره های G+ ، به صورت تابشی و چرخشی است.

سایر ویژگی های کوره زغال جی پلاس عبارتند از:

 1.  فضای بیشتر برای تناسب گردش گرمای در کل مناطق بارگیر کوره
 2. عملکرد پرتابی گرما برای چوبهایی که فی مابین چوبهای دیگر در معرض حرارت کمتر قرار دارند.
 3. سیستم خروجی کنترل فشار در مواقع ایجاد فشار بالا در کوره
 4.  تنها کوره در دنیا بدون کف کوره حرارتی و بدون هیچ حفاظ حرارتی با یکنواختی دمای کف تا سقف.
 5.  طراحی کاملا مهندسی و صنعتی در کنار علوم متالوژی و همسوسازی در عملکرد فوق العاده تولید زغال قلیان
 6. عملکرد صد در صد در بهره برداری از زغال بدون شکستگی
 7.  عملکرد صد در صد در گاز گیری کامل زغال های بهره برداری شده
 8.  عملکرد صد در صد در تولید کامل زغال، بدون کوچکترین خامی در کل زغال
 9. بدون هیچگونه چیدمان برای آتشکده و اجرای آتشکده حرارتی.
 10.  بهره برداری و تبدیل زغال از برگ درخت یا چوب کبریت در کنار تنه درخت، در یک پخت در کنار هم ، بدون کوچکترین شکستگی یا ترک یا ضعف در زغال دریافتی
 11.  حرارت دهی به چوب برای تبدیل به زغال بصورت پیوسته و بدون وقفه
 12.  حرارت دهی به چوب حتی در زمان خاموش بودن مشعلها توسط منبع ذخیره حرارت در کوره و انتفال یکنواخت حرارت ذخیره شده به کل ‌نقاط درونی کوره.

کوره زغال همرفتی

یکی دیگر از انواع کوره صنعتی زغال، کوره زغال همرفتی است که یکی از بهترین و پرفروش ترین کوره های چند منظور محسوب می شود. این کوره زغال، از همرفت هوا در فضای داخل کوره برای کمک به سوختن یکنواخت چوب استفاده می کند. روش کار این کوره به این شکل است که جریان هوا، گرما را در سرتاسر کوره پخش کرده و این موضوع سبب می شود، زغال ها به شکل یکنواخت پخته شوند.

کوره زغال کومپیند

این محصول دارای بیشترین بازدهی در بین محصولات می باشد همچنین وجود 10 سال خدمات پس از فروش + پیشرفته ترین سیستم دیجیتال از ویژگی های این محصول می باشد.

بیشترین بازدهی در این محصول موجب شده تا در بین خریداران محبوبیت بسیار بالایی داشته باشد. بدلیل طراحی خاص که در تولید محصول به کار رفته است بیش از 98 درصد زغال سالم بدون هیچ گونه شکستگی و 100 درصد گاز گیری کامل و بدون هیچ گونه خامی در این محصول آن را بصورت ویژه معرفی می کند.

میزان مصرف بهینه و بسیار کم این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه های موجود در بازار موجبات بازدهی بسیار بالا در طولانی مدت را برای شما دارد وهمچنین امکان راه اندازی خط تولید زغال با حداقل شرایط را برای شما فراهم می کند.

نحوه کار کوره زغال صنعتی

نحوه کار کوره زغال صنعتی

استفاده از کوره زغال صنعتی، مزایای بسیاری نسبت به کوره های قدیمی زغال دارد به عنوان مثال این کوره ها از ایمنی بیشتری برخوردارند. همچنین کوره زغال صنعتی، از نظر اقتصادی به صرفه تر است، چرا که با سرعت و توانایی بالاتری زغال را تولید می کنند. همچنین در روش تولید زغال فشرده و با استفاده از کوره زغال، شما می توانید از انواع خاک اره و ضایعات چوب هم برای تولید زغال استفاده کنید که این موضوع، تولید با کمک آن را بسیار به صرفه تر می کند.

نحوه کار با کوره صنعتی زغال هم بسیار ساده است. کافی است شما چوبی که برش داده اید و یا بریکت زغال فشرده را داخل کوره قرار بدهید و دکمه پنل کنترل را فشار دهید. به این ترتیب، کوره، آنها را می سوزاند و تبدیل به زغال می کند.

کوره بقیه کارها را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و شما فقط باید دما را طبق آموزش هایی که به شما داده می شود، در ساعت های مشخص شده، تغییر دهید.

مزیت اصلی کوره صنعتی زغال شرکت دانیال ماشین، در این است که به دلیل داشتن طراحی پیشرفته، حرارت در همه بخش های آن یکسان است و این سبب می شود تا هیچ ماده اولیه ای هدر نرود. به این شکل شما می توانید زغال هایی با کیفیت بالا برای عرضه به بازار داشته باشید.

قیمت کوره زغال

قیمت هر محصولی به عوامل متعددی همچون کیفیت اجزاء و قیمت هر یک از آنها، برند محصول، بازدهی آن و … وابسته است. در خصوص کوره زغال فشرده سازه ابتکار هم چنین عواملی بر قیمت نهایی تاثیرگذارند. به عنوان مثال ظرفیت تولید، یکی از عواملی است که می تواند بر قیمت نهایی تاثیر بگذارد. شما می توانید در اینجا ظرفیت مورد نظر خود برای تولید را تعیین کرده و تفاوت قیمتی کوره را در ظرفیت های متفاوت ببینید.

همچنین نوع کوره صنعتی زغال و محصولی که تولید می کند هم بر قیمت نهایی آن موثر است. شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص کوره صنعتی زغال دانیال ماشین و دریافت مشاوره در این زمینه، با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. همچنین اگر تصمیم خود را برای انتخاب کوره زغال مورد نظرتان گرفته اید، می توانید به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید.

مزایای کوره صنعتی زغال

 • کوره های صنعتی زغال آلاینده محیط زیست نیستند و دود و ضرر زیست محیطی ندارند.
 • زمان پخت و تولید زغال در این کوره ها بسیار کمتر از کوره های سنتی است.
 • چون چوب در این روش مستقیم نمی سوزد، خاک زغال با کوره های کوره سازان پاسارگاد اصلا تولید نمی شود و وزن زغال تولید شده کم نمی شود.
 • نیازی به وجود یک نفر به صورت تمام وقت برای تولید زغال پای کوره نیست. و فقط در همین حد که یک نفر روزی 2 بار فقط چک کند که برق نرفته باشد.
 • کیفیت بالای بهداشت

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کوره زغال صنعتی

عوامل ریز و درشت بسیاری بر قیمت کوره صنعتی تاثیر گذار است . کوره های سنتی به نسبت کوره صنعتی دارای قیمت کمتری هستند و البته در مقایسه با کوره صنعتی زحمت زیادی می طلبند بنابراین می توان از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کوره صنعتی به راحتی انجام کار ، کاهش تولید آلودگی محیط زیست و میزان بهره وری بالای آن اشاره کرد .

از دیگر عوامل تاثیر گذار می توان به زمان پخت کوره ها اشاره کرد هر چه سرعت پخت بالاتر میزان قیمت هم بالاتر است.

دیگر مورد تاثیر گذار مدل ساخت و طراحی کوره می باشد که باعث می شود نوع کوره مشخص شود و قیمت نهایی بنا به نوع کوره و ویژگی های هر کدام متفاوت است.

البته تاثیرات عدم ثبات اقتصادی و نوسانات قیمت را نمیتوان نادیده گرفت به همین دلیل برخی از قطعات استفاده شده در چرخه تولید کوره به شدت تحت تاثیر افزایش و کاهش قیمت ارز قرار می گیرند و باعث ثبات قیمت کوره یا افزایش آن میشوند.

ویژگی های کوره های زغال صنعتی با هم دیگر تفاوت دارد ، این تفاوت به طور مستقیم بر روی قیمت کوره تاثیر دارد . کوره ای که قابلیت پخت هر دو نوع زغال کبابی و قلیانی را داشته باشد گران تر از کوره تک منظوره است.

ابعاد کوره زغال یک تنی

عنوان مشخصات
ابعاد ۲۰۰*۳۰۰*۲۵۰
وزن ۲۷۵۰ کیلوگرم
رنگ سبز ، ابی ، بنفش ، سیاه
سوخت گاز ۱۰متر مکعب، گازوئیل ۲۰۰ لیتر
برق  تک فاز ۲۲۰ ولت خانگی
ترابری قابل حمل با خاور
ظرفیت خروجی تولید ۵۰۰ کیلو زغال در هر پخت
ظرفیت ورودی ۲۰۰۰ کیلو گرم چوب برش خورده
فضای مورد نظر ۱۰۰ متر پوشیده ۱۵۰ متر سرباز
تعداد جداره دو الی شش

شرکت دانیال ماشین ، با 20 سال سابقه در زمینه ساخت انواع کوره های صنعتی ذغال لیمو و کبابی در تناژ های متفاوت در حال فعالیت است. از جمله خدمات این کارگاه صنعتی آموزش و راه اندازی صفر تا ۱۰۰ کوره های صنعتی ذغال لیمو و کبابی (حتی از برندهای) در سراسر ایران بوده و آماده همکاری با بازرگانی ها و عمده فروش ها (برای فروش ذغال) و همچنین اشتغال زایی برای جوانان و اقشار مختلف جامعه با سوددهی بالا هستند.


جهت راه اندازی خط تولید زغال فشرده می توانید با شماره تماس های شرکت دانیال ماشین تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

تلفن تماس :    09104385456  |  04533810265