خط تولید ماسک 3 لایه – دستگاه تولید ماسک پزشکی – 09104385456

خط تولید ماسک 3 لایه – دستگاه تولید ماسک پزشکی – 09104385456

خط تولید ماسک پزشکی سه لایه با سیستم اولتراسونیک و ظرفیت تولید 50 تا 60 عدد ماسک در دقیقه خطوط تولید مذکور ساخت شرکت دانیال ماشین بوده و مجهز به موتور و گیربکس موتوژن هستند به همراه 1 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش معتبر قطعات
فضای مورد نیاز برای راه اندازی خطوط تولید ماسک 70 متر مربع می باشد.
برق مصرفی دستگاه ها سه فاز یا تک فاز 7 کیلو وات.کارکرد سیستم کش زن و پرس فیلتر به صورت پنوماتیک اولتراسونیک می باشد.

دستگاه تولید ماسک 3 لایه

ماسک به عنوان نیاز اساسی در جوامع پزشکی دارای کاربرد قابل توجهی است که با توجه به مصرف آن در نوع های مختلف (سه لایه، n95 و Kn95 و… ) ساخته می شود.نوع جنس، پارچه مصرفی و ساختار فیزیکی آن با توجه به شرایط مورد استفاده باید به گونه ایی باشد که در مقابل رد شدن ویروس ها  ایمن باشد و همچنین باعث تنگی تنفس نشود چرا که همین عامل سبب نارضایتی فرد و استفاده نکردن از ماسک می شود.

اندازه ماسک و قرار گرفتن آن بر روی صورت جزء مواردی است که باید بدان توجه نمود، این معیار بر طبق استاندارد های از پیش تعیین و به بازار ارائه گردیده.ماسک سه لایه پزشکی با جنسی سبک و راحت سبب شده که بیشتر در جوامع عمومی کاربرد داشته باشد و برای جلوگیری از ورود گرد و خاک، انتقال ویروس و… مورد مصرف عموم مردم قرار گیرد.

معمولا دو نوع پارچه از جنس ملت بلون و اسپان باند در تولید ماسک 3 لایه مورد استفاده قرار میگیرد بدین صورت که دو لایه اسپان و یک لایه ملت بلون به هم دوخت میشود. همین ساختار و جنس پارچه مانع از عبور عوامل محیطی به مجرای تنفسی می گردد.

ماسک3 لایه

مزیت ماسک های 3 لایه

 • دوخته شده توسط تکنولوژی اولتراسونیک
 • مورد تایید وزارت بهداشت و درمان
 • کیفیت بالای دوخت و عدم جدا شدن لایه ها از هم
 • دارای مفتوله دماغه توکار
 • دارای کش های دوخته شده با تکنولوژی اولتراسونیک
 • عدم جدا شدن کش های دوخته شده از روی ماسک
 • تولید ماسک در سایز و ابعاد استاندارد

پیش نیاز های خط تولید ماسک پزشکی

 1. دو عدد کش برای هر ماسک
 2. سیم مفتوله دماغه برای ثابت نگه داشتن ماسک روی بینی
 3. دو لایه پارچه اسپان باند
 4. یک لایه پارچه ملت بلون
 5. برق تک فاز ترجیحا 32 آمپر
 6. کارگاه با متراژ حداقل 70 متر مربع

دستگاه تولید ماسک پزشکی

دستگاه تولید ماسک پزشکی، بهترین و سریعترین روش برای تولید ماسک می باشد. این دستگاه می تواند روزانه تعداد زیادی ماسک با کیفیت بالا و ضدعفونی شده ایجاد نماید و کمبود ماسک در کشور را جبران نماید. این دستگاه ها از دوام و عمر بالایی برخوردار هستند و در ساخت آنها از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است.

اجزای اصلی دستگاه تولید ماسک پزشکی

 • بدنه زن
 • کش زن
 • فولدر
 • نقاله

دستگاه تولید ماسک پزشکی اتوماتیک

در دستگاه تولید ماسک پزشکی اتوماتیک، صفر تا صد کار به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست صورت می پذیرد. این دستگاه ها بسیار پرفروش هستند و اغلب دارندگان واحد های تولیدی، از این دستگاه برای تولید ماسک پزشکی استفاده می کنند. دستگاه های تولید ماسک پزشکی اتوماتیک، سرعت انجام کار بالاتری دارند و می توانند روزانه ماسک بیشتری را تولید نمایند.

دستگاه تولید ماسک پزشکی به صورت اتوماتیک، دارای دو نوع هستند:

 1. دستگاه تولید ماسک پزشکی اتوماتیک یک به یک
 2. دستگاه تولید ماسک پزشکی اتوماتیک یک به دو

تفاوت این دو دستگاه در آن است که در دستگاه یک به یک ماسک پس از خروج از قسمت بدنه زن، وارد یک نقاله می شود و در قسمت کش زن، نصب کش بر روی آن آغاز می شود اما در دستگاه یک به دو، این نقاله به دو شاخه تبدیل می شود و توسط دو کش زن عملیات نصب کش صورت می گیرد. به همین دلیل سرعت انجام کار بسیار بالاتر می رود و به طبع، قیمت دستگاه دو به یک بالاتر از دستگاه یک به یک است.

دستگاه تولید ماسک پزشکی نیمه اتوماتیک

دستگاه تولید ماسک پزشکی نیمه اتوماتیک، دستگاهی است که عملیات تولید ماسک به کمک دستگاه و کارگر صورت می پذیرد و چون این کار به طور کامل توسط دستگاه انجام نمی شود، سرعت تولید ماسک به اندازه دستگاه اتوماتیک نیست. در دستگاه های نیمه اتوماتیک تولید ماسک پزشکی عموما دو مرحله کار وجود دارد؛ یک بخش دستگاه بدنه زن ماسک است و بخش دیگر کار اتصال کش به بدنه ماسک می باشد که ارتباط بین این دو بخش توسط اپراتور ها و با دخالت دست انجام می گیرد.

در این مدل خطوط تولید علاوه بر هزینه های نیروی انسانی و بحث های مربوط به بهداشت محیط، راندمان تولید نیز به نسبت خط تولید اتوماتیک ماسک بسیار کمتر می باشد. قیمت این دستگاه نسبت به دستگاه اتوماتیک پایینتر است.

یکی از نکاتی که در مورد دستگاه های تولید ماسک پزشکی وجود دارد، امکان نصب دستگاه بسته بندی ماسک به آن است. پس از اتمام مراحل تولید ماسک پزشکی، نوبت به بسته بندی میباشد که این کار نیز میتواند توسط دستگاه بسته بندی ماسک و یا به صورت دستی انجام شود. معمولا افراد برای راه اندازی یک خط تولید کامل تولید ماسک پزشکی، از دستگاه بسته بندی نیز برای خط تولید خود استفاده میکنند که شرکت دانیال ماشین در صورت تمایل مشتری میتواند این دستگاه را نیز در اختیار آنان قرار دهد.

مواد اولیه تولید ماسک پزشکی

 1. پارچه اسپان باند
 2. پارچه ملت بلون
 3. سیم دماغگیر
 4. کش
 5. بسته بندی

ویژگی های دستگاه

 • مجهز به سیستم کنترل PLC
 • تولید با سرعت بالا
 • هزینه نگهداری بسیار مناسب
 • تولید ماسک های با کیفیت و استریل شده
 • مجهز به سیستم دوزندگی آلتراسونیک

انواع ماسک پزشکی

ماسک 3 لایه یا FACE MASK

ماسک های 3 لایه که به آنها Face Mask نیز گفته میشود، رایج ترین نوع ماسک پزشکی به حساب می آید و در این دوران که با ویروس کووید 19 دست و پنجه نرم میکنیم، اغلب افراد از این نوع ماسک استفاده میکنند. این نوع ماسک از ورود ذرات معلق هوا و انواع ویروس تا حد بسیار بالایی جلوگیری میکند. این نوع ماسک میتواند با 6 لایه نیز تولید شود که ماسک با لایه های بیشتر نسبت به ماسک 3 لایه عملکرد بهتری دارند.

ماسک N95

ماسک N95 یا ماسک فیلتردار، نوعی ماسک پزشکی است که اغلب در بیمارستان ها و مراکز درمانی توسط پزشکان و پرستاران استفاده میشود. عددی که کنار حرف انگلیسی N می آید، معیاری به نام BFE که مخفف Bacterial Filtration Efficiency میباشد و در اصل درصد فیلتراسیون ماسک است؛ یعنی وقتی عدد 95 کنار حرف N می آید، به معنی این است که این ماسک تا 95 درصد مانع نفوذ ویروس و آلودگی میشود. دستگاه تولید ماسک N95 نیز یکی از دستگاه هایی است که توسط شرکت دانیال ماشین آسوریک به کشور وارد میشود.

ماسک KN95

ماسک KN95 نیز یکی از ماسک های فیلتردار است که تخت نظر دولت چین ساخته میشود و از لحاظ ساختاری بسیار شبیه به ماسک N95 است. این ماسک ها معمولا 5 لایه هستند و مانند ماسک های N95، تا 95 درصد از ورود ویروس ها و آلودگی ها جلوگیری میکند. در ساخت این نوع ماسک مانند ماسک N95 طوری عمل شده است که برای پوست صورت هیچگونه مشکلی پیش نیاید.

مشخصات فنی دستگاه تولید ماسک پزشکی

Non woven fabric, melt blown woven Materials LT-8000 Type
25 m2/set, Land required of plant 6500*3000*1700 Machine
2-4 people/set Labor required 50Hz / 60Hz Frequency
1.7 ton/set Gross weight 110 / 220 / 240 V Voltage
Length≤95mm, width≤175mm Production type 13.5 Kw Power
60-120 pcs/min Capacity 5-6 Kg/cm^2 Air Pressure

خرید دستگاه تولید ماسک پزشکی از دانیال ماشین

شرکت دانیال ماشین با توجه به ارتباطات گسترده خود، توانسته است بهترین دستگاه های تولید ماسک پزشکی را از برند های معتبر دنیا خریداری کند و در اختیار افرادی که میخواهند در این زمینه سرمایه گذاری نمایند، قرار دهد. برای دریافت مشاوره و خرید دستگاه تولید ماسک پزشک کافیست با مشاورین دانیال ماشین تماس بگیرید. ما شما را قدم به قدم از تدوین طرح توجیهی تا جانمایی و تولید همراهی خواهیم کرد.

سوالات متداول

وزن دستگاه تولید ماسک پزشکی چه مقدار است؟

وزن دستگاه تولید ماسک پزشکی اتوماتیک به صورت یک به یک حدود 600 کیلوگرم است که با اضافه شدن دستگاه بسته بندی ماسک به 800 کیلوگرم میرسد. دستگاه اتوماتیک یک به دو به دلیل برخورداری از دو نقاله و دو کش زن، وزن بیشتری نسبت به دستگاه یک به یک دارد و با دستگاه بسته بندی دارای وزن حدودا 900 کیلوگرم است.

میزان فضای لازم چقدر است؟

برای ایجاد یک خط تولید کامل ماسک، به فضایی حدود 50 الی 60 متر نیاز است که با این فضا می توان یک مرکز تولید ماسک پزشکی راه اندازی نمود و در کوتاه ترین زمان ممکن، به یک سودآوری مناسب رسید.