انواع دستگاه ها و کوره های تولید زغال ساوه

انواع دستگاه ها و کوره های تولید زغال ساوه

کوره صنعتی زغال ساوه

کوره زغال ساوه :یکی از مهم ترین مراحل در روند تولید زغال فشرده، مرحله ی پخت زغال است که در کوره زغال فشرده صورت می گیرد. پس از آن که مواد اولیه تولید زغال (خاک اره، خاک زغال و پوست گردو) در اکسترودر فشرده و قالب زنی شدند، و بریکت به دست آمد،برای تولید زغال این بریکت به کوره برده می شود تا پخته شود.

در صورتی که پخت در کوره به صورت صحیح صورت نگیرد زغال تولید شده کیفیت خود را از دست می دهد و می تواند موجب ضرر و زیان شود.کوره های زغال فشرده، انواع مختلفی دارند که ساختار و مکانیزم آن ها نیز متفاوت است.

تشخیص زغال با کیفیت از زغال بی کیفیت

در کوره های صنعتی زغال انواع مختلفی از زغال تولید می شوند . کوره های دو منظوره نسبت به کوره های زغال تک منظوره قابلیت های متفاوتی را دارند . به گونه ای که می توانید علاوه بر تولید زغال کبابی با تضمین و کیفیت عالی و بدون شکستگی و بدون خامی زغال لیمو ، انجیر و پسته را با ضمانت ۱۰۰ درصد در دستگاه زغال ساز تولید کنید. یکی از انواع زغال های فشرده ، زغال پرسی می باشد که در بازار موجود است .برای تشخیص زغال با کیفیت از زغال بی کیفیت توجه عواملی چون نوع ماده اولیه ، کیفیت تولید زغال و میزان حرارت و خشک شدن آن بسیار اهمیت دارد .

کوره صنعتی ذغال ساوه

یکی از انواع کوره برای تهیه زغال، کوره صنعتی است، که همانطور که از نام آن مشخص است، ساختاری صنعتی دارد .

در ساخت و ایجاد کوره صنعتی زغال فشرده از ورق پروفیل صنعتی استفاده می شود که مقاوم در برابر گرمای زیاد باشند. ورق کف کوره نیز باید فلزی از نوع تمام استیل باشد که این فلز نیز در مجاورت حرارت زیاد بسیار مقاوم است.

کوره صنعتی زغال فشرده باید دارای دستگاه انتقال حرارت و همچنین پخش حرارتی باشد تا حرارت و گرمای داخل کوره به یک میزان بوده و گاز تولید شده به فیلتر صنعتی کوره منتقل شوند . البته لازم به ذکر است که حرارت در این کوره ها به صورت غیر مستقیم است .

این کوره باید دارای فیلتر باشد تا عمل تبدیل شدن دود به آب به راحتی در آن انجام شود. همچنین دارای سیستم اسید زدایی و سرکه گیری و گاز زدایی باشد. این کوره ها باید دارای سیستم کنترل حرارت و خنک سازی با محیط جغرافیایی را داشته باشد.

مزایای کوره صنعتی

 •  امکان درجه بندی حرارت
 •  تنظیم و کنترل زمان خاموش و روشن شدن
 • مدت زمان پخت کمتر و سرعت بخشیدن به کار
 • عدم نیاز به بررسی و اپراتور

کوره سنتی ساوه

نوع دیگری از کوره ها به منظور پخت بریکت زغال، کوره های سنتی هستند که به روش سنتی و با استفاده از مصالح ساختمانی و بنایی ساخته می شوند.کوره های سنتی ، با وجود این که مکانیزم و ساختار ساده تری دارند، پخت با کیفیت تر و مطلوب تری را ارائه می دهند.

این نوع کوره ها برای استفاده چند منظوره ساخته شده است . جهت پخت زغال کبابی ، زغال فشرده یا قالبی و ذغال لیمو ایجاد شده اند . البته زمان پخت هر کدام متفاوت است. پر سود ترین زغال ها، زغال لیمو است که در بازار هم متقاضی بیشتر و هم قیمت فروش بسیار مناسبی دارد. در این نوع کوره که جنس دیواره و سقف آن از آجر و کاه گل می باشد، زغال به شکل خیلی خوبی پخته شده و به اصطلاح سفیدک می زند و هنگام مصرف دود نمی کند.

مزایای کوره سنتی

 • هزینه ساخت و نگهداری  پایین
 • نیازی به سوخت و مصرف انرژی ندارد. (بریکت ها خود نقش سوخت کوره را دارند)
 • حرارت آن مستقیم است و پخت کامل انجام می شود
 • کربن زدایی به طور کامل انجام می شود ، بنابراین زغال کیفیت بالاتری دارد و فاقد گاز و بو است.

کوره زغال ساوه

قابلیت های کوره های صنعتی دانیال ماشین

 1. دوجداره
 2. عایق حرارتی
 3. مجهز به سیستم پاور حرارتی
 4. دارای ۲ دمپر تخلیه گاز و ۲ خروجی رطوبت
 5. 6 خروجی دودکش
 6. سیستم سرکه گیری و دود سوزی فلنچی مجزا
 7. دارای ۴ درب خنک کننده
 8. 2 مشعل
 9. دوگانه سوز
 10. تابلو برق اتومات

برای خریداری کردن انواع دستگاه کوره زغال صنعتی یک مشاوره ی تخصصی با مشاوری که در این زمینه از دانش کافی برخوردار باشد، ضروری ترین نیاز به شمار می آید. به همین دلیل بهترین کار این است که تا زمان نگرفتن مشاوره های لازم از افراد متخصص نظیر کارشناس های فعال هیچ کاری برای خرید دستگاه کوره زغال انجام ندهید.


برای آگاهی از لیست قیمت انواع خط تولید کوره زغال ساوه و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

مدیریت فنی و مهندسی:09104385456