خط تولید زغال و کوره زغال اسلامشهر

خط تولید زغال و کوره زغال اسلامشهر

یکی از انواع کوره برای تهیه زغال، کوره صنعتی است ، که همانطور که از نام آن مشخص است، ساختاری صنعتی دارد . شرکت صنعتی ماشین سازی دانیال با داشتن سابقه طولانی در زمینه تولید زغال فشرده اقدام به فروش، نصب و راه اندازی خط تولید زغال فشرده در اسلامشهر و دیگر شهرهای ایران کرده است. این حرفه جزو مشاغل پُر درآمد با سود دهی بالا می باشد. همچنین به دلیل رشد روز افزون صادرات در این زمینه به کشور های همسایه و خاورمیانه فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری ایجاد شده است.

خرید کوره ی صنعتی اسلامشهر

در ساخت و ایجاد کوره صنعتی زغال فشرده از ورق پروفیل صنعتی استفاده می شود که مقاوم در برابر گرمای زیاد باشند. ورق کف کوره نیز باید فلزی از نوع تمام استیل باشد که این فلز نیز در مجاورت حرارت زیاد بسیار مقاوم است.

کوره صنعتی زغال فشرده باید دارای دستگاه انتقال حرارت و همچنین پخش حرارتی باشد تا حرارت و گرمای داخل کوره به یک میزان بوده و گاز تولید شده به فیلتر صنعتی کوره منتقل شوند . البته لازم به ذکر است که حرارت در این کوره ها به صورت غیر مستقیم است .

این کوره باید دارای فیلتر باشد تا عمل تبدیل شدن دود به آب به راحتی در آن انجام شود. همچنین دارای سیستم اسید زدایی و سرکه گیری و گاز زدایی باشد. این کوره ها باید دارای سیستم کنترل حرارت و خنک سازی با محیط جغرافیایی را داشته باشد.

مزایای کوره صنعتی

 •  امکان درجه بندی حرارت
 •  تنظیم و کنترل زمان خاموش و روشن شدن
 • مدت زمان پخت کمتر و سرعت بخشیدن به کار
 • عدم نیاز به بررسی و اپراتور

خرید کوره ی سنتی اسلامشهر

نوع دیگری از کوره ها به منظور پخت بریکت زغال، کوره های سنتی هستند که به روش سنتی و با استفاده از مصالح ساختمانی و بنایی ساخته می شوند.کوره های سنتی ، با وجود این که مکانیزم و ساختار ساده تری دارند، پخت با کیفیت تر و مطلوب تری را ارائه می دهند.

این نوع کوره ها برای استفاده چند منظوره ساخته شده است . جهت پخت زغال کبابی ، زغال فشرده یا قالبی و ذغال لیمو ایجاد شده اند . البته زمان پخت هر کدام متفاوت است. پر سود ترین زغال ها، زغال لیمو است که در بازار هم متقاضی بیشتر و هم قیمت فروش بسیار مناسبی دارد. در این نوع کوره که جنس دیواره و سقف آن از آجر و کاه گل می باشد، زغال به شکل خیلی خوبی پخته شده و به اصطلاح سفیدک می زند و هنگام مصرف دود نمی کند.

کوره زغالمزایای کوره سنتی

 • هزینه ساخت و نگهداری  پایین
 • نیازی به سوخت و مصرف انرژی ندارد. (بریکت ها خود نقش سوخت کوره را دارند)
 • حرارت آن مستقیم است و پخت کامل انجام می شود
 • کربن زدایی به طور کامل انجام می شود ، بنابراین زغال کیفیت بالاتری دارد و فاقد گاز و بو است.

خط تولید زغال فشرده اسلامشهر

یکی از مهم ترین مراحل در روند تولید زغال فشرده، مرحله ی پخت زغال است که در کوره زغال فشرده صورت می گیرد. پس از آن که مواد اولیه تولید زغال (خاک اره، خاک زغال و پوست گردو) در اکسترودر فشرده و قالب زنی شدند، و بریکت به دست آمد،برای تولید زغال این بریکت به کوره برده می شود تا پخته شود.

در صورتی که پخت در کوره به صورت صحیح صورت نگیرد زغال تولید شده کیفیت خود را از دست می دهد و می تواند موجب ضرر و زیان شود.کوره های زغال فشرده، انواع مختلفی دارند که ساختار و مکانیزم آن ها نیز متفاوت است.

نحوه تولید زغال فشرده

همانطور که گفته شد، زغال فشرده یکی از بهترین انواع زغال است که تولید آن بسیار به صرفه است. نحوه تولید زغال فشرده به این شکل است که ابتدا مواد اولیه با استفاده از دستگاه خردکن به قطعات ریز تبدیل می شوند و سپس در میکسر با چسب مخصوص، به هم چسبانده می شوند و برای قالب زنی به دستگاه اکسترودر منتقل شده و در کوره قرار می گیرند.

در این فرآیند، خاک اره در ترکیب با مواد دیگر و فشرده سازی، تبدیل به بریکت هایی به شکل مستطیل می‌شود. در مرحله بعدی این بریکت ها وارد کوره شده و در نهایت زغال فشرده به وجود می آید.

شما می توانید برای اطلاع از هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده با مشاورین ما در دانیال ماشین، با شماره ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶ تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های آنان استفاده لازم را ببرید.

ماشین آلات خط تولید زغال فشرده در اسلامشهر

 1. کوره سنتی
 2. پره
 3. دستگاه مخزن حرارتی گرمایش
 4. دستگاه خشک کن به همراه بیست مترلوله های سینوسی
 5. دستگاه مکنده ی توربینی
 6. دستگاه اکسترودر با موتور ۳۰ اسب بخار
 7. دستگاه سیلیکون گریز از مرکز
 8. دستگاه میکسر
 9. کوره صنعتی شش جداره ی فیلتر دار
 10. دستگاه سرند
 11. دستگاه خردکن
 12. کندانسور (فیلتر مادر کاهنده)

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده و صنعتی

به طور کلی یکی از موارد قابل توجه برای راه اندازی خط تولید زغال است هزینه آن می باشد.
قابل ذکر است افرادی که قصد راه اندازی خط تولید زغال چینی را دارند بدون هیچ اطلاع و آگاهی از کاربرد و روش استفاده از هر یک از این دستگاه ها خریداری نموده و بدون دریافت مشاوره از شرکت های با تجربه، اقدام به راه اندازی خط تولید زغال فشرده می کنند.
به همین دلیل است که در نهایت با شکست مواجه می شوند.
برای دستیابی به موفقیت در این کسب و کار باید درباره هزینه راه اندازی خط تولید زغال با افراد متخصص و با تجربه مشاوره گرفته و میزان آگاهی خود را در این حیطه افزایش دهید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده به مواردی از جمله در دسترس بودن مواد اولیه ارزان، بالا نمی باشد.
همانطور که گفته شد شما برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده باید بدانید که حدود ۹۰% مواد اولیه شما خاک اره و تکه های چوب می باشد.
برای تهیه زغال فشرده، مواد اولیه در دستگاه خردکن به تکه های ریز تبدیل می شوند.

سپس وارد دستگاه میکسر می شوند و با هم ترکیب می شوند، و بعد وارد دستگاه پرس یا فشرده سازی که اکسترودر می باشد، می شود.
بعد از این مراحل قالب های مکعبی و بریکت ها برای خشک شدن در خشک کن قرار می گیرند تا کاملاً خشک شوند.

کوره زغال در تهران

سود تولید زغال فشرده

شروع یک کسب و کار بر پایه تولید زغال، می تواند یک راه بسیار مناسب برای اشتغال، کارآفرینی و رسیدن به درآمدی مطلوب باشد. به همین دلیل ما در اینجا قصد داریم علاوه بر بررسی نحوه راه اندازی خط تولید زغال فشرده، اجزاء مختلف، قیمت و هزینه های مربوط به آن، یکی از بهترین خطوط تولید که بسیاری از افراد با استفاده از آن، به درآمد رسیده اند را معرفی کنیم.

اولین عاملی که باید برای ورود به یک کسب و کار تولیدی به آن توجه کرد، درآمدی است که می توان از آن کسب کرد. از آنجا که تهیه مواد اولیه برای تولید زغال صنعتی، از نظر قیمتی بسیار به صرفه است و همچنین به راحتی در دسترس می باشد، می توان از آن درآمد مناسبی کسب کرد.

همچنین دستگاه زغال فشرده و راه اندازی خط تولید زغال صنعتی را می توان با قیمتی مناسب و کارآمد تهیه کرد. در واقع مزیت راه اندازی خط تولید زغال این است که شما می توانید با کمترین سرمایه، صاحب یک تولیدی زغال شوید.

مزایای کوره های صنعتی دانیال ماشین

 1. دوجداره
 2. عایق حرارتی
 3. مجهز به سیستم پاور حرارتی
 4. دارای ۲ دمپر تخلیه گاز و ۲ خروجی رطوبت
 5. 6 خروجی دودکش
 6. سیستم سرکه گیری و دود سوزی فلنچی مجزا
 7. دارای ۴ درب خنک کننده
 8. 2 مشعل
 9. دوگانه سوز
 10. تابلو برق اتومات

برای خریداری کردن انواع دستگاه کوره زغال صنعتی یک مشاوره ی تخصصی با مشاوری که در این زمینه از دانش کافی برخوردار باشد، ضروری ترین نیاز به شمار می آید. به همین دلیل بهترین کار این است که تا زمان نگرفتن مشاوره های لازم از افراد متخصص نظیر کارشناس های فعال هیچ کاری برای خرید دستگاه کوره زغال انجام ندهید.


برای آگاهی از لیست قیمت انواع خط تولید زغال و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید مدیریت فنی و مهندسی:09104385456