خط تولید زغال بریکت | 09104385456 

خط تولید زغال بریکت | 09104385456 

زغال بریکتی چیست؟

برکیت، شکلی از مواد سوختی است که از مواد اضافی چوب یا سایر مواد قابل اشتعال ساخته می‌شود. زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع برکیت سوختی است که با استفاده از خاک اره ساخته می‌شود.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال بریکت

هزینه های ثابت شامل هزینه های اولیه برای خرید خط تولید و دستگاه ها، ابزار و وسایل مورد نیاز و اجاره یک سوله می باشدهزینه مورد نیاز برای سوله یا کارگاه تولید زغال، با توجه به موقعیت و شهرتان می تواند متفاوت باشد از دیگر هزینه هایی که شما یکبار پرداخت می کنید و هزینه ثابت هستند، می توان به خرید دستگاه های مورد نیاز اشاره کرد.

دستگاه های خط تولید زغال بریکت

 •  خرد کن
 •  سرند (الک)
 • مخزن گرمکن
 • خشک کن
 •  مکنده توربینی
 •  گریز از مرکز سیلکن
 • میکسر یا ترکیب کننده
 •  اکسترودر تسمه ای
 • کوره سنتی یا صنعتی
 • پالت ها و پالت خفه کن ها
 • دستگاه برش زغال فشرده

چرا تولید ذغال بریکت

طبق گزارشات، حداقل ۳ میلیارد نفر در سطح جهان برای پخت و پز و گرم کردن به زغال متکی هستند. آنها از آن در اجاق های ساده، آتش سوزی، کوره های سنتی و موارد دیگر استفاده می کنند. بنابراین گزارشات اقدام برای فعالیت در این زمینه درصورت برنامه داشتن موفقیت آمیز خواهد بود.

متأسفانه، زغال معمولی با اشکالات زیادی همراه است. اول، منجر به جنگل زدایی گسترده به دلیل قطع درختان، آلودگی محیط زیست به دلیل دود، و همچنین بیماری های تنفسی به دلیل استنشاق بخارات مضر و گازهایی مانند مونوکسید کربن می شود. اما بریکت های زغالی زیست توده مواد بهتری هستند که می توانند با قیمت نسبتاً ارزان تهیه شوند.

زغال بریکت

مزایا و معایب تولید زغال بریکت

 1. در دسترس بودن مواد اولیه برای تولید زغال فشرده
 2. هزینه پایین مواد اولیه
 3. با تولید زغال فشرده، هیچ صدمه ای به جنگل و محیط زیست وارد نمی شود
 4. هزینه های مصرف انرژی با زغال فشرده کاهش میابد
 5. با تولید این زغال، تا 90 درصد پسماندها کاهش میابد
 6. هنگامی که زغال فشرده با مواد دیگر تماس پیدا کند، خاصیت خورندگی ندارد
 7.  رطوبت پایین داردکه موجب سوخت بهتر و بیشتری میشود
 8. با استفاده از خط تولید زغال فشرده می توان محصولی تولید کرد که کمترین دود و بو را زمان سوختن تولید کند
 9. همچنین زغال بریکت، هیچ گاز خطرناکی را منتشر نمی کند
 10. به نسبت زغال سنتی، زغال بریکت، ماندگاری حرارت بالایی دارد و بیشتر گرما را در خود نگه می دارد
 11. همچنین برای شروع این کار، نیازی به داشتن تخصص بالا و مدارک آکادمیک نیست. شما می توانید با یک آموزش ساده، این کار را آغاز کنید.

روش تولید ذغال بریکتی

در خط تولید زغال برکیتی عمل فشرده‌ سازی بر حسب نوع و اندازه ماده اولیه،نوع محصول مورد نظر و فرآیند تولید اندازه گیری میشود،اگر ماده خام مورد نظر خاک اره یا براده چوب باشد،لیگنین چوب (یکی از ترکیبات اصلی تمام گیاهان آوندی) تحت فشار زیاد که با افزایش دما نیز همراه است، آزاد شده و موادی را که قرار است فشرده یا بریکوت شوند را به هم می‌چسباند.

طی فشردن مواد، دما به قدر کافی افزایش می‌یابد تا از مواد اولیه (خاک اره) هم‌جوشی یا مواد چسبنده مختلفی آزاد ‌شود. در انجام موفقیت‌ آمیز این فرآیند مقدار رطوبت مواد خام باید حداقل ۱۰% باشد. توجه شود که دمای بالا سبب تبخیر رطوبت در مواد خام می‌شود و در رطوبت‌های بالا نیز ممکن است بخار داغ زیاد تولید و خروج آن از سیلندر باعث انبساط و تخریب بریکوت شود.در خط تولید زغال برکیتی باید تمامی این مراحل حفظ شود و در تولید آن دقت لازم را داشت.


مجموعه ماشین سازی دانیال با بیش از ۲۰ سال تجربه در ساخت، نصب و راه اندازی خط تولید زغال بریکت ، آماده خدمت رسانی به شما سروران و کار آفرینان و تولید کنندگان می باشد.
مهندس مددی : 09104385456