خط تولید زغال فشرده تهران

خط تولید زغال فشرده تهران

خط تولید زغال تهران:  شرکت های تولید کننده زغال در خط تولید زغال فشرده از کوره های صنعتی و دستگاه و کوره های زغال متنوع استفاده می کنند که به گفته شرکت های سازنده ی آن ها هر یک از این کوره ها و دستگاه های زغال ساز در نوع خود بهترین بوده و مرغوب ترین ذغال را تولید می کنند .
متاسفانه افرادی که قصد راه اندازی خط تولید زغال فشرده را دارند بدون اطلاع از نحوه استفاده و کارایی هر یک از این دستگاه ها اقدام به خرید کرده و خط تولید زغال فشرده خود را راه اندازی می کنند.

تولید زغال فشرده تهران

روند تولید زغال فشرده که با ۴ مرحله زیر صورت می‌گیرد.
خشک کن: در خط تولید زغال فشرده  تهران خاک‌اره‌ی حاصل از دستگاه در این خشک‌کن ریخته می‌شوند. این دستگاه از لوله‌های متناوب تشکیل شده است که هوای گرم در داخل آن‌ها جریان دارد. گذر از این مرحله باعث خشک شدن کامل خاک‌اره می‌شود.
سیکلون: در قسمت انتهایی خشک‌کن یک مخزن مخروطی شکل وجود دارد. بعد از خشک شدن خاک اره‌های گذرنده از لوله‌های خشک‌کن، در این مخزن جمع می‌شوند و آماده پرس‌شدن می‌شوند.
نیو هیبریدی توربو: در خط تولید زغال فشرده برای پرس کردن خاک اره مرحله قبل و تبدیل به بریکت کردن آنها به این دستگاه تعلق می‌گیرد.
کوره: به منظور پخت زغال که در دو نوع صنعتی و سنتی صورت می‌گیرد.

نحوه تولید زغال چگونه است؟

برای تولید زغال خوب احتیاج به راه اندازی خط تولید با تجهیزات با کیفیت و دستگاه های مناسب دارید. در فرآیندی خاک اره تبدیل به بریکت می شود ( خاک اره با دیگر مواد ترکیب شده و درقالب فشرده قرار می گیرد که به شکل مکعب مستطیل بوده یا به اشکال دیگر) سپس از مرحله تولید وارد کوره شده و درآنجا به ماده هموژن (عملیاتی که درآن خواص فیزیکی ماده به کربن خالص تبدیل می شود) مبدل می شود و پس از تبدیل به زغال ، بسته بندی و به بازار انتقال می یابد.

در دنیای امروز کشور ایران بهترین جایگاه را برای زغال و راه اندازی خط تولید ذغال دارا می باشد ، هم از نظر دسترسی به مواد اولیه فراوان و هم در خاور میانه پایگاه انرژی مواد سوختنی بوده که زغال به سهولت به کشور های عربی و اروپایی صادر می شود.

زغال فشرده تهرانمزایای تولید ذغال تهران

  • با استفاده از زغال فشرده تهران بسیاری از هزینه‌های مصرف انرژی را پایین خواهید آورد.
  • زغال فشرده هیچ سولفور و یا گاز خطرناکی را انتشار نمی‌دهد.
  • به دلیل فشرده‌سازی و متراکم کردن این ماده در خط تولید زغال فشرده حدود ۹۰ درصد از پسماندها کاهش پیدا می‌کند.
  • رطوبت پایین این ماده باعث می‌شود تا سوخت بیشتر و بهتری انجام گیرد.
  • زغال فشرده در هنگام تماس یا کار با مواد دیگر خاصیت خورندگی ندارد.
  • خط تولید زغال فشرده، زغال‌های فشرده‌ایی را تولید می‌کند که کمترین دود را در هنگام سوختن داشته باشند.

طرح توجیهی زغال فشرده تهران

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید زغال فشرده خاک ارهّ 80 درصد، خاک زغال و پوست گردو به میزان 10 درصد می باشد. برای تولید 450 کیلوگرم زغال فشرده در هرروز مقدار مواد اولیه مورد نیاز مساوی است با 1800= 4 * 450کیلوگرم. به بیانی دیگر از مقداری حدود 4 کیلوگرم مواد اولیه چیزی برابر با یک کیلوگرم زغال فشرده بدست می آید.

تولید در یک شیفت کاری یا 1650 کیلو گرم زغال به مواد اولیه با مقادیر ذکر شده در زیر نیاز داریم :

180 کیلوگرم خاک زغال مرکبات با قیمتی برابر با :هر یک کیلو گرم = 7،000 ریال که این مقدار برابر می شود با 1،260،000 ریال

180 کیلوگرم پوست گردو با قیمتی برابر با :هر کیلو گرم 10،000ریال که این مقدار برابرمی شود با 1،800،000 ریال

1440 کیلوگرم خاک ارهّ با قیمتی برابر با :هر کیلو گرم 7،000 ریال که این مقدار برابر می شود با :10،080،000 ریال

در یک شیفت کاری 3 نفر کارگر که دستمزدی برابر با 80 هزارتومان برای هر نفر می باشد که برابر می شود با 2،400،000 ریال

کوره زغال صنعتی

کوره سنتی

به مدل های مختلف ساخته می شوند به عنوان مثال به صورت قبری، دیواری و چاهی، که همه این مدل ها، سنتی هستند یعنی دما و کنترل کوره تحت کنترل نیست و می تواند افت زیادی داشته باشد.

 صنعتی

با کیفیت های مختلف ساخت و کیفیت زغال به عمل آمده، بستگی به کیفیت کوره صنعتی زغال دارد به عنوان مثال کوره ای با ورق سبک بی کیفیت، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه ضرر هم برای تولید کننده به همراه دارد ولی کوره های صنعتی ترمودینامیکی که ساخت شرکت ماشین سازی دانیال می باشند؛ با توجه به آلیاژی بودن ساختار کوره و سیستم هایی که روی این مدل کوره نصب شده است (سیستم سرکه گیر، سیستم هم رفتی، سیستم تعادل حرارت تمام کوئل) گزینه مناسب و ایده آلی برای یک کارگاه تولیدی زغال می باشند