کوره صنعتی زغال

کوره صنعتی زغال

انواع کوره تولید زغال 

کوره های تولید زغال به دو نوع سنتی و صنعتی تقسیم میشوند. کوره­ تولید زغال سنتی که قدیمی هستند با استفاده از سیمان یا آهک در  داخل زمین درست میشوند و زغال ها تحت حرارت به روش سنتی تولید می‌شوند.
اما در روش صنعتی که با سرعت بالایی همراه است، چوب ها با سرعت بالا به زغال تبدیل میشوند. کوره صنعتی زغال نسبت به کوره سنتی قیمت بالاتری دارد اما مزایای بسیار زیادی نسبت به این کوره دارد.

مزایای کوره صنعتی زغال:

  •  آلاینده محیط زیست نیستند و دود و ضرر زیست محیطی ندارند.
  • زمان پخت و تولید زغال در این کوره ها بسیار کمتر از کوره های سنتی است.
  • کوره های صنعتی نسبت به کوره های قدیمی ایمنی بیشتری دارند
  • توانایی بالای آن ها در تولید ذغال با سرعت بالا و بدون هدر رفتن چوب است.
  • نیازی به وجود یک نفر به صورت تمام وقت برای تولید پای کوره نیست. در همین حد که یک نفر روزی 2 بار فقط چک کند که برق نرفته باشد.

انواع کوره های صنعتی ساخته شده توسط ماشین سازی دانیال:

1. کوره صنعتی معمولی سریn:این کوره ها بیشتر برای تولید زغال کبابی و بریکت مورد استفاده قرار می گیرند ورق کف این کوره ها از استیل و یا ورق اتشخولر می باشد و ظرفیت ان از یک تن ای 20تن میباشد. در این کوره ها حرارت دهی فقط از کف کوره می باشد.

2. کوره های سنگین سری h:این کوره ها چهار منظوره می بابشد و برای تولید زغال کبابی ،بریکت،لیمو و مجلسی مورد استفاده قرار می گیرند.ورق کف این کوره ها استیل و یا ورق اتشخوار می باشد ورق بیرونی از بصورت گارمانی شده می باشند تا در مقابل حرارت مقاومت بیشتری داشته باشند  در این کوره ها حرارت علاوه بر کف کوره از کناره های کوره نیز اعمال می شود یعنی از سیستم همرفتی در این کوره ها استفاده شده است.

3. کوره های استوانه سری v:ساختار این کوره ها بصورت استوانه می باشد و هم میتوارد بصوت معمولی و یا همرفتی ساخته شود. بخاطر شکل ایرو دینامیکی این نوع کوره ها طول عمر بیشتری نسبت به سری های قبل دارد.به این کوره ها کوره هلندی نیز میگویند.

4. کوره های صنعتی سنتی صنعتی: اغلب این کوره ها را برای تولید زغال مجلسی وبریکت استفاده میکنند.این کوره ها ابتدا به روش صنعتی چوب را تبدیل به زغال میکند ولی چون دمای کاری انها خیلی بالاست از اجر به عنوان عایق حرارتی از ان اسفاده میکنند

خرید دستگاه کوره زغال نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انواع محصولات و میزان بازدهی و بازخورد محصول و همچنین سرعت خط تولید و میزان سود و شرایط آب و هوایی دارد به همین جهت نیاز به یک مشاوره جهت خرید کاری ضروری می باشد و تا زمانی که از شخص متخصص مشاوره و راهنمایی نگرفته اید بهتر است که اقدام دیگری نداشته باشید