خط تولید زغال فشرده خرم آباد – 09104385456

خط تولید زغال فشرده خرم آباد – 09104385456

خط تولید زغال فشرده در خرم آباد نصب و راه اندازی خط تولید زغال فشرده در خرم آباد توسط شرکت های زیادی انجام می شود، لذا باید توجه داشت که این دسته از کارها باید به متخصصانی سپرده شود که تجربه طولانی در این زمینه دارند.

گروه ماشین سازی دانیال در زمینه تولید زغال فشرده در کلیه نقاط کشور با تجربه و سابقه طولانی و همچنین بکار گیری نیروی حرفه ای و متخصص در این زمینه فعالیت زیادی دارد.

خط تولید زغال فشرده در خرم آباد

همانطور که می دانیم در تولید زغال از دستگاه زغال فشرده استفاده می شود در این دستگاه مواد اولیه مرغوب با هم ترکیب شده و به شکل خمیری در می آیند این خمیر بعد از عبور از مسیری به بخش بریکت سازی می رسد

در این بخش وارد قالب هایی به شکل استوانه ای یا مستطیلی می شود که بریکت نام دارد و شکل آنها را به خود می گیرد پس از این مرحله نوبت به قرارگیری در محفظه کوره می رسد که پس از مدت زمانی تبدیل به زغال فسرده می شود

لازم به ذکر است که در تولید زغال مرغوب علاوه بر مواد اولیه با کیفیت باید از دستگاه های مطلوب و با عملکرد درست و بالا استفاده نمود.

دستگاه های خط تولید زغال فشرده

 1.  خردکن
 2. سرند
 3.  اکسترودر
 4. کوره سنتی
 5.  برش ذغال فشرده

مواد اولیه زغال فشرده در خرم آباد

مواد اولیه زغال فشرده شامل خاک اره ،خاک زغال و پوست گردو می باشد،خوشبختانه این مواد در طبیعت و منابع طبیعی و جنگلی ایران به وفور یافت می شود.

خاک اره

خاک اره بالاترین بخش مورد نیاز در تولید زغال فشرده محسوب می شود و بیشترین مقدار فرمول زغال به آن مربوط می گردد،و به هیچ عنوان برای تولید این کالا هیچ درختی قطع نشده و از بین نمی رود،که با قیمت مناسب می توان از کارخانه های چوب بری و کارگاه های تولید مبل و صندلی و غیره تهیه نمود

توجه داشته باشید که خاک اره ی تهیه شده عاری از هر گونه چسب و مواد شیمیایی باشد چرا که وجود هر گونه مواد دیگر در شکل و بوی زغال تولیدی تاثیر داشته و موجب پایین آمدن کیفیت آن خواهد شد

خاک زغال

خاک زغال هم دیگر ماده مورد نیاز برای تولید زغال محسوب می شود و به میزان کمتر از دو ماده دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

پوست گردو

برای تولید نیم تن زغال فشرده در یک شیفت کاری، تقریبا ۲۰۰ کیلوگرم پوست گردو نیاز داریم که ۱۰ درصد فرمول مواد اولیه را تشکیل می دهد،خوشبختانه با تولید زغال فشرده از مواد اولیه که شامل پوست گردو و غیره می شود،کمک زیادی به حفظ تمیزی محیط زیست و محیط زندگی انسانها می شود زیرا این مواد دورریز هستند و در سالهای قبل از تولید زغال فشرده دور ریخته می شدند.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده و صنعتی

به طور کلی یکی از موارد قابل توجه برای راه اندازی خط تولید زغال است هزینه آن می باشد.
قابل ذکر است افرادی که قصد راه اندازی خط تولید زغال چینی را دارند بدون هیچ اطلاع و آگاهی از کاربرد و روش استفاده از هر یک از این دستگاه ها خریداری نموده و بدون دریافت مشاوره از شرکت های با تجربه، اقدام به راه اندازی خط تولید زغال فشرده می کنند.
به همین دلیل است که در نهایت با شکست مواجه می شوند.
برای دستیابی به موفقیت در این کسب و کار باید درباره هزینه راه اندازی خط تولید زغال با افراد متخصص و با تجربه مشاوره گرفته و میزان آگاهی خود را در این حیطه افزایش دهید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده به مواردی از جمله در دسترس بودن مواد اولیه ارزان، بالا نمی باشد.
همانطور که گفته شد شما برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده باید بدانید که حدود ۹۰% مواد اولیه شما خاک اره و تکه های چوب می باشد.
برای تهیه زغال فشرده، مواد اولیه در دستگاه خردکن به تکه های ریز تبدیل می شوند.

سپس وارد دستگاه میکسر می شوند و با هم ترکیب می شوند، و بعد وارد دستگاه پرس یا فشرده سازی که اکسترودر می باشد، می شود.
بعد از این مراحل قالب های مکعبی و بریکت ها برای خشک شدن در خشک کن قرار می گیرند تا کاملاً خشک شوند.

سود تولید زغال فشرده

شروع یک کسب و کار بر پایه تولید زغال، می تواند یک راه بسیار مناسب برای اشتغال، کارآفرینی و رسیدن به درآمدی مطلوب باشد. به همین دلیل ما در اینجا قصد داریم علاوه بر بررسی نحوه راه اندازی خط تولید زغال فشرده، اجزاء مختلف، قیمت و هزینه های مربوط به آن، یکی از بهترین خطوط تولید که بسیاری از افراد با استفاده از آن، به درآمد رسیده اند را معرفی کنیم.

اولین عاملی که باید برای ورود به یک کسب و کار تولیدی به آن توجه کرد، درآمدی است که می توان از آن کسب کرد. از آنجا که تهیه مواد اولیه برای تولید زغال صنعتی، از نظر قیمتی بسیار به صرفه است و همچنین به راحتی در دسترس می باشد، می توان از آن درآمد مناسبی کسب کرد.

همچنین دستگاه زغال فشرده و راه اندازی خط تولید زغال صنعتی را می توان با قیمتی مناسب و کارآمد تهیه کرد. در واقع مزیت راه اندازی خط تولید زغال این است که شما می توانید با کمترین سرمایه، صاحب یک تولیدی زغال شوید.

فواید استفاده از زغال فشرده

ذغال های قالبی با وجود این که از ضایعات چوبی برای تولید آن استفاده می‌شود اما هیچ گونه آسیبی به طبیعت وارد نمی‌سازد، بلکه باعث کاهش آلاینده‌های مضر موجود در هوا هم می‌شود.
این محصول از زباله‌های بیومسی، ضایعات چوبی، باقی مانده‌های گیاهی تولید می‌شود و این باعث پاک سازی طبیعت می‌شود.
قسمت اعظمی از این فرآورده تبدیل به کربن می‌شود.بدون بوی بد و گاز

 1. بدون جرقه
 2. دارای حرارت بالا
 3. زمان سوخت بالا
 4. خاکستر بسیار کم
 5. بدون استفاده از مواد شیمیایی

ذغال فشرده خرم آباد

مزیت ذغال فشرده

 • زغال فشرده مرغوب تولیدی از خاک ذغال و خاک اره با کیفیت
 • برای رستوران ها و سفره خانه های سنتی و کبابی ها بکار می رود
 • این زغال جرقه ندارد
 • بدون باد خاموش نمی شود
 • هنگام سوختن خاکستر زیاد تولید نمی کند

مراحل تولید ذغال فشرده در خرم آباد

پس از مخلوط سه ماده ی اصلی خاک اره،پوست گردو و خاک زغال ترکیبشان وارد دستگاه اکسترودر شده و طی فرآیندی تبدیل به بریکت می شود بریکت ها بر روی پالت های مخصوص چیده می شوند

سپس برای پخته شدن پالت ها وارد کوره های زغال پزی می شود و در کوره ها پوشیده می شوند

این بریکت ها به مدت بیست و چهار ساعت داخل کوره ها با حرارتی بالا باقی می مانند و پس از آن از کوره ها بیرون می آورند و پس از خنک شدن آماده ی بسته بندی و فروش می شود.

افراد علاقه مند به سرمایه گذاری برای دریافت هر گونه مشاوره اعم از راه اندازی و نصب و تهیه ی مواد اولیه می توانند با شرکت صنعتی ماشین سازی دانیال تماس حاصل فرمایند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره مهندس مددی 09104385456 تماس بگیرید.