خط تولید زغال فشرده کرج

خط تولید زغال فشرده کرج

خط تولید زغال فشرده در کرج نصب و راه اندازی خط تولید زغال فشرده درکرج توسط شرکت های زیادی انجام می شود، لذا باید توجه داشت که این دسته از کارهاباید به متخصصانی سپرده شود که تجربه طولانی در این زمینه دارند.

گروه ماشین سازی دانیال در زمینه تولید زغال فشرده در کلیه نقاط کشور با تجربه و سابقه طولانی و همچنین بکار گیری نیروی حرفه ای و متخصص در این زمینه فعالیت زیادی دارد.

خط تولید زغال فشرده در کرج

همانطور که می دانیم در تولید زغال از دستگاه زغال فشرده استفاده می شود در این دستگاه مواد اولیه مرغوب با هم ترکیب شده و به شکل خمیری در می آیند این خمیر بعد از عبور از مسیری به بخش بریکت سازی می رسد

در این بخش وارد قالب هایی به شکل استوانه ای یا مستطیلی می شود که بریکت نام دارد و شکل آنها را به خود می گیرد پس از این مرحله نوبت به قرارگیری در محفظه گرما (کوره) می رسد که پس از مدت زمانی تبدیل به زغال فسرده می شود

لازم به ذکر است که در تولید زغال مرغوب علاوه بر مواد اولیه با کیفیت باید از دستگاه های مطلوب و با عملکرد درست و بالا استفاده نمود.

دستگاه های خط تولید زغال فشرده

  •  خردکن
  •  سرند
  •  اکسترودر
  • کوره سنتی
  •  برش ذغال فشرده

زغال فشرده کرج

مواد اولیه زغال فشرده در کرج

مواد اولیه زغال فشرده شامل خاک اره ،خاک زغال و پوست گردو می باشد،خوشبختانه این مواد در طبیعت و منابع طبیعی و جنگلی ایران به وفور یافت می شود.

خاک اره

خاک اره بالاترین بخش مورد نیاز در تولید زغال فشرده محسوب می شود و بیشترین مقدار فرمول زغال به آن مربوط می گردد،و به هیچ عنوان برای تولید این کالا هیچ درختی قطع نشده و از بین نمی رود،که با قیمت مناسب می توان از کارخانه های چوب بری و کارگاه های تولید مبل و صندلی و غیره تهیه نمود

توجه داشته باشید که خاک اره ی تهیه شده عاری از هر گونه چسب و مواد شیمیایی باشد چرا که وجود هر گونه مواد دیگر در شکل و بوی زغال تولیدی تاثیر داشته و موجب پایین آمدن کیفیت آن خواهد شد

خاک زغال

خاک زغال هم دیگر ماده مورد نیاز برای تولید زغال محسوب می شود و به میزان کمتر از دو ماده دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

پوست گردو

برای تولید نیم تن زغال فشرده در یک شیفت کاری، تقریبا ۲۰۰ کیلوگرم پوست گردو نیاز داریم که ۱۰ درصد فرمول مواد اولیه را تشکیل می دهد،خوشبختانه با تولید زغال فشرده از مواد اولیه که شامل پوست گردو و غیره می شود،کمک زیادی به حفظ تمیزی محیط زیست و محیط زندگی انسانها می شود زیرا این مواد دورریز هستند و در سالهای قبل از تولید زغال فشرده دور ریخته می شدند.

توجه داشته باشید که مواد اولیه مرغوب برای تولید زغال فشرده تهیه نمایید

مراحل ساخت تولید زغال فشرده در کرج

پس از مخلوط سه ماده ی اصلی خاک اره،پوست گردو و خاک زغال این ترکیب وارد دستگاهی به نام اکسترودر شده و طی فرآیندی خاص تبدیل به بریکت می شود. بریکت ها بر روی پالت های مخصوص چیده می شوند. سپس برای پخته شدن پالت ها وارد کوره های زغال پزی می شود و در کوره ها پوشیده می شوند. این بریکت ها به مدت بیست و چهار ساعت داخل کوره ها با حرارتی بالا باقی می مانند و پس از آن از کوره ها بیرون می آورند و پس از خنک شدن آماده ی بسته بندی و فروش می شود.

افراد علاقه مند به سرمایه گذاری برای دریافت هر گونه مشاوره اعم از راه اندازی و نصب و تهیه ی مواد اولیه می توانند با شرکت صنعتی ماشین سازی دانیال تماس حاصل فرمایند.

09104385456