خط تولید زغال فشرده اصفهان | ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶

خط تولید زغال فشرده اصفهان | ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶

خط تولید زغال اصفهان : شرکت های تولید کننده زغال در خط تولید زغال فشرده از کوره های صنعتی و دستگاه و کوره های زغال متنوع استفاده می کنند که به گفته شرکت های سازنده ی آن ها هر یک از این کوره ها و دستگاه های زغال ساز در نوع خود بهترین بوده و مرغوب ترین ذغال را تولید می کنند .
متاسفانه افرادی که قصد راه اندازی خط تولید زغال فشرده را دارند بدون اطلاع از نحوه استفاده و کارایی هر یک از این دستگاه ها اقدام به خرید کرده و خط تولید زغال فشرده خود را راه اندازی می کنند.

تولید زغال فشرده اصفهان

روند تولید زغال فشرده که با ۴ مرحله زیر صورت می‌گیرد.

 1. خشک کن: در خط تولید زغال فشرده  مشهد خاک‌اره‌ حاصل از دستگاه در این خشک‌کن ریخته می‌شوند. این دستگاه از لوله‌های متناوب تشکیل شده است که هوای گرم در داخل آن‌ها جریان دارد. گذر از این مرحله باعث خشک شدن کامل خاک‌اره می‌شود.
 2. سیکلون: در قسمت انتهایی خشک‌کن یک مخزن مخروطی شکل وجود دارد. بعد از خشک شدن خاک اره‌های گذرنده از لوله‌های خشک‌کن، در این مخزن جمع می‌شوند و آماده پرس‌شدن می‌شوند.
 3. نیو هیبریدی توربو: در خط تولید زغال فشرده برای پرس کردن خاک اره مرحله قبل و تبدیل به بریکت کردن آنها به این دستگاه تعلق می‌گیرد.
 4. کوره: به منظور پخت زغال که در دو نوع صنعتی و سنتی صورت می‌گیرد.

انواع کوره صنعتی زغال

در دنیای امروز کشور ایران بهترین جایگاه را برای زغال و راه اندازی خط تولید زغال در اصفهان دارا می باشد ، هم از نظر دسترسی به مواد اولیه فراوان و هم در خاور میانه پایگاه انرژی مواد سوختنی بوده که زغال به سهولت به کشور های عربی و اروپایی صادر می شود.که شما میتوانید از طریق راه های زیر زغال تولید کنید.

کوره سنتی

به مدل های مختلف ساخته می شوند به عنوان مثال به صورت قبری، دیواری و چاهی، که همه این مدل ها، سنتی هستند یعنی دما و کنترل کوره تحت کنترل نیست و می تواند افت زیادی داشته باشد.

 صنعتی

با کیفیت های مختلف ساخت و کیفیت زغال به عمل آمده، بستگی به کیفیت کوره صنعتی زغال دارد به عنوان مثال کوره ای با ورق سبک بی کیفیت، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه ضرر هم برای تولید کننده به همراه دارد ولی کوره های صنعتی ترمو دینامیکی که ساخت شرکت ماشین سازی دانیال می باشند؛ با توجه به آلیاژی بودن ساختار کوره و سیستم هایی که روی این مدل کوره نصب شده است (سیستم سرکه گیر، سیستم هم رفتی، سیستم تعادل حرارت تمام کوئل) گزینه مناسب و ایده آلی برای یک کارگاه تولیدی زغال می باشند.

نحوه تولید زغال فشرده

همانطور که گفته شد، زغال فشرده یکی از بهترین انواع زغال است که تولید آن بسیار به صرفه است. نحوه تولید زغال فشرده به این شکل است که ابتدا مواد اولیه با استفاده از دستگاه خردکن به قطعات ریز تبدیل می شوند و سپس در میکسر با چسب مخصوص، به هم چسبانده می شوند و برای قالب زنی به دستگاه اکسترودر منتقل شده و در کوره قرار می گیرند.

در این فرآیند، خاک اره در ترکیب با مواد دیگر و فشرده سازی، تبدیل به بریکت هایی به شکل مستطیل می‌شود. در مرحله بعدی این بریکت ها وارد کوره شده و در نهایت زغال فشرده به وجود می آید.

شما می توانید برای اطلاع از هزینه راه اندازی خط تولید زغال در اصفهان با مشاورین ما در دانیال ماشین، با شماره ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶ تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های آنان استفاده لازم را ببرید.

ماشین آلات خط تولید زغال فشرده در اصفهان

 1. کوره سنتی
 2. پره
 3. دستگاه مخزن حرارتی گرمایش
 4. دستگاه خشک کن به همراه بیست مترلوله های سینوسی
 5. دستگاه مکنده ی توربینی
 6. دستگاه اکسترودر با موتور ۳۰ اسب بخار
 7. دستگاه سیلیکون گریز از مرکز
 8. دستگاه میکسر
 9. کوره صنعتی شش جداره ی فیلتر دار
 10. دستگاه سرند
 11. دستگاه خردکن
 12. کندانسور (فیلتر مادر کاهنده)

نحوه تولید زغال چگونه است؟

برای تولید زغال خوب احتیاج به راه اندازی خط تولید با تجهیزات با کیفیت و دستگاه های مناسب دارید. در فرآیندی خاک اره تبدیل به بریکت می شود ( خاک اره با دیگر مواد ترکیب شده و درقالب فشرده قرار می گیرد که به شکل مکعب مستطیل بوده یا به اشکال دیگر) سپس از مرحله تولید وارد کوره شده و درآنجا به ماده هموژن (عملیاتی که درآن خواص فیزیکی ماده به کربن خالص تبدیل می شود) مبدل می شود و پس از تبدیل به زغال ، بسته بندی و به بازار انتقال می یابد.

در دنیای امروز کشور ایران بهترین جایگاه را برای زغال و راه اندازی خط تولید ذغال دارا می باشد ، هم از نظر دسترسی به مواد اولیه فراوان و هم در خاور میانه پایگاه انرژی مواد سوختنی بوده که زغال به سهولت به کشور های عربی و اروپایی صادر می شود.
خط تولید زغال اصفهان

مزایای تولید ذغال اصفهان

 1. با استفاده از زغال فشرده اصفهان بسیاری از هزینه‌های مصرف انرژی را پایین خواهید آورد.
 2. زغال فشرده هیچ سولفور و یا گاز خطرناکی را انتشار نمی‌دهد.
 3. به دلیل فشرده‌سازی و متراکم کردن این ماده در خط تولید زغال فشرده حدود ۹۰ درصد از پسماندها کاهش پیدا می‌کند.
 4. رطوبت پایین این ماده باعث می‌شود تا سوخت بیشتر و بهتری انجام گیرد.
 5. زغال فشرده در هنگام تماس یا کار با مواد دیگر خاصیت خورندگی ندارد.
 6. خط تولید زغال فشرده، زغال‌های فشرده‌ایی را تولید می‌کند که کمترین دود را در هنگام سوختن داشته باشند.

طرح توجیهی ذغال فشرده اصفهان

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید زغال فشرده خاک ارهّ 80 درصد، خاک زغال و پوست گردو به میزان 10 درصد می باشد. برای تولید 450 کیلوگرم زغال فشرده در هرروز مقدار مواد اولیه مورد نیاز مساوی است با 1800= 4 * 450کیلوگرم. به بیانی دیگر از مقداری حدود 4 کیلوگرم مواد اولیه چیزی برابر با یک کیلوگرم زغال فشرده بدست می آید.

تولید در یک شیفت کاری یا 1650 کیلو گرم زغال به مواد اولیه با مقادیر ذکر شده در زیر نیاز داریم :

 • 180 کیلوگرم خاک زغال مرکبات با قیمتی برابر با :هر یک کیلو گرم = 7،000 ریال که این مقدار برابر می شود با 1،260،000 ریال180 کیلوگرم پوست گردو با قیمتی برابر با :هر کیلو گرم 10،000ریال که این مقدار برابرمی شود با 1،800،000 ریال
 • 1440 کیلوگرم خاک ارهّ با قیمتی برابر با :هر کیلو گرم 7،000 ریال که این مقدار برابر می شود با :10،080،000 ریال
 • در یک شیفت کاری 3 نفر کارگر که دستمزدی برابر با 80 هزارتومان برای هر نفر می باشد که برابر می شود با 2،400،000 ریال

سود تولید زغال فشرده

شروع یک کسب و کار بر پایه تولید زغال، می تواند یک راه بسیار مناسب برای اشتغال، کارآفرینی و رسیدن به درآمدی مطلوب باشد. به همین دلیل ما در اینجا قصد داریم علاوه بر بررسی نحوه راه اندازی خط تولید زغال فشرده، اجزاء مختلف، قیمت و هزینه های مربوط به آن، یکی از بهترین خطوط تولید که بسیاری از افراد با استفاده از آن، به درآمد رسیده اند را معرفی کنیم.

اولین عاملی که باید برای ورود به یک کسب و کار تولیدی به آن توجه کرد، درآمدی است که می توان از آن کسب کرد. از آنجا که تهیه مواد اولیه برای تولید زغال صنعتی، از نظر قیمتی بسیار به صرفه است و همچنین به راحتی در دسترس می باشد، می توان از آن درآمد مناسبی کسب کرد.

همچنین دستگاه زغال فشرده و راه اندازی خط تولید زغال صنعتی را می توان با قیمتی مناسب و کارآمد تهیه کرد. در واقع مزیت راه اندازی خط تولید زغال این است که شما می توانید با کمترین سرمایه، صاحب یک تولیدی زغال شوید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده و صنعتی

به طور کلی یکی از موارد قابل توجه برای راه اندازی خط تولید زغال است هزینه آن می باشد.
قابل ذکر است افرادی که قصد راه اندازی خط تولید زغال چینی را دارند بدون هیچ اطلاع و آگاهی از کاربرد و روش استفاده از هر یک از این دستگاه ها خریداری نموده و بدون دریافت مشاوره از شرکت های با تجربه، اقدام به راه اندازی خط تولید زغال فشرده می کنند.
به همین دلیل است که در نهایت با شکست مواجه می شوند.
برای دستیابی به موفقیت در این کسب و کار باید درباره هزینه راه اندازی خط تولید زغال با افراد متخصص و با تجربه مشاوره گرفته و میزان آگاهی خود را در این حیطه افزایش دهید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده به مواردی از جمله در دسترس بودن مواد اولیه ارزان، بالا نمی باشد.
همانطور که گفته شد شما برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده باید بدانید که حدود ۹۰% مواد اولیه شما خاک اره و تکه های چوب می باشد.
برای تهیه زغال فشرده، مواد اولیه در دستگاه خردکن به تکه های ریز تبدیل می شوند.

سپس وارد دستگاه میکسر می شوند و با هم ترکیب می شوند، و بعد وارد دستگاه پرس یا فشرده سازی که اکسترودر می باشد، می شود.
بعد از این مراحل قالب های مکعبی و بریکت ها برای خشک شدن در خشک کن قرار می گیرند تا کاملاً خشک شوند.


شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان جهت تولید زغال فشرده با خاک اره ( چینی ) با مشاوران ما در ارتباط باشید. کافیست با شماره  ۰۹۱۰۴۳۸۵۴۵۶ تماس بگیرید.