خط تولید ماسک سه بعدی

bg page

دستگاه تولید ماسک سه بعدی

ماسک به عنوان نیاز اصلی جامعه ی پزشکی همیشه کاربرد زیادی داشته است و همیشه یکی از الزامات وجود زندگی بوده است. امروزه با توجه به همه گیری بیماری کرونا، مصرف ماسک سه بعدی چندین برابر شده و به تبع آن تولیدات هم افزایش پیدا کرده اند. در پی این اتفاق اهمیت تولید سریع ماسک ها با کیفیت بالا چندبرابر شد

نوع جنس، پارچه مصرفی و ساختار فیزیکی آن با توجه به شرایط مورد استفاده باید به گونه ایی باشد که در مقابل رد شدن ویروس ها (و دیگر عوامل محیطی) ایمن باشد و همچنین باعث تنگی تنفس نشود چرا که همین عامل سبب نارضایتی فرد و استفاده نکردن از ماسک می شود.

اندازه ماسک  سه بعدی و قرار گرفتن آن بر روی صورت جزء مواردی است که باید بدان توجه نمود، این معیار بر طبق استاندارد های از پیش تعیین و به بازار ارائه گردیده.

طول دستگاه 6متر
عرض دستگاه 1متر
ارتفاع دستگاه 170الی 180سانتی متر
توان مصرفی 5کیلو وات
ولتاژ 380تا 220 ولت
سرعت تولید 100الی 130 عدد در دقیقه
وزن دستگاه حدودا 800 کیلو گرم
ظرفیت ورودی 20 رول پارچه 1500*14.5 و 10 رول پاچه 1500*19.5

ماسک‌های سوپاپ‌دار را به اشتباه ماسک‌های فیلتردار می‌خوانند، که دارای یک دریچه یا سوپاپ روی ماسک هستند که این دریچه به منظور تسهیل خروج هوای بازدمی استفاده می‌شود.

شیوه کار دستگاه تولید ماسک پزشکی اتوماتیک به گونه ای است که صفر تاصد کار به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست صورت میپذیرد.

ماسک سه بعدی درواقع نوعی از ماسک‌های تنفسی است. این نوع ماسک ترکیبی از ماسک سه لایه جراحی و ماسک تنفسی ذرات است

وزارت بهداشت زمان دقیقی را برای استفاده از این ماسک ها اعلام نکرده است ، ولی اگر سطح داخلی ماسک به دست آلوده به خون و یا سایر ترشحات برخورد کند حتما باید تعویض شود.